Będą nowe miejskie pływalnie. W niektórych miastach nawet dwie

Dwa nowe baseny powstaną w Gdańsku – w Ujeścisku - Łostowicach oraz Brzeźnie. Jeszcze w maju miasto planuje otwarcie ofert w przetargu na opracowanie tych projektów.

Dzień Samorządu Terytorialnego. 32 lata po reformie

Samorząd – mimo narastającego pesymizmu – ma się dobrze. Nie dlatego, że brak wyzwań i zagrożeń. Wręcz przeciwnie: jest ich coraz więcej. Jest po prostu dobrze skonstruowany, odporny na przeciwności - piszą władze Związku Miast Polskich

Debata: Stawiamy na autostrady dla rowerów

Istniejące rozwiązania dla rowerzystów w miastach trzeba połączyć w spójne systemy. To priorytet – deklarowali samorządowcy podczas debaty zorganizowanej przez „Życie Regionów” w ramach IV E-Forum Liderów Samorządowych

Poznań chce inwestować znaczące środki w strategię rowerową

To najtańsza forma transportu i najlepsza z punktu widzenia zdrowia - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Zakopiańskie emocje w Sopocie

„Zakopane – dobreMOCje „ – pod taką nazwą stolica polskich gór startuje z kampanią otwierającą letni sezon. Inauguracja odbędzie się w piątek w Sopocie, mieście partnerskim Zakopanego.

Radni Krakowa apelują o pomoc dla Ukrainy

Rezolucję dotyczącą rozpoczęcia prac nad „Ukraińskim Planem Marshalla", czyli programem odbudowy zniszczeń w Ukrainie oraz z poparcie starań o wstąpienie Ukrainy do NATO i Unii Europejskiej przyjęli w środę , 25 maja radni miasta Krakowa. Adresatami dokumentu są Parlament Europejski, Komisja Europejska, rząd Polski oraz Sejm i Senat.

Specjalne wyróżnienie dla Rzeszowa. Za pomoc uchodźcom

Wołodymyr Zelenski, prezydent Ukrainy podczas przemówienia w Radzie Najwyższej - poinformował, że uhonorował Rzeszów - tytułem „miasta-ratownika". Dodał, że to tytuł, który został stworzony dla miast partnerskich, które przyszły na pomoc Ukrainie i jej obywatelom po inwazji rosyjskiej.

Nowe miasto partnerskie Lublina. To ukraiński Charków

Prezydent Lublin Krzysztof Żuk oraz mer Charkowa Ihor Terekhov podpisali umowę o partnerstwie obu miast. Uroczystość odbyła się w formule online w sali obrad Rady Miasta Lublin w Ratuszu.

Betonoza. Wciąż jej dużo, a przybywa w kolejnych miastach

Po trzyletniej rewitalizacji do użytku oddano Rynek w Zakliczynie niedaleko Tarnowa. Główny plac miasteczka wygląda imponująco – jak na betonową pustynię przystało.

Nieodparty urok dwóch kółek kusi coraz więcej metropolii

Kiedyś przesiadka z roweru do auta oznaczała awans cywilizacyjny. Dziś powrót na siodełka jest miarą odpowiedzialności za środowisko naturalne, własne zdrowie i otaczających nas ludzi.

„Rowerem przez Polskę”: Akcja społeczna „Życia Regionów”

Nie chodzi tylko o sposób i styl spędzania czasu, ani oszczędzanie na benzynie. Dziś korzystanie z roweru to dowód troski oraz odpowiedzialności za nasze zdrowie, nasze miasta i przyrodę wokół nas. Na tych aspektach skupi się nasza akcja

Jeżdżę rowerem, bo...

Rozmówcy "Życia Regionów" tłumaczą, dlaczego chętnie korzystają z dwóch kółek.

Co po podstawówce ? Ruszyły nabory do szkół średnich

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Tylko w Białymstoku na absolwentów szkół podstawowych czeka ponad 6,6 tys. miejsc w 36 placówkach.

Zakupy wprost od rolnika. Powstają lokalne miejsca takiego handlu

Na gdańskich Kokoszkach w czerwcu ma ruszyć lokalny rynek, gdzie będzie można kupić owoce czy warzywa bezpośrednio od rolników. W warszawskich dzielnicach Białołęka i Targówek powstaną specjalne wiaty pod taki handel.

Igrzyska Europejskie w Krakowie. Podpisano umowę

350 milionów złotych na inwestycje infrastrukturalne i 150 mln - na inwestycje sportowe takie pieniądze trafią do Krakowa na organizację Igrzysk Europejskich. Władze miasta i województwa podpisały umowę z Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich na organizację imprezy, która odbędzie się już w przyszłym roku.

Jeszcze trwa rok szkolny, a już przygotowują „Lato w mieście”

Z zajęć sportowych, artystycznych, edukacyjnych czy rekreacyjnych będą mogły korzystać dzieci w czasie półkolonii organizowanych przez samorząd. W niektórych miastach będą one za darmo, w innych - rodzice będą musieli płacić.

Drożejące paliwa i prąd hamują zakupy taboru

Gdynia rezygnuje z nowych trolejbusów, Tychy nie chcą już autobusów na gaz ziemny, a Poznań anuluje największy w Polsce przetarg na autobusy wodorowe.

Kosiarki poszły w miasto. W sezonie będą rzadziej używane

Rozpoczęły się pierwsze koszenia miejskich trawników. Jednak podobnie jak w latach poprzednich cześć samorządów ogranicza ich liczbę w sezonie, ze względu na zmieniające się warunki klimatyczne.