Drożejące paliwa i prąd hamują zakupy taboru

Gdynia rezygnuje z nowych trolejbusów, Tychy nie chcą już autobusów na gaz ziemny, a Poznań anuluje największy w Polsce przetarg na autobusy wodorowe.

Rewolucja tramwajowa w polskich miastach. Największe zmiany w Poznaniu

Nowa linia tramwajowa usprawnia komunikację w stolicy Wielkopolski. Wielkie projekty także w innych miastach.

Miasta badają ruch rowerowy. To ważne przy planowaniu nowych inwestycji

Ponad 3,5 tysiąca rowerzystów przejechało w środę przez Rondo Mogilskie w Krakowie – wynika z działającego tam licznika pomiaru ruchu jednośladów. Przybywa miast, w których takie urządzenia są montowane.

Gdańsk stawia na rowery. Chce zorganizować konferencję cyklistów

Gdańsk, jako pierwszy polski samorząd będzie się ubiegał o organizację międzynarodowej konferencji Velo City.

Zostaw auto przy pętli. Coraz więcej parkingów P&R

W stolicy jest już 16 parkingów „Parkuj i Jedź” z ponad 4,6 tys. miejsc postojowych dla samochodów i prawie tysiącem dla rowerów.

Cicho, spokojnie i bezpiecznie. Ulica bez aut

W maju w Krakowie zacznie funkcjonować pierwsza w tym mieście tzw. „Szkolna ulica” czyli ulica wyłączona z ruchu samochodowego.

Będzie więcej szybkich dróg na Mazowszu

Blisko 100 kilometrów autostrad, 106 km dróg ekspresowych i 45 km obwodnic powstanie w województwie mazowieckim w ciągu najbliższych czterech lat – informuje Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Dworce kolejowe w Dolinie Popradu nowocześniejsze i wygodniejsze

Kolej rozkręca inwestycje w modernizację dworców w województwie małopolskim. Rozpoczęła się właśnie przebudowa pierwszych dworców w Dolinie Popradu.

Powstają nowe mosty w Rzeszowie i Warszawie. Dla rowerzystów i pieszych

W Rzeszowie nad rzeką Strug powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów. A w stolicy trwa już budowa kładki pieszo-rowerowej, łączącej bulwary wiślane z prawobrzeżną częścią miasta.

Rosną ceny samochodów używanych. Najdrożej na Podlasiu, najtaniej w lubelskim

Obserwowany w 2021 r. trend wzrostowy cen samochodów używanych nie hamuje. Przeciętne auto kupowane na kredyt w okresie od stycznia do połowy marca 2022 r. kosztowało ponad 53 tys. zł wynika z danych firmy Cofidis.

Wróci tramwaj z Łodzi do Konstantynowa. Ale też do Pabianic

Linia tramwajowa łącząca Łódź i Konstantynów Łódzki zostanie zmodernizowana. Władze obu miast podpisały umowę z wykonawcą wartą ponad 80 mln zł. Tramwaje z numerem 43 mają wrócić na tory w przyszłym roku.

Mniejsze miasta stawiają na darmową komunikację

Od kwietnia mieszkańcy Starachowic mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Podobne rozwiązania funkcjonują w kilkunastu innych miastach o charakterze lokalnym i subregionalnym.

Uchodźcy w miejskich autobusach. Jako kierowcy

MPK Wrocław zatrudnił już cztery uchodźczynie z Ukrainy, a wkrótce pracę dostanie 60 kolejnych osób. Firma zapewni im też kursy języka polskiego.

Więcej ekologicznych autobusów w miejskiej komunikacji. Zmiana na pozycji lidera

W nowo rejestrowanych od stycznia do lutego 2022 r. autobusach kupowanych przez samorządy, pojazdy z alternatywnym napędem miały już 69-procentowy udział.

Dolny Śląsk z nowymi pociągami

Regionalny przewoźnik zdecydował o rozszerzeniu zamówienia o nowoczesne składy ELF2. Efekty odczują mieszkańcy w swoich codziennych podróżach po regionie, a także turyści.

Jednośladem po mieście. W najbliższych dniach ruszają kolejne wypożyczalnie

Już w piątek startuje kolejny sezon rowerów miejskich w Katowicach. Wypożyczalnie zaczną tego dnia działać również w Gliwicach i w Płocku.

Więcej linii tramwajowych. Nowe inwestycje komunikacyjne w miastach

Tramwaje Warszawskie po ponownej aukcji rozstrzygnęły przetarg na budowę trasy tramwajowej w kierunku Wilanowa.

Nowa szybka trasa ułatwi dojazd do portu w Gdyni

Jest przełom w sprawie Drogi Czerwonej – strategicznej inwestycji komunikacyjnej w Gdyni, o którą władze miasta zabiegały od przeszło dekady.