Od nowego roku miasta powyżej 100 tys. mieszkańców nie będą mogły kupować ani wynajmować autobusów spalinowych. Część samorządów postanowiła odnowić tabor przed tą zmianą.
Ruszył nowy nabór wniosków na gospodarkę wodno-ściekową oraz na komunalne instalacje do przetwarzania odpadów. W sumie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma do rozdysponowania niemal 900 mln zł.
Samorządom lokalnym oraz władzy centralnej zależy na zrównoważonym, policentrycznym rozwoju kraju. Plany nieco „psują” sami mieszkańcy i ich decyzje o tym, gdzie chcą mieszkać.
Posłowie Polski 2050 przygotowali projekt zmiany przepisów, który umożliwi zastąpienie opłaty klimatycznej nową opłatą turystyczną, niezależną od jakości powietrza. O takie zmiany apeluje część samorządów.
Osoby oraz instytucje, w tym samorządy lokalne, mogą do 20 października wypełnić i wysłać wniosek o tym, że chcą wziąć udział w wysłuchaniu publicznym na temat dwukadencyjności włodarzy samorządowych w Sejmie.
Chociaż prawdziwi entuzjaści dwóch kółek jeżdżą niemal przez cały rok, to dla rowerzystów nastał martwy sezon. Ale nie dla samorządów, które planują kolejne inwestycje związane z jednośladami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas