Po przerwie spowodowanej aktami wandalizmu do Krakowa wróciły rowery

Kraków doczekał się powrotu rowerów Park-e-Bike. Od 25 maja chętni mogą je znowu wypożyczać, jednak w systemie korzystania z jednośladów sporo się zmieniło.

Walczą o dopłaty do e-rowerów. Polacy chętnie by z nich skorzystali

Aż siedmiu na dziesięciu Polaków skusiłoby się na zakup roweru elektrycznego, gdyby były do nich dopłaty – wynika z badań Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, które rozpoczyna batalię o zmianę przepisów w tym zakresie.

Rower metropolitalny w aglomeracji katowickiej wpadł w kolejny poślizg

Wielka wypożyczalnia rowerów, jaką ma być rower metropolitalny w aglomeracji katowickiej, nie ruszy latem, jak zapowiadano.

Przewóz roweru w lokalnym pociągu coraz rzadziej za darmo

Od ósmego maja za przewóz rowerów w dni robocze w godzinach szczytu pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej trzeba będzie płacić. Opłaty za jednoślady pobierają już od dawna także inni regionalni przewoźnicy.

Bike talk: Rozjaśnij swoją drogę rowerową

O technologicznych możliwościach budowania ścieżek rowerowych z luminescencyjną powierzchnią opowiada Dominik Kmita, technolog d.s. kruszyw w Laboratorium Badań Technicznych TPA - spółka grupy STRABAG.

Bike talk: Rowerem z dzieckiem

O zaletach i wyzwaniach przewożenia swoich pociech rowerem cargo przez cały rok opowiada  Napoleon Bryl, współtwórca rodzinnego bloga roweremzdzieckiem.pl.

Bike talk: Polskie środowisko rowerowe buduje swoją organizację

Nie ma obecnie w Polsce organizacji reprezentującej środowisko rowerzystów. Najwyższy czas to zmienić, bo taka platforma integrująca i dbająca o interesy cyklistów jest bardzo potrzebna - mówi Wiesław Bełz, prezes Stowarzyszenia Rowerowe Katowice.

Bike talk: Efektywna edukacja rowerowa, przesłanki do reformy karty rowerowej

Przekonując do jazdy rowerem trzeba równocześnie edukować jak to robić bezpiecznie - mówi Cezary Grochowski, prezes Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej.

Bike talk: Mobilna metropolia

O realizacji szeroko zakrojonego programu budowy dróg rowerowych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii opowiada Marcin Dworak, pełnomocnik Metropolii GZM ds. nowej mobilności.

Bike talk: Rowerowa Stolica Polski - edukować i dobrze się bawić

Propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu. A to wszystko poprzez dobrą zabawę - opowiada Tomasz Dobrowolski, pełnomocnik rowerowy prezydenta Bydgoszczy.

Bike talk: Jak komunikować rower i jazdę rowerem?

Wojciech Kardyś, ekspert od marketingu i PR przygląda się kondycji wizerunkowej jazdy rowerem. Nie jest z tym w Polsce dobrze.

Bike talk: Rowerowe krajoznawstwo dla każdego

Jak korzystając z dwóch kółek poznawać ciekawe miejsca. Każdy może praktykować turystykę rowerową - opowiada Michał Płociński, dziennikarz "Rzeczpospolitej"

Bike talk: Turystyka rowerowa w Europie - najlepsze szlaki i dobre praktyki

Jak skorzystać z uroków Europejskich tras rowerowych. Jak przygotować się do wakacji i zwiedzania na rowerze - opowiada Szymon Nitka, autor bloga "Znajkraj"

Debata: Rower dla dużych i małych

Rower dla dużych i małych miast, dla dużych i małych potrzeb czy dla dużych i małych ludzi. Rozmawiamy o przyszłości polityki rowerowej w Polsce.

Czy rower cargo to uzasadniony wydatek dla rodziny?

Rowery cargo budzą w Polsce ogromne zainteresowanie, ale ich popularność nie rośnie lawinowo. Barierą jest cena.

Rowerowy barometr – co mówią badania

Na ulicach widać coraz więcej rowerzystów, ale czy Polacy faktycznie więcej jeżdżą na rowerach?

VeloMałopolska – jak to się stało, że się udało?

Z badań wynika, że 55 proc. Małopolan jeździ na rowerze. Tras miłośnikom jednośladów nie brakuje, ponieważ w regionie powstało ich już 1000 kilometrów.

Rowerem po Afryce

Chociaż Afryka wielu może wydawać się szczytem egzotyki, Rafał Jurkowlaniec, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, wybrał ten kontynent na miejsce swojej wyprawy rowerowej, ponieważ… Afryka jest „łatwo osiągalna”.