Nie każdy dorosły jeździ rowerem. Ale zawsze może się nauczyć

Wykłady na temat bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego oraz praktyczną naukę jazdy – takie zajęcia zaplanowano na kursie jazdy na rowerze dla dorosłych. Organizuje go wrocławski ratusz.

Metrorower dojechał do 31 gmin. Rower w mieście może być lepszy od samochodu

Na krótkich dystansach w mieście rower może być bardziej efektywnym środkiem transportu od samochodu.

E-rowery coraz bardziej popularne. Dotacje jeszcze rozruszają rynek?

Co dziesiąty Polak ma już własny rower elektryczny, a co jedenasty korzysta z takich jednośladów wypożyczając je – wynika z badania zrealizowanego przez Santander Leasing.

Gdzie miłośnicy jazdy na rowerze znajdą tego lata najlepsze i najpiękniejsze miejsca

Poszczególne regiony naszego kraju nie zasypiają gruszek w popiele: szlaki rowerowe budowane w ostatnich latach są rozwijane i modernizowane, powstają nowe atrakcyjne trasy. Na prośbę „Życia Regionów” przedstawiciele samorządów z całej Polski wskazują miejsca, którym każdy rowerzysta powinien poświęcić uwagę w tym sezonie.

Rowerowa Stolica Polski niemal na finiszu. Kręcą ostatnie kilometry

Do niedzieli włącznie trwa walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W ostatnich dniach samorządy organizują specjalne imprezy, by zachęcić mieszkańców do jazdy na jednośladach.

Rewolucja w transporcie to więcej ludzi na rowerach

Flaga światowego kongresu rowerowego Velo-city z belgijskiej Gandawy dotarła do Gdańska, gospodarza przyszłorocznej edycji imprezy.

Dziesiąta edycja kampanii Rowerowy Maj za nami

Zakończyła się ogólnopolska kampania Rowerowy Maj, podczas której uczniowie i przedszkolaki docierali do szkoły aktywnie – rowerem, hulajnogą, na rolkach czy deskorolce. Dziesiąta już edycja wielkiego wiosennego wyzwania odbyła się w dniach 6–29 maja 2024 r.

Polacy wybierają jednoślady. W miastach rowery zamiast samochodów

Z badań wynika, że już co trzeci Polak wykorzystuje rower w codziennych dojazdach do pracy, szkoły lub na zakupy.

Nowe przeprawy dla rowerzystów. Aby mieli ciekawsze trasy

Będzie nowa kładka rowerowa nad magistralą kolejową w Bydgoszczy. Podobna inwestycja, tyle że nad Widawą na osiedlu Osobowice-Rędzin, zostanie zrealizowana we Wrocławiu.

Stowarzyszenie Rowerowy Poznań od 30 lat buduje lepszy, rowerowy świat

„Rowerowe inspiracje” są początkiem nagradzania dobrych ludzi, którym nie jest obca zmiana, którzy chcą się w piękny sposób komunikować z innymi, jeżdżą rowerem i są uśmiechnięci – mówiła podczas Polish Bicycle Summit Hanna Wawrowska, dyrektorka wydarzenia, wręczając statuetkę szefom stowarzyszenia „Rowerowy Poznań” – wiceprezesce Marcie Sztafarek i prezesowi Tadeuszowi Mirskiemu.

Z północy na południe. Rowerem przez Australię w 23 dni

Rafał Jurkowlaniec, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego przejechał na rowerze Australię z północy na południe w 23 dni. Relacją z tej podróży podzielił się podczas Czwartej edycji Polish Bicycle Summit, zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą”.

Innowacyjna promocja tras rowerowych w Świętokrzyskiem

Jak precyzyjnie dotrzeć do określonej grupy odbiorców promując trasy rowerowe w województwie świętokrzyskim – o szczegółach innowacyjnej akcji promocyjnej mówiła podczas 4 Polish Bicycle Summit Sylwia Skura z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Pomorze Zachodnie jako eldorado rowerowych pasjonatów

Szymon Nitka, autor blogu „Znaj kraj” podczas Polish Bicycle Summit przedstawił najlepsze trasy rowerowe w Zachodniopomorskiem.

Rowery publiczne w zrównoważonym rozwoju miast

Rower jako alternatywny środek transportu realizuje w miastach dwa główne cele: umożliwia przemieszczanie się i znacząco wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców i ochronę środowiska.

Udana wycieczka rowerowa? – dobra trasa to dopiero połowa sukcesu

Świetnie przygotowane trasy rowerowe i piękne widoki to od dawna wizytówki Małopolski.

Rowerowa rewolucja we Francji

Wraz z rosnącym zainteresowaniem społecznym i wsparciem ze strony państwa, Francja staje się światowym liderem w promowaniu roweru jako środka transportu. Jej przykład pokazuje, że droga do zrównoważonej mobilności bywa wyboista, ale jest możliwa do pokonania.

E-bike na ścieżce wzrostu, czyli rewolucja w polskiej mobilności

Dowodem na to, że Polska w ostatnich latach doświadcza dynamicznego rozwoju w dziedzinie nowej mobilności może być zmiana nazwy organizacji branżowej, znanej dawnej jako PSPA, a dziś jako Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności – co podczas wystąpienia na 4th Polish Bicycle Summit z dumą ogłosił Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSNM.

Kampania „Kręć kilometry dla Gdańska”, czyli rowerem do pracy i szkoły

Kampania „Kręć kilometry dla Gdańska” to przykład miejskiej inicjatywy, która promuje zdrowy tryb życia, integruje społeczność i wspiera rozwój infrastruktury rowerowej. Jej sukces widoczny w statystykach przekłada się na rosnącą liczbę uczestników i na zaangażowanie mieszkańców.