Osłabienie samorządów to wprost psucie państwa

Rząd dewastuje finansowo miasta pod pretekstem, że są bogate i sobie poradzą. Prawda jest jednak taka, że PiS „karze" miasta za to, że nie wygrywa tam wyborów – ocenia Zygmunt Frankiewicz, prezes Związku Miast Polskich.

Burmistrz Morawicy: Tylko w jednym jesteśmy bezradni

Dbamy o mieszkańców, ale walki o czyste powietrze sami nie wygramy ­­– mówi Marian Buras, burmistrz Morawicy.

Jacek Majchrowski: analizy pokazują, że nie opłaca się budować metra w Krakowie

Część osób wyobraża sobie, że zejście do stacji metra będzie przy ulicy na której mieszkają, a druga stacja pod ich miejscem pracy czy szkołą. Tak to w rzeczywistości nie wygląda – mówi prof. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Prezydent Gliwic: Cięcia w budżecie przez Polski Ład

Choć jesteśmy w dobrej kondycji finansowej, nawet nas rządowe zmiany będą dużo kosztować – mówi Adam Neumann, prezydent Gliwic.

Niemal co trzecia szkoła w Łodzi uczy już przez internet

Tylko szczepienia młodzieży mogą uchronić oświatę przed całkowitym zamknięciem – mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Wójt Szudziałowa: Nie spotkałem migrantów na terenie gminy

- Spokój po drugiej stronie granicy to dobra wiadomość - uważa Tadeusz Tokarewicz, wójt gminy Szudziałowo, na terenie której leży Usnarz Górny, miejscowość, w pobliżu której od sierpnia było koczowisko imigrantów.

Pieniądze w gazie, turyści w tunelu

Myślę, że za dwa lata wpływy podatkowe z gazoportu będą jeszcze większe. To daje nam perspektywę na przyszłość, jeżeli chodzi o budżet i możliwość zaciągania zobowiązań – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

„Ludzie mają wielkie serca, chcą pomagać imigrantom”

Na bieżąco współpracujemy z organizacjami, które działają bliżej granicy. Z nimi konsultujemy sposób pomocy – mówi nam Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa na Podlasiu. Część tej gminy jest objęta stanem wyjątkowym.

Konrad Fijołek: Bardzo poważnie rozważamy zakup autobusów wodorowych

Nie wszędzie musimy dojeżdżać samochodem. Warto czyścić centra miast i nie zasypywać ich samochodami. Ale w zamian oferować mieszkańcom inne rozwiązania – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Logistyka rośnie w oczach

Miastu zależy przede wszystkim na rozwoju gospodarczym, który jest uwarunkowany napływem nowych inwestorów, a tym samym lokowaniem w Toruniu kolejnych inwestycji. To dzięki nim powstają nowe miejsca pracy – mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Rafał Trzaskowski: Wkrótce będziemy solidarnie demonstrować

W ostatnich latach stolicy zostały odebrane prawie 2 miliardy zł. To cyniczna polityka rządzących wobec samorządu – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Po uchyleniu uchwały anty-LGBT. „Podkarpacie, w ogóle Polska to kraj tolerancji”

Środki unijne są nam potrzebne, bo jeśli się nie rozwiniemy, grozi nam zapaść demograficzna. Młodzi ludzie nie widzą dla siebie szansy w Polsce południowo-wschodniej – mówi Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego (PiS).

Prezydent Płocka: Jest gotowość do współpracy z Orlenem

Cieszę się, że po kilku latach „separacji” między miastem a koncernem Orlen podejmujemy działania, które mogą przynieść korzyści dla mieszkańców – mówi Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Trzaskowski: "Polski nieład" to niszczenie samorządów

"Polski nieład" to odwrócenie polskiego ustroju do góry nogami, zniszczenie finansowe samorządów i centralizacja wszystkich decyzji - ocenia prezydent Warszawy

Cierpliwość UE może się skończyć

Brak funduszy unijnych to nie pogróżki, tylko realna perspektywa – mówi nam Piotr Głowski, prezydent Piły.

"Bez europejskich pieniędzy zdolności inwestycyjne bliskie zeru"

Brak środków europejskich to zwolnienia, bezrobocie, likwidacja części firm – zapowiada Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Burmistrz Karpacza: Forum Gospodarcze to wymiana wiedzy i doświadczeń

Mamy tutaj wszystkie czołowe osoby z pierwszych stron gazet jeśli chodzi o biznes, politykę, samorząd czy media. Możliwa więc jest wymiana doświadczeń, nawiązywanie relacji, bo ilość paneli, spotkań nie tylko oficjalnych, ale też kuluarowych sprawia, że każdy z nas wyjdzie z większą wiedzą, z większym doświadczeniem – mówi nam Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. W tym mieście rozpoczęło się we wtorek 30. Forum Ekonomiczne, a jego tematem przewodnim jest „Europa w poszukiwaniu przywództwa".

Burmistrz Krynek: Wszystkim powinno zależeć, aby sytuacja na granicy wróciła do normy

Jeżeli pojawiają się negatywne komentarze na temat straży granicznej, to są one nieadekwatne, krzywdzące funkcjonariuszy, nie tylko straży granicznej, ale też wojska i policji. U nas cieszą się oni zaufaniem i mają dobrą opinię. Uważam, że wykonują swoje zadania właściwie. My czujemy się tutaj bezpiecznie – mówi Jolanta Gudalewska, burmistrz Krynek.