Polregio uruchomi więcej pociągów w Lubuskiem

Sytuacja podróżujących pociągami Polregio w Lubuskiem ma się polepszyć. Przewoźnik zapowiada, że na liniach niezelektryfikowanych od maja pojawi się więcej pociągów.

Pomorze policzy podróżnych. Władze regionu chcą usprawniać transport

Ile samochodów jeździ pomiędzy dwoma miejscowościami? Gdzie z pociągu czy autobusu korzysta najwięcej pasażerów? W województwie pomorskim rozpoczęło się badanie ruchu.

Zimowe dziury łatają od ręki. Ale poprawa będzie tymczasowa

Stan łódzkich ulic jest codziennie kontrolowany, a ubytki - łatane. Miejsca wymagające pilnej naprawy mogą także zgłaszać mieszkańcy. Podobnie jest w innych miastach.

Nadchodzi rewolucja w krakowskiej komunikacji miejskiej. Nowy system opłat

Stolica Małopolski ogłosiła właśnie przetarg na dostawę 760 nowych biletomatów do tramwajów i autobusów. Razem z biletomatami zostaną także zamówione specjalne zestawy urządzeń dla kontrolerów. Na razie będzie ich 110.

W tym roku mniej nowych odcinków szybkich dróg

Ponad 53 mld zł warte są inwestycje realizowane obecnie na drogach krajowych w Polsce – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To ponad 1300 kilometrów nowych tras.

Lubelskie buduje autobusy wodorowe. Nowa specjalizacja

Nową, bardzo perspektywiczną specjalizację zaczyna rozkręcać województwo lubelskie. Dostarczy jej Świdnik, do tej pory znany z przemysłu lotniczego. Teraz w gospodarce regionu zacznie się liczyć również branża elektromobilności, dzięki uruchomieniu produkcji w nowej fabryce budującej autobusy wodorowe.

Wrocław zbuduje pięć nowych linii tramwajowych. Rusza projektowanie

Pięć nowych linii, do tego nowa zajezdnia – Wrocław zapowiada największy program inwestycyjny w rozbudowę sieci tramwajowej i jeden z kluczowych w historii miasta projektów komunikacyjnych.

Ponad 180 km nowych dróg na Mazowszu. Wydłuży się autostrada A2

Rozrasta się sieć szybkich dróg na Mazowszu. W 2023 r. podróżujący po regionie kierowcy mogli wjechać na nowe odcinki dwóch dróg ekspresowych: S7 na południe od stolicy oraz S61 ułatwiająca dojazd do Łomży.

Jak wygrać wybory samorządowe? Powstał specjalny kurs

Jednym z najważniejszych wyzwań dla nowych samorządów wyłonionych w kwietniowych wyborach będzie usprawnienie miejskiego publicznego transportu. Grupa ekspertów z dziedziny transportu i infrastruktury znalazła sposób na zmotywowanie polityków, by ten temat stał się dla nich priorytetem: przygotowała darmowy kurs internetowy „Postaw na transport publiczny i wygraj wybory”.

Warszawiacy porzucają samochody. Miejski transport bije rekordy popularności

Rekordowa frekwencja, historycznie najwyższe wpływy z biletów, nowy trend w płatnościach za przejazd – transport publiczny w aglomeracji warszawskiej właśnie podsumował bardzo udany 2023 r. Skorzystało z niego blisko miliard osób, wykorzystujących wspólny bilet także w Kolejach Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Tramwajem do wyborów. Inwestycje w nowe linie przyspieszają

Przed zbliżającymi się wyborami samorządy starają się przyspieszyć inwestycje w rozbudowę sieci tramwajowych.

UE sypnie miliardami na drogi we wschodniej Polsce

Regiony we wschodniej części Polski otrzymają prawie 2,4 mld zł z unijnych funduszy na budowę i modernizacje dróg wojewódzkich.

W roku wyborczym samorządy rozwiną sieci dróg rowerowych

W regionach bardzo mocno zurbanizowanych rozwinie się trend łączenia nieodległych miast szybkimi trasami dla rowerów.

Niepotrzebna darmowa komunikacja? Nikt nie bada, czy przynosi korzyści

W tym roku bezpłatną komunikację miejską ze względu na niebezpieczny poziom smogu Kraków wprowadził tylko dwa razy - 10 i 11 stycznia.

Elektryki nie na mróz? Duży problem z zasięgiem

Autobusy elektryczne niezbyt dobrze sprawdzają się w niskich temperaturach. Tej zimy problemów z eksploatacją pojazdów doświadczyły praktycznie wszystkie miasta, które je posiadają.

Mobilność dla wszystkich

To, jak Łódź radzi sobie z problemami transportowymi, pokazuje, że trzeba na nie patrzeć całościowo. Są one powiązane z kwestiami społecznymi czy gospodarczymi, nie da się ich też zamknąć w granicach administracyjnych.

Wkrótce rusza Metrorower. Rozpoczął się montaż pierwszych stacji

W aglomeracji śląskiej już za miesiąc ruszy Metrorower. To największy w Polsce i trzeci w Europie system rowerów miejskich.

Rośnie liczba stacji tankowania wodoru. Dzięki inwestycjom miast

Miejskie spółki komunikacyjne składają coraz to nowe zamówienia na autobusy wodorowe. W efekcie rośnie zapotrzebowanie na budowę stacji tankowania tego paliwa, obecnie dostępnego głównie w obiektach mobilnych.