Cztery miasta z dotacjami na zakup elektrycznych autobusów

Rośnie liczba samorządów rozpoczynających budowę floty elektrycznych autobusów. Okazję do elektryfikacji taboru daje program Zielony Transport Publiczny, z którego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotuje zakupy bezemisyjnych pojazdów.

Miejska komunikacja w Toruniu pojedzie sprawniej

Podróżujący miejską komunikacją w Toruniu mogą już korzystać z nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej, a w przyszłym roku – z nowych przystanków. Inwestycje mają usprawnić funkcjonowanie floty autobusów i tramwajów, a przez to ułatwić przejazdy pasażerom oraz zachęcać mieszkańców miasta do przesiadki z prywatnych samochodów na publiczną komunikację.

Komunikacja miejska: bez biletu, ale nie na gapę

Lidzbark Warmiński to kolejne miasto, które wprowadziło bezpłatną komunikację miejską. Na podobny krok decyduje się coraz więcej samorządów.

Rząd „wychodzi naprzeciw postulatom samorządów”. Kolejowe zwolnienie do zmiany

System podatku od nieruchomości, w zakresie korzystania z gruntów kolejowych, ma zostać uszczelniony. Nie widomo jednak, ile zyskają na tym samorządy.

Urządzenia do neutralizacji koronawirusa w lubelskiej komunikacji

W 250 pojazdach lubelskiej komunikacji miejskiej do końca roku pojawią się urządzenia do neutralizacji patogenów chorobotwórczych. O bezpieczeństwo pasażerów i pracowników troszczą się też inni przewoźnicy.

Powrót słynnych „czterdziestek”. Tramwaje wrócą pod Łódź

W tym roku linia do Zgierza, w przyszłym do Pabianic, a w 2023 – do Konstantynowa Łódzkiego.

Międzynarodowy projekt ma pomóc odkorkować Hel

Kończący się sezon urlopowy i zimniejsza pogoda wypłaszają znad morza turystów, którzy tego lata wyjątkowo dopisali. Ale udany sezon po raz kolejny pokazał, że na Helu potrzebne są zmiany. Bo w przyszłym roku znów sparaliżują go korki.

Dworce na Mazowszu będą wygodniejsze

Nabiera tempa program inwestycji w unowocześnienie dworców kolejowych w województwie mazowieckim. PKP rozpoczęły właśnie przebudowę dworca w Milanówku.

Miejskie autobusy w Krakowie pojadą na wodorze. Inni też stawiają na to paliwo

Krakowski Holding Komunalny (KHK) chce produkować czysty wodór, który będzie wykorzystywany do napędzania autobusów komunikacji miejskiej.

Dolny Śląsk stawia na zrównoważoną kolej

Na regionalne tory wyjeżdża nowoczesny hybrydowy Impuls II – pierwszy polski pojazd szynowy dysponujący jednocześnie napędem elektrycznym i spalinowym.

Miejska komunikacja traci pasażerów na Pomorzu

Przybywa miejsc w tramwajach, ubywa w autobusach, ale liczba osób korzystających z komunikacji publicznej spada na rzecz samochodów – to wyniki nowego badania Urzędu Statystycznego w Gdańsku, które podał branżowy serwis TransInfo.

Samorządy gotowe na Dzień bez Samochodu

Z okazji Dnia bez Samochodu w wielu polskich miastach można za darmo skorzystać z transportu publicznego, a nawet za darmo wypożyczyć rower miejski.

Nie mamy ani jednej strefy czystego transportu. Czas to zmienić

Unia Metropolii Polskich i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych chcą by samorządy, także te mniejsze, tworzyły bezemisyjne strefy transportu.

Dziesiątki tysięcy publicznych ładowarek elektryków. Już za cztery lata

Do 2025 roku w Polsce może powstać aż 50 tysięcy punktów ładowania samochodów elektrycznych. Budowa infrastruktury przyspieszy dzięki dopłatom.

Jest przetarg na przewozy kolejowe w Kujawsko-Pomorskiem

Z dużym opóźnieniem, ale Kujawsko-Pomorskie uruchomiło wreszcie przetarg mający wyłonić operatorów regionalnych przewozów kolejowych.

Śląsk zamawia wodorowe autobusy

Za dwa lata po Śląsku i Zagłębiu zaczną jeździć wodorowe autobusy. Samorząd zdecydował się na zakup 20 pojazdów.

Rowerzyści na buspasach. Rzeszów przetestuje nowy pomysł

Rzeszów testowo wpuści cyklistów na pasy przeznaczone dla komunikacji miejskiej. Na razie tylko w październiku.

Kujawsko-Pomorskie znowu próbuje wybrać przewoźników kolejowych

Województwo kujawsko-pomorskie po raz kolejny podejdzie do ogłoszenia przetargu na obsługę połączeń kolejowych w regionie.