Nie ma ratunku dla budżetów

Nie oglądając się na protesty i apele samorządowców, rząd i PiS pędzą ze zmianami w podatkach z Polskiego Ładu. A te rykoszetem uderzą potężnie w lokalne budżety.

Drony lecą do gmin. Rusza nowy program dla samorządów

Trwa budowa ekosystemu bezzałogowych statków powietrznych, a jednym z jego kluczowych filarów mają być samorządy.

Nadchodzi gorąca jesień samorządów

Choć rząd twierdzi, że sytuacja finansowa samorządów jest dobra, to ugiął się nieco pod ich protestami i przyjął pakiet rekompensujący straty wywołane Polskim Ładem.

Strefy wolne od LGBT mogą Polskę kosztować miliardy euro

Komisja Europejska nadal walczy z kontrowersyjnymi "strefami wolnymi od LGBT". Marszałkowie pięciu województw muszą wybrać pomiędzy utrzymaniem uchwał a środków unijnych.

Wielkie różnice między regionami. Gdzie w Polsce będzie najłatwiej o pracę

W całym kraju pracodawcy planują znacznie więcej przyjęć niż zwolnień. Ale prawie co piąte miejsce pracy powstaje w Warszawie i okolicach.

Miasta kupują ekologiczne śmieciarki. Przyczyna w przepisach

Stołeczne MPO wzięło w leasing 19 nowych pojazdów niskoemisyjnych, a MPO Łódź zakupiło 17 samochodów na sprężony gaz ziemny.

PKP wyda 250 mln zł na inwestycje na granicy wschodniej

Dzięki budowie największego w Europie parku logistycznego w Małaszewiczach zyskają nie tylko przewoźnicy kolejowi, ale gospodarka całego regionu.

Zyski z Polskiego Ładu: PR-owa zagrywka czy realna obietnica

Resort finansów wylicza, ile samorządy mogą zyskać na Polskim Ładzie. Lokalne władze nawet nie bardzo wiedzą, jak to komentować, bo nie wiadomo, na czym oparte są rządowe szacunki.

Będą podwyżki dla samorządowców? Koszt to 1,2 mld zł rocznie

Propozycja podwyżek dla lokalnych włodarzy i radnych, przygotowana przez posłów PiS, okazuje się niezbyt udanym prezentem. Sami obdarowani jeszcze nie wiedzą, co z tym fantem zrobić.

Zyski z Polskiego Ładu? „Propaganda i szczyt manipulacji”

Rządowy „kalkulator samorządowy” to przykład przewrotnej manipulacji danymi – komentuje ostro Związek Miast Polskich.

Samorządy zyskają na Polskim Ładzie? MF ma swój kalkulator

Dochody JST zwiększą się po wdrożeniu Polskiego Ładu – pokazuje „kalkulator samorządowy” uruchomiony przez resort finansów. Tymczasem lokalni włodarze ostrzegają, że stracą grube miliardy.

Przedwyborcza gra o Polski Ład. Kluczowy będzie algorytm

Im bliżej wyborów samorządowych, tym bardziej wszystkie siły polityczne zaczynają myśleć, jak sobie zjednać lokalne społeczności.

Rynek rozgrzany do czerwoności. Tu pracownicy dyktują warunki

Boom na rynku pracy w aglomeracji katowickiej. Firmy szukają pracowników, a ci potrafią się domagać płacy o 2–4 tys. zł wyższej niż oferta.

Samorządowy Polski Ład: wyrwa w finansach wciąż będzie duża

Subwencje rządu nie pokryją wszystkich ubytków, cięć wydatków raczej nie uda się uniknąć – oceniają samorządowcy.

Stoją w ogromnych korkach. Nie ma alternatywy

Sezon turystyczny w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, który w tym roku wyjątkowo mocno się rozkręcił, psuje drogowy koszmar na drogach prowadzących do miejscowości wypoczynkowych.

Kolej z nowym taborem. Pasażerowie będą zadowoleni

Małopolska inwestuje w regionalną kolej. We wtorek flota samorządowego przewoźnika – Kolei Małopolskich powiększyła się o najnowszy pociąg: Elf2 wyprodukowany przez PESĘ.

Wojny o zamek w puszczy ciąg dalszy. Powstaje nielegalnie

Budowany w Puszczy Noteckiej zamek w Stobnicy nie ma szczęścia. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził właśnie nieważność jego pozwolenia na budowę.

Nierówny podział kosztów Polskiego Ładu

Lokalne budżety mają stracić na reformie PiS znacząco więcej niż budżet centralny. To dodatkowy argument, że samorządom należą się rekompensaty.