Tramwaj do Wilanowa przyhamował. Prace na ostatnim odcinku zatrzymane przez sąd

Zwalnia budowa tramwaju do Wilanowa. Ta największa inwestycja Tramwajów Warszawskich i jedna z największych tego rodzaju w kraju, boryka się z kolejnymi problemami.

Rządowy program modernizacji oświetlenia. Trzy tygodnie na składanie wniosków

Samorządy mają trzy tygodnie, by przystąpić do programu „Rozświetlamy Polskę”. Każda gmina może zrealizować jeden projekt modernizacji infrastruktury oświetleniowej. Dofinansowanie może wynieść do 4 mln zł.

Nowe obwodnice na Podkarpaciu. Otwarcie ofert w pierwszej inwestycji za miesiąc

Osiem miast Podkarpacia zostało uwzględnionych w ramach rządowego programu obwodnicowego, zakładającego w całym kraju budowę setki tego rodzaju bezpiecznych tras.

TriQube z szeroką gamą usług

Nowo powstający Inkubator Przedsiębiorczości triQube we Wrocławiu obok przestrzeni do pracy i spotkań dla firm zaoferuje najemcom także szereg usług dodanych.

Częstochowa boi się remontu autostradowej obwodnicy miasta

Remont autostrady A1 w połączeniu z pielgrzymkami wkrótce zakorkują Częstochowę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych nie zgodziła się na przesunięcie zaplanowanych wcześniej prac.

Pieniądze dla samorządów na ratowanie zabytków. Trzy tygodnie na wnioski

Samorządy mają trzy tygodnie na złożenie wniosku o dotację na dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych zabytków. Jeśli dostaną pieniądze w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytów, ich wkład własny może wynieść nawet tylko 2 proc.

Rozmowa: Jak ubezpieczyć inwestycje publiczne

Jak dostosować zakres ubezpieczenia w zależności od wielkości inwestycji. Jakie błędy popełniają samorządy przy ubezpieczaniu projektów. Gościem programu Marcina Piaseckiego w #RZECZoBIZNESIE był Mateusz Baryliszyn, wiceprezes zarządu Pomerania Brokers.

Zaskakujący boom inwestycyjny. Rekordziści zwiększyli wydatki o kilkaset procent

W niektórych miejscowościach wydatki prorozwojowe wzrosły rok do roku dwu-, trzy-, a nawet pięciokrotnie. Pomogły rządowe dotacje preferujące mniejsze gminy.

Przekop Mierzei Wiślanej: mieszkańcy Elbląga wypowiedzą się o przyszłości portu

Elbląg organizuje badanie opinii mieszkańców ws. przyszłości tamtejszego portu. Stanowi on kluczowy element rządowej inwestycji w przekop Mierzei Wiślanej.

Największe w historii inwestycje samorządów. Wydatki wyższe aż o jedną czwartą

Kończąca się perspektywa wykorzystania funduszy UE przyspieszyła lokalne wydatki na drogi czy transport w 2022 r. Podobnie może być w tym roku.

Samoloty z lotniska w Radomiu wylecą na majówkę

Jedna ze sztandarowych inwestycji rządu PiS przygotowuje się do uruchomienia komercyjnej działalności. Pierwszy regularny lot zaplanowano na 27 kwietnia.

Pula prawie 11 miliardów złotych dla Dolnego Śląska otwarta

Start unijnego budżetu dla regionu na lata 2021–2027 to wsparcie projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa. Dodatkowo ponad 2,7 mld zł z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji posłuży do rozwoju subregionu wałbrzyskiego.

Budowa tunelu za 900 mln zł na finiszu. Jest już gotowy w 90 proc.

Świnoujście szykuje się do majowego otwarcia tunelu pod Świną. Ta najdłuższa w Polsce podwodna przeprawa drogowa jest już na ukończeniu.

Inwestycja za prawie 2 mld zł ma być wzorem dla innych. Przełom w PPP?

Kraków przygotowuje się do rozpoczęcia gigantycznej inwestycji realizowanej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Mniej nowych dróg w polskich regionach

Rząd w nowym programie drogowym chce m.in. poszerzyć autostradę z Warszawy do Łodzi oraz wybudować nowe obwodnice Warszawy i Szczecina.

Hamulec w rozwoju Polski lokalnej. 1000 inwestycji czeka na fundusze z KPO

Jak kania dżdżu samorządowcy wyczekują odblokowania przeznaczonych dla Polski w ramach Krajowego Planu Odbudowy pieniędzy unijnych.

Budżety obywatelskie: zmiany w miastach nie zawsze na plus

Nowe parki, ścieżki rowerowe, zajęcia kulturalne czy programy zdrowotne – to tylko niektóre pomysły, jakie zgłaszają mieszkańcy w ramach budżetów obywatelskich. Ale zdarzają się też takie, które okazują się kompletnym niewypałem.

Kraków chce budować tanie mieszkania na wynajem. Inne miasta też budują

Kraków razem z kilkoma małopolskimi gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości rozważa powołanie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM). Podobne spółki działają już w innych dużych miastach.