Wyjątkowa przestrzeń dla miłośników jednośladów

Od trzech miesięcy mieszkańcy gminy Jarocin i jej okolic mogą się cieszyć ścieżką rowerową łączącą Jarocin i Wilkowyję. Nowa trasa zaczyna się od alei Światowego Dnia Roweru, a kończy przy zabytkowym młynie nad Lutynią, rozsławionym przez Jarosława Iwaszkiewicza.

Nowa ścieżka otwarta dla rowerzystów

W Wilkowyi (woj. wielkopolskie, powiat jarociński) otwarto ścieżkę rowerową w kierunku Annapola. W ramach inwestycji nad Lutynią, przy zabytkowym młynie wybudowano most, który połączył oba brzegi rzeki.

Dolny Śląsk sprzyja rowerzystom

Region konsekwentnie rozwija różnorodną infrastrukturę dla miłośników jazdy na rowerze. Walory naturalne sprawiają, że są tu tereny atrakcyjne zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i dla zawodowców.

Poznań stawia na rozwój dróg rowerowych. Chce być „miastem krótkich odległości”

Stolica Wielkopolski zapowiada rozwój systemu dróg rowerowych. Miasto chce rozbudowywać zarówno trasy służące mieszkańcom do codziennego przemieszczania się do pracy czy szkoły, jak i szlaki turystyczne.

Henk Swarttouw: Car is an extremely ineffective means of transport in cities

Cities should be designed to facilitate movement of people rather than cars, says Henk Swarttouw, the President of the European Cyclists’ Federation.

Zacięta rywalizacja o miano rowerowej stolicy

Rekreacja, dbałość o zdrowie, a może chęć sprostania wyzwaniu – nie ma znaczenia, co napędza przesiadkę Polaków na rower. Ważne, że rewolucja dokonuje się tu i teraz.

To ma być najbardziej funkcjonalne miasto świata

Taki status chcą wypracować dla swojego miasta władze Helsinek. I kluczem do niego ma być rozbudowa ścieżek rowerowych w fińskiej metropolii.

Podróż rowerowymi ścieżkami Tel Awiwu

Trudno wyobrazić sobie chyba piękniejszą ścieżkę rowerową niż ta ciągnąca się wzdłuż plaży Morza Śródziemnego w Izraelu niemal od starej Jaffy aż do modnego portu telawiwskiego.

Święto cyklistów w Warszawie

Czerwiec zaczął się w stolicy od wyjątkowego festiwalu dwóch kółek: pierwszej Warszawskiej Parady Rowerowej. Patronat nad wydarzeniem miała „Rzeczpospolita” oraz Polish Bicycle Summit.

II Forum Rowerowe: spotkanie rowerzystów, samorządowców, blogerów i planistów

Jak doprowadzić do wspólnych działań samorządowców i rowerowych entuzjastów? Odpowiedź przynoszą obrady II Forum Rowerowego na Warmii i Mazurach, w którym wzięli udział pasjonaci jazdy rowerem oraz samorządowcy, dzięki którym powstają trasy rowerowe.

Rowerem przez świat. "Estonia to bezpieczne miejsce dla wycieczek rowerowych"

44 proc. Estończyków regularnie jeździ na rowerze, co czyni cyklizm najpowszechniej uprawianym sportem w kraju - mówi Jürgo Loo, konsul Ambasady Estonii w Polsce.

Henk Swarttouw: Samochód w miastach to skrajnie nieefektywny środek transportu

Miasta należy projektować tak, aby ułatwiać przemieszczanie się ludzi, a nie samochodów – mówi Henk Swarttouw, prezes Europejskiej Federacji Rowerowej.

Szymon Kobyliński: Żyję z pasji tworzenia

20 lat temu wszyscy mieli hurtownie rowerowe, a my stworzyliśmy rockowy team, który robił świetne rowery. Nie jesteśmy hurtownią – mówi Szymon Kobyliński, założyciel 7ANNA Group, wokalista i gitarzysta zespołu Blenders.

Rowerowa rewolucja powoli obejmuje wszystkie zakątki Polski

Przedstawiciele władz lokalnych opowiadają naszej redakcji o tym, co czeka rowerzystów w ich miastach oraz regionach w 2023 roku.

Sześć milionów przejazdów

Kolejna edycja akcji Rowerowy Maj za nami. Raz jeszcze uczestnicy dowiedli, że przesiadka na rower nie jest trudna.

Rusza Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach

Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach to wydarzenie zainicjowane przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego z okazji Światowego Dnia Roweru.

Zbliża się Warszawskie Święto Rowerowe

3 czerwca przypada Światowy Dzień Roweru. Z tej okazji stowarzyszenie Zielone Mazowsze, inicjatywa Rodzice dla Klimatu oraz partnerstwo Otwarty Jazdów organizują Warszawskie Święto Rowerowe. Wsparcia inicjatywie udzieliła ambasada Królestwa Niderlandów.

Miasta szukają sposobu na dopłaty do zakupu elektrycznych rowerów

Polskie Stowarzyszenie Rowerowe chce wpisania e-roweru do ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.