Tramwaj w Rzeszowie? „To melodia przyszłości, ale jej nie wykluczamy”

Rzeszowscy radni przyjęli uchwałę w sprawie kierunków rozbudowy systemu transportowego w mieście. Chcą, by władze sprawdziły, czy uda się w Rzeszowie wybudować linie tramwajowe.

Dramatyczna sytuacja w komunikacji. Kolejne cięcia rozkładów jazdy

Od soboty redukcja linii autobusowych i tramwajowych w Bydgoszczy. Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego zapowiada z kolei cięcia w kursowaniu tramwajów.

Apetyt samorządów na elektryczne autobusy coraz bardziej słabnie

Ekologiczna rewolucja na polskim rynku autobusowym, tak dynamicznie zmieniająca jego obraz jeszcze do końca ubiegłego roku, w obecnym zaczyna wyraźnie hamować.

Ruszają przetargi programu Kolej Plus. Pierwszy w województwie łódzkim

W województwie łódzkim uruchomiony został pierwszy przetarg Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej.

W Rzeszowie przez drogie paliwa podniosą ceny biletów komunikacji miejskiej

Stolica Podkarpacia będzie kolejnym miastem, gdzie gwałtowny wzrost cen paliw uderzy w pasażerów, doprowadzając do podwyżek w miejskiej komunikacji.

Kolej rozpycha się na Śląsku. Będzie więcej połączeń, nowe przystanki i krótsze podróże

Podróże koleją po śląskiej aglomeracji maja stać się łatwiejsze. Przyczynią się do tego inwestycje w rewitalizację i modernizację linii, budowę nowych przystanków oraz poprawę jakości obsługi pasażerów.

Na drogach województwa śląskiego ruszają remonty

Jesień dla kierowców w województwie śląskim będzie oznaczać spore utrudnienia. Zwłaszcza, że szykują się remonty na trasach o szczególnie dużym natężeniu ruchu.

Korki na ulicach Katowic wkrótce będą mniejsze. Tramwaje będą priorytetem

Transportowa rewolucja wkracza do stolicy Górnego Śląska. W Katowicach wdrażany jest wart 88,6 mln zł Inteligentny System Transportowy (ITS), który będzie wspierał sterowanie ruchem ulicznym. W efekcie kierowcy mniej czasu poświęcą na stanie w korkach, zmniejszy się emisja spalin, będzie mniej hałasu.

W Beskidy wracają pociągi. Podróż z Katowic do Wisły skróci się o pół godziny

Wkrótce skończy się koszmar turystów, którzy wybierali się w Beskidy nie posiadając samochodu

W tych regionach Polski przybędzie nowych szybkich dróg

Na Dolnym Śląsku poprawią się warunki podróżowania na jednym z najważniejszych szlaków regionu: trasie pomiędzy Wrocławiem a granicą z Niemcami, prowadzącą w kierunku Berlina.

Wałcz i Szczecinek z nowymi autobusami elektrycznymi

Wałcz zakupi osiem autobusów o napędzie elektrycznym i uruchomi osiem punktów ładowania. Szczecinek planuje zakup pięciu autobusów o napędzie elektrycznym wraz z ładowarkami.

Wałbrzych czeka na wodorową rewolucję

Po wałbrzyskich ulicach będzie jeździć 20 autobusów napędzanych wodorem. To efekt dofinansowania i pożyczki, które miasto otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Drożeje komunikacja miejska. Z powodu cen paliwa i wysokiej inflacji

Z początkiem października zmieniają się ceny biletów komunikacji miejskiej w Łodzi. Taryfę zmienia też Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. I to już od 17 października.

Rusza boom na elektryczne jednoślady w polskich miastach

Współdzielone pojazdy na minuty, darmowe wypożyczalnie czy dotacje na zakup – polskie miasta stawiają na elektryki.

Trzeba płacić za parkowanie w centrum. Nawet w małych miastach

Z końcem września w Żywcu zostanie uruchomiona strefa płatnego parkowania. To nie jedyne małe miasto, które decyduje się na takie rozwiązanie. A w turystycznych kurortach – strefy powstają tylko sezonowo.

Uczeń w komunikacji miejskiej. W niektórych miastach musi płacić

Od września wszyscy ukraińscy uczniowie mogą podróżować po Wrocławiu bezpłatnie. Podobne rozwiązanie funkcjonują też na Śląsku, w Krakowie. Ale w Łodzi czy w Poznaniu uczniowie muszą za bilety płacić.

Wrocław bez autobusów, Lublin bez trolejbusów? Problem z dieslem i prądem

Drożejące paliwa oraz energia elektryczna mogą zastopować komunikację publiczną, bo przewoźnikom zabraknie pieniędzy na sfinansowanie dostaw diesla i prądu. Dwa miasta są już pod ścianą.

Jeden bilet na różne środki transportu. Rozwiązanie oczekiwane przez pasażerów

Będzie jeden bilet na komunikację miejską i lokalną kolej w Krakowie. Z podobnych rozwiązań już od dawna korzystają mieszkańcy innych metropolii.