Samoloty z lotniska w Radomiu wylecą na majówkę

Jedna ze sztandarowych inwestycji rządu PiS przygotowuje się do uruchomienia komercyjnej działalności. Pierwszy regularny lot zaplanowano na 27 kwietnia.

Budowa tunelu za 900 mln zł na finiszu. Jest już gotowy w 90 proc.

Świnoujście szykuje się do majowego otwarcia tunelu pod Świną. Ta najdłuższa w Polsce podwodna przeprawa drogowa jest już na ukończeniu.

Inwestycja za prawie 2 mld zł ma być wzorem dla innych. Przełom w PPP?

Kraków przygotowuje się do rozpoczęcia gigantycznej inwestycji realizowanej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Mniej nowych dróg w polskich regionach

Rząd w nowym programie drogowym chce m.in. poszerzyć autostradę z Warszawy do Łodzi oraz wybudować nowe obwodnice Warszawy i Szczecina.

Hamulec w rozwoju Polski lokalnej. 1000 inwestycji czeka na fundusze z KPO

Jak kania dżdżu samorządowcy wyczekują odblokowania przeznaczonych dla Polski w ramach Krajowego Planu Odbudowy pieniędzy unijnych.

Budżety obywatelskie: zmiany w miastach nie zawsze na plus

Nowe parki, ścieżki rowerowe, zajęcia kulturalne czy programy zdrowotne – to tylko niektóre pomysły, jakie zgłaszają mieszkańcy w ramach budżetów obywatelskich. Ale zdarzają się też takie, które okazują się kompletnym niewypałem.

Kraków chce budować tanie mieszkania na wynajem. Inne miasta też budują

Kraków razem z kilkoma małopolskimi gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości rozważa powołanie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM). Podobne spółki działają już w innych dużych miastach.

Energetyczny rozwój Warszawy. Wiemy, jakie inwestycje powstaną w tym roku

Prawie 474 mln zł zamierza wydać w tym roku spółka Stoen Operator na inwestycje w infrastrukturę energetyczną stolicy.

Samorządy szukają oszczędności. Coraz częściej wymieniają uliczne oświetlenie

Stolica jest na półmetku prac, w Krakowie wymienione zostało ok. jednej trzeciej starych opraw. Inne miasta dopiero planują większą wymianę ulicznych lamp.

Zerwane umowy na budowę Via Carpatia. Chodzi o inwestycje za 1,4 mld zł

Wyhamowuje budowa kluczowej dla wschodnich regionów Polski drogi ekspresowej S19 Via Carpatia.

Pomorze Zachodnie chce stać się hubem zielonego wodoru

Przyszłość najbardziej ekologicznego regionu w Polsce – Pomorza Zachodniego, gdzie produkowana zielona energia pokrywa ponad 82% zapotrzebowania mieszkańców, może stać pod znakiem wodoru. Zachodniopomorskie nie ukrywa swoich ambicji, które chce osiągnąć we współpracy z samorządami, przedsiębiorcami i światem nauki czego przykładem jest konferencja H2 Szczecin "Wodór napędem regionu".

Udało się zakończyć kluczowy etap budowy strategicznej drogi na Śląsku

W masywie Baraniej Góry przebity został dwukomorowy tunel o długości 830 metrów na prowadzącej w kierunku granicy ze Słowacją drodze ekspresowej S1, pomiędzy miejscowościami Przybędza i Milówka.

Tunelem za miliard złotych jedziemy do Zakopanego

Niewiele ponad 2 kilometry liczy najbardziej spektakularna inwestycja drogowa w Małopolsce – włączony do ruchu ponad tydzień temu tunel na nowej zakopiance.

Cięć w lokalnych budżetach na 2023 rok nie da się uniknąć

Choć na papierze przyszłoroczne plany inwestycyjne nie wyglądają tragicznie, w praktyce oznaczają zatrzymanie tempa rozwoju miast.

Stare mogiły pod opieką. Są odnawiane nie tylko za pieniądze samorządów

Na krakowskich cmentarzach Rakowickim i Podgórskim – prowadzonych jest najwięcej prac remontowych i konserwatorskich. Tylko w latach 2019-2021 odrestaurowano tam kilkadziesiąt zabytkowych pomników nagrobnych. W tym roku odnowy doczekają się kolejne. Podobne prace prowadzone są też na innych komunalnych nekropoliach.

Nie ma zgody w sprawie nowej zakopianki pomiędzy Krakowem i Myślenicami

Jeden z nielicznych już brakujących odcinków drogi S7 mającej połączyć Gdańsk z Nowym Targiem i ułatwić dojazd do granicy ze Słowacją, budzi coraz większe emocje zarówno wśród mieszkańców terenów, przez które ma przebiegać, jak i samorządów.

Brakujące 40 km pospina trasę S1 w województwie śląskim

Jedna z najważniejszych obecnie inwestycji drogowych w województwie śląskim – budowa brakującego fragmentu drogi ekspresowej S1 – wreszcie ruszyła.

Jak zużywać mniej prądu w szkołach? Sprawdza to Zduńska Wola

Zduńska Wola chce zmniejszyć zużycie energii elektrycznej potrzebnej do zasilania szkół podstawowych. Poza tym każda z placówek będzie miała własne panele fotowoltaiczne. Na takie rozwiązania stawiają też inne samorządy.