Rewolucja w transporcie to więcej ludzi na rowerach

Flaga światowego kongresu rowerowego Velo-city z belgijskiej Gandawy dotarła do Gdańska, gospodarza przyszłorocznej edycji imprezy.

Dziesiąta edycja kampanii Rowerowy Maj za nami

Zakończyła się ogólnopolska kampania Rowerowy Maj, podczas której uczniowie i przedszkolaki docierali do szkoły aktywnie – rowerem, hulajnogą, na rolkach czy deskorolce. Dziesiąta już edycja wielkiego wiosennego wyzwania odbyła się w dniach 6–29 maja 2024 r.

Stowarzyszenie Rowerowy Poznań od 30 lat buduje lepszy, rowerowy świat

„Rowerowe inspiracje” są początkiem nagradzania dobrych ludzi, którym nie jest obca zmiana, którzy chcą się w piękny sposób komunikować z innymi, jeżdżą rowerem i są uśmiechnięci – mówiła podczas Polish Bicycle Summit Hanna Wawrowska, dyrektorka wydarzenia, wręczając statuetkę szefom stowarzyszenia „Rowerowy Poznań” – wiceprezesce Marcie Sztafarek i prezesowi Tadeuszowi Mirskiemu.

Z północy na południe. Rowerem przez Australię w 23 dni

Rafał Jurkowlaniec, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego przejechał na rowerze Australię z północy na południe w 23 dni. Relacją z tej podróży podzielił się podczas Czwartej edycji Polish Bicycle Summit, zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą”.

Innowacyjna promocja tras rowerowych w Świętokrzyskiem

Jak precyzyjnie dotrzeć do określonej grupy odbiorców promując trasy rowerowe w województwie świętokrzyskim – o szczegółach innowacyjnej akcji promocyjnej mówiła podczas 4 Polish Bicycle Summit Sylwia Skura z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Pomorze Zachodnie jako eldorado rowerowych pasjonatów

Szymon Nitka, autor blogu „Znaj kraj” podczas Polish Bicycle Summit przedstawił najlepsze trasy rowerowe w Zachodniopomorskiem.

Rowery publiczne w zrównoważonym rozwoju miast

Rower jako alternatywny środek transportu realizuje w miastach dwa główne cele: umożliwia przemieszczanie się i znacząco wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców i ochronę środowiska.

Udana wycieczka rowerowa? – dobra trasa to dopiero połowa sukcesu

Świetnie przygotowane trasy rowerowe i piękne widoki to od dawna wizytówki Małopolski.

Rowerowa rewolucja we Francji

Wraz z rosnącym zainteresowaniem społecznym i wsparciem ze strony państwa, Francja staje się światowym liderem w promowaniu roweru jako środka transportu. Jej przykład pokazuje, że droga do zrównoważonej mobilności bywa wyboista, ale jest możliwa do pokonania.

E-bike na ścieżce wzrostu, czyli rewolucja w polskiej mobilności

Dowodem na to, że Polska w ostatnich latach doświadcza dynamicznego rozwoju w dziedzinie nowej mobilności może być zmiana nazwy organizacji branżowej, znanej dawnej jako PSPA, a dziś jako Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności – co podczas wystąpienia na 4th Polish Bicycle Summit z dumą ogłosił Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSNM.

Kampania „Kręć kilometry dla Gdańska”, czyli rowerem do pracy i szkoły

Kampania „Kręć kilometry dla Gdańska” to przykład miejskiej inicjatywy, która promuje zdrowy tryb życia, integruje społeczność i wspiera rozwój infrastruktury rowerowej. Jej sukces widoczny w statystykach przekłada się na rosnącą liczbę uczestników i na zaangażowanie mieszkańców.

Chcemy podwoić przychód

Liczymy, że będziemy mogli zaoferować nasze usługi kolejnym miastom w Polsce. W ciągu dwóch lat chcielibyśmy podwoić naszą rowerową flotę i przychody – deklaruje Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Co wynika z pomiarów ruchu rowerowego w stolicy

Z roku na rok w Warszawie przybywa rowerzystów – to jeden z wniosków płynący z pomiarów ruchu rowerowego, jaki cyklicznie przeprowadza się w stolicy.

Rola roweru na wyższym poziomie strategicznym

Polska może liczyć na aż 778 milionów euro na rozwój infrastruktury rowerowej. Jest to szansa, którą należy wykorzystać w pełni – mówił podczas wystąpienia na Polish Bicycle Summit Rafał Glazik, dyrektor generalny Polskiej Unii Mobilności Aktywnej.

Dlaczego miasta powinny stawiać na aktywną mobilność

Waldemar Sadowski, autor projektu Rowerowe Sygnały, podczas swojego wystąpienia na Polskim Szczycie Rowerowym zwrócił uwagę na istotę aktywnej mobilności w miastach oraz konieczność zmiany priorytetów w planowaniu miejskiej infrastruktury.

Między Hagą a Amsterdamem. Połączenie transportu rowerowego i transportu publicznego

Połączenie transportu rowerowego z transportem publicznym to w Holandii przykład holistycznego podejścia do mobilności – mówił podczas 4th Polish Bicycle Summit Erik Tetteroo z Dutch Cycling Embassy.

Metrorower w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Przełomowy moment w transporcie miejskim w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Innowacyjny projekt integracji transportu publicznego z rowerami metropolitalnymi, ma na celu przeciwdziałanie zanieczyszczeniu powietrza oraz poprawę dostępności komunikacyjnej w regionie.

Jak rower stał się zrównoważonym środkiem transportu w Holandii

Jak to się stało, że Holandia – kraj tulipanów i wiatraków stała się rajem dla rowerzystów i prawdziwym imperium rowerowych ścieżek. Odpowiedzi na to pytanie dostarczył Nils Steinhäuser z Dutch Cycling Embassy, przedstawiając na Polish Bicycle Summit historię tworzenia tego raju, ale też i lekcji, jakie przez ostatnie dekady wyciągnęli Holendrzy.