Będą poprawiać bezpieczeństwo. Samorządy podpisały porozumienie

Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza oraz Europejskie Forum Bezpieczeństwa Miejskiego, europejska sieć zajmująca się wsparciem i współpracą między władzami lokalnymi w dziedzinie bezpieczeństwa podpisały porozumienie o współpracy.

Białe szaleństwo niemal w centrum miasta

Aby pojeździć na nartach wcale nie trzeba jechać w góry. Czasem stoki są bliżej, niż nam się wydaje – w centrach lub na obrzeżach nawet dużych miast.

Katowice. Wandale szybko zniszczyli instrumenty na ulicach

Uliczne fortepiany w Katowicach postały zaledwie kilka dni, bo zaraz zostały uszkodzone przez wandali, których teraz szuka policja.

Urzędnicy wracają do pracy zdalnej

Rozkręca się kolejna fala pandemii koronawirusa w Polsce. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia wprowadza pracę zdalną pracowników administracji.

Groźby śmierci wobec prezydenta Białegostoku. Sprawę zbada prokuratura

Antyszczepionkowcy grożą pozbawieniem życia Tadeusza Truskolaskiego. Prezydent Białegostoku zawiadamia prokuraturę w tej sprawie.

Białe szaleństwo w czasach zarazy. „Pytanie, czy goście dopiszą”

Hotele i stoki są gotowe na przyjęcie miłośników zimowego wypoczynku. Górale martwią się jednak, czy nabierająca rozpędu pandemia nie pokrzyżuje im planów.

Brakuje miejsc oraz terminów na pochówki

Nawet dwa tygodnie trzeba czekać na pochówek na cmentarzu komunalnym w Krakowie. Według przedstawicieli branży funeralnej ten czas oczekiwania może się jeszcze wydłużyć.

Rocznica śmierci Pawła Adamowicza. „Z każdego zła może przyjść coś dobrego”

Trzy lata temu doszło do zamachu na Pawła Adamowicza, który zmarł dzień później. Gdańsk wspomina dziś swojego wieloletniego prezydenta, podobnie samorządowcy z całej Polski. Zabójca wciąż czeka na proces.

Spotkanie dwóch obrazów. Wielka sztuka mistrzów renesansu i romantyzmu

Obrazy Cranacha, sztukę Niderlandów doby Bruegla i Rubensa, duńskiego mistrza Hammershøia oraz Bacha, portrecisty Wrocławia, można oglądać w muzeach narodowych Polski.

Jak zatrzymać deszcz w mieście? Powstają specjalne ogrody

Przy krakowskich budynkach komunalnych powstało sześć ogrodów deszczowych. Na takie inwestycje decyduje się coraz więcej samorządów.

Strefa czystego transportu wróci do Krakowa

Kraków jeszcze w tym roku chce stworzyć Strefę Czystego Powietrza, bo Wojewódzki Program Ochrony Powietrza nakłada na miasto taki obowiązek wewnątrz drugiej obwodnicy. O tworzeniu stref myślą też inne miasta.

Płacą za spóźnienia, czy brudne autobusy. Kary dla miejskich przewoźników

Za spóźnione odjazdy, brudne autobusy czy tramwaje oraz niewykonane kursów - na miejskich przewoźników z tego powodu nakładane były kary w ub. roku. A szły one w tysiące złotych.

Biblioteka całą dobę. W kiążkomacie

Wygląda niemal jak paczkomat. A ma zupełnie inną funkcję. Książkomat, czyli urządzenie do samoobsługowego odbioru zamówionych książek i ich zwrotu stają na ulicach polskich miast. Ostatnio pojawiły się w Kielcach, Gdańsku czy Krakowie.

Więcej regionalnych połączeń. Kolej dojeżdża do kolejnych miast

Z Rzeszowa do Kolbuszowej można w pół godziny dojechać pociągiem Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. To nowy przystanek u tego przewoźnika. Swoją sieć połączeń rozszerzają także inne koleje regionalne.

Aby pies mógł się wybiegać. Coraz więcej miejsc dla czworonogów

Już od stycznia mieszkańcom Lublina i ich pupilom przy skrzyżowaniu ul. Filaretów z ul. Głęboką zostanie udostępniony nowy wybieg dla psów. Podobne inwestycje realizują lub mają w planach inne miasta.

Podziemne korytarze i piwnice nową atrakcją Rzeszowa

Znajdujący się pod rzeszowskim rynkiem labirynt został unowocześniony i wyposażony w sprzęt, który pozwoli odwiedzającym przenieść się w czasie.

Oby tylko starczyło nam pieniędzy na wszystkie bilety

Rok 2022 ma być czasem powrotu koncertów największych światowych gwiazd, które rezygnowały z występów w minionym.

Wyższe pensje, wyższe czesne dla maluchów

Rosną wynagrodzenia, a wraz z nimi w wielu miastach wzrasta czesne za pobyt maluchów w samorządowych żłobkach.