Regiony potrzebują pieniędzy unijnych. Apel samorządów

Samorządowcy apelują o rozsądek i odpowiedzialność. Ich zdaniem rząd musi porozumieć się z Komisją Europejską by odblokować środki z Krajowego Planu Odbudowy.

Każda gmina dostanie nawet 2 mln zł na cyfryzację

Pandemia obnażyła lukę cyfrową w wielu samorządach, które z dnia na dzień musiały zdalnie obsłużyć potrzeby swoich mieszkańców. Odpowiedzią na te wyzwania ma być rządowy program „Cyfrowa Gmina”.

Firmy ze stolicy nie dostaną pomocy na inwestycje. Jak w innych regionach?

Bruksela zatwierdziła nową mapę pomocy regionalnej w Polsce, która reguluje poziom pomocy publicznej głównie dla przedsiębiorstw. Niestety, w efekcie intensywność tej pomocy w Warszawie i okolicach spadnie do zera.

Strefy wolne od LGBT mogą Polskę kosztować miliardy euro

Komisja Europejska nadal walczy z kontrowersyjnymi "strefami wolnymi od LGBT". Marszałkowie pięciu województw muszą wybrać pomiędzy utrzymaniem uchwał a środków unijnych.

Które województwa dostaną najwięcej. Jest podział pieniędzy z Unii

Znany jest już ostateczny podział unijnych funduszy na regiony. Najwięcej dostać ma Śląsk, najmniej region stołeczny.

Miasta chcą zmian w planie odbudowy. Proszą Brukselę o interwencję

Związek Miast Polskich oraz Unia Metropolii Polskich zaapelowały do Komisji Europejskiej. Miasta chą by KE wpłynęła na polski rząd w kwestii postulatów samorządowych do projektu Krajowego Planu Odbudowy.

Krajowy Plan Odbudowy. Samorządy straciły zaufanie do rządu

Pieniądze z KPO to fundusze unijne i czuwać będzie nad nimi Komisja Europejska. Mimo to lokalni włodarze i tak obawiają się, że PiS upolityczni ich podział.

Miliardy płyną do regionów

Fundusze unijne wsparły samorządowe inwestycje, ale to niejedyna korzyść z europejskiej integracji.

Jubileusz nowego pogranicza

Mówią, że granice to są blizny historii, jeśli tak, to ta granica pokazuje jak pięknie potrafimy te rany zaleczyć – mówił Olgierd Geblewicz, marszałek zachodniopomorski podczas uroczystości 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Władze województwa obchodziły jubileusz na dawnym przejściu granicznym w Kołbaskowie.

Jak posklejać Polskę rozwarstwioną

Świętokrzyskie jeszcze długo nie dogoni Mazowsza czy Wielkopolski – przyznaje nowy marszałek tego regionu. Ale to nie znaczy, że nie trzeba próbować, nadrabiając zaległości i wykorzystując wszystkie szanse.