Pociągami SKM nad Zalew Zegrzyński

Szybka Kolej Miejska uruchamia w tym sezonie letnim dwa połączenia z Warszawy nad Zalew Zegrzyński. Już w sobotę, 3 czerwca, rozpocznie kursowanie weekendowa linia S3 – z lotniska Chopina, przez Nieporęt, do Radzymina.

Miasta szukają sposobu na dopłaty do zakupu elektrycznych rowerów

Polskie Stowarzyszenie Rowerowe chce wpisania e-roweru do ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Po przerwie spowodowanej aktami wandalizmu do Krakowa wróciły rowery

Kraków doczekał się powrotu rowerów Park-e-Bike. Od 25 maja chętni mogą je znowu wypożyczać, jednak w systemie korzystania z jednośladów sporo się zmieniło.

Lokalne władze liczą na tańszy gaz do miejskich autobusów

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ma rozważać możliwość wsparcia firm zajmujących się publicznym transportem autobusowym z udziałem pojazdów na sprężony gaz ziemny (CNG), poprzez administracyjne wyhamowanie rosnących cen paliwa.

Walczą o dopłaty do e-rowerów. Polacy chętnie by z nich skorzystali

Aż siedmiu na dziesięciu Polaków skusiłoby się na zakup roweru elektrycznego, gdyby były do nich dopłaty – wynika z badań Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, które rozpoczyna batalię o zmianę przepisów w tym zakresie.

Krótki tramwaj Hyundai już na warszawskiej trasie

W Warszawie jest już 95 ze 123 zamówionych Hyundaiów. Wczoraj na torach zadebiutował ostatni z trzech typów koreańskich wagonów – najkrótszy, 23-metrowy. Nowoczesny, niskopodłogowy i trójczłonowy model 142N obsłuży mniej uczęszczane stołeczne linie – na przykład 27 czy 28.

Miasta robią porządki z hulajnogami

Źle zaparkowane albo wręcz porzucone np. w rzekach, stawach czy na zieleńcach hulajnogi elektryczne to nadal częsty widok w wielu miastach.

Pociągi z Krakowa na Podhale pojadą krócej. Inwestycja warta miliardy

Kolej przygotowuje się do realizacji gigantycznego projektu – pierwszej od dekad budowy w Polsce nowej linii: połączenia Podłęże – Piekiełko w Małopolsce.

Rower metropolitalny w aglomeracji katowickiej wpadł w kolejny poślizg

Wielka wypożyczalnia rowerów, jaką ma być rower metropolitalny w aglomeracji katowickiej, nie ruszy latem, jak zapowiadano.

Warszawa: Kolejny odcinek Marszałkowskiej się zazieleni

Jest umowa na przygotowanie przebudowy na Marszałkowskiej między Ogrodem Saskim a rotundą. Zmiany obejmą tory tramwajowe i jezdnie. Będzie więcej drzew i zieleni. Przygotowywana jest dokumentacja, rozpoczęcie prac w przyszłym roku, tak by nie powodować kumulacji utrudnień.

Warszawski rower miejski bije rekordy popularności

W weekend miasto odnotowało milionowe wypożyczenie miejskiego roweru. Padają też rekordy codziennych wypożyczeń po pandemii – codziennie używamy miejskiego roweru ponad 20 tys. razy.

Tunel połączy obie Pragi. Jest umowa na projekt

Jest już umowa na opracowanie projektu tunelu, którym ul. Tysiąclecia przebiegnie pod torami kolejowymi przy stacji Warszawa Wschodnia. Konstrukcja powstanie w ramach prowadzonej przez PKP PLK modernizacji linii średnicowej.

Torowe rewolucje. Kończą się duże inwestycje tramwajowe

Już 13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego w Poznaniu. Tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Św. Marcin, a także na Pestkę. A dwa dni później ruszy nowe połączenie na wrocławskie Popowice.

Na południu Polski kolej wygrała z autobusami. „Nie ma zdrowej konkurencji”

Z początkiem maja przewoźnicy autobusowi drastycznie ograniczyli liczbę popularnych połączeń pomiędzy Katowicami a Krakowem. Przegrali z koleją.

Warszawa: powrócił prom Młociny-Tarchomin

Ile czasu potrzeba, żeby dostać się z Tarchomina do Młocin? Zaledwie 6-8 minut! 1 maja ruszyła w tym rejonie przeprawa promowa na Wiśle. Trasę obsługuje zupełnie nowa jednostka – prom Dudek.

NIK: Miasta budują ścieżki rowerowe, ale niekiedy nie robią tego dokładnie

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport na temat utrzymania i rozwoju miejskich sieci infrastruktury rowerowej. Izba uważa, że pomimo inwestycji w ostatnich latach, stan infrastruktury rowerowej w kraju nadal jest na niewystarczającym poziomie. Poważnym wyzwaniem dla samorządów jest utrzymanie tras rowerowych w należytym stanie.

W sobotę na Dolnym Śląsku ruszają wagony rowerowe

Na Dolnym Śląsku kolej ułatwi podróże rowerzystom. Koleje Dolnośląskie uruchamiają w sobotę 29 kwietnia specjalne wagony przeznaczone dla cyklistów. To kontynuacja pomysłu tego regionalnego przewoźnika z ubiegłego roku – został bardzo dobrze przyjęty. W niektórych krajach Europy taka inicjatywa jest standardem.

Warszawski Transport Publiczny w majówkę

W poniedziałek i środę (1 i 3 maja) w Warszawskim Transporcie Publicznym obowiązywał będzie rozkład jazdy jak w dni świąteczne. We wtorek, 2 maja, autobusy, tramwaje i metro podjadą na przystanki zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy, ale na wielu liniach będą dodatkowe kursy.