Wojna Rosji z Ukrainą sprawi, że autobusy w Polsce będą jeździć rzadziej?

Miejskim autobusom grożą cięcia kursów i skracanie tras. Brakuje kierowców mimo atrakcyjnych warunków zatrudnienia

W Warszawie strefa czystego transportu od lipca. Kraków poczeka

- Miasto nie jest przygotowane na Strefę Czystego Transportu. Wejście zapisów uchwały w życie, powinny poprzedzić analizy i konsultacje z mieszkańcami – uważa Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa.

Opole zatrudniło testerów turystycznych. Czym się zajmą?

Władze Opola zatrudniły testerów turystycznych. Trzy osoby z całej Polski na początku wakacji przyjadą z najbliższymi do tego miasta, by ocenić co może się podobać turystom, a co nie.

Półkolonie w swoim mieście. Samorządy przygotowują wypoczynek dla najmłodszych

Od wtorku 14 maja ruszą w Warszawie zapisy do tegorocznej edycji akcji „Lato w mieście”. Podobne półkolonie organizują też inne samorządy.

Samorządy gospodarzem większości muzeów. Ilu Polaków zwiedza muzea?

Najwięcej muzeów jest w woj. mazowieckim i małopolskim. I w tych regionach najwięcej osób zwiedziło każdą z placówek

Udana wycieczka rowerowa? – dobra trasa to dopiero połowa sukcesu

Świetnie przygotowane trasy rowerowe i piękne widoki to od dawna wizytówki Małopolski.

Jak sprawnie budować z KPO

– Wraz z rozpoczęciem inwestycji infrastrukturalnych z KPO na rynku mogą pojawić się nierzetelne firmy mające problem z dotrzymaniem zobowiązań. Sytuację mógłby znacznie poprawić system certyfikacji - mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag.

Nie cudzoziemcy, lecz nowi mieszkańcy. Jak miasta integrują imigrantów?

Samorządy prowadzą lokalne polityki integracyjne dla cudzoziemców. Chcą, by w krajowej strategii migracyjnej zapisano powinności, ale też zasady wsparcia finansowego.

Tramwajem, autobusem i pociągiem tylko z jednym biletem? Nowy pomysł rządu

Może powstać jeden bilet łączący różne rodzaje publicznego transportu. Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło prace nad projektem Ogólnopolskiego Biletu Zintegrowanego (OBZ).

Gminy nie nadążają z kontrolą szamb i przydomowych oczyszczalni. Za duże koszty?

Gminy skontrolowały w 2023 r. co czwartą posesję, na których znajdują się szamba lub przydomowe oczyszczalnie ścieków. Do początku sierpnia powinny zaś skontrolować wszystkie. Co dziewiąty samorząd nie skontrolował w zeszłym roku żadnej posesji.

Choć odeszli z urzędu, to zostaną w nim na zawsze

Po zmianie włodarzy w niektórych miastach wydłużają się „galerie prezydenckie” w ratuszach z portretami byłych prezydentów.

Czas przejazdu przez Katowice krótszy o 15 proc. Efekt inwestycji za 90 mln zł

Znacząco przyspieszył ruch pojazdów na ulicach Katowic. To efekt Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS), który ma usprawnić komunikację zarówno publiczną jak i prywatną w tym największym mieście regionu.

Największe miasta zrealizowały już z sąsiednimi samorządami ponad 400 inwestycji

Koncentracja ludności wokół kilkunastu największych miast oznacza dla samorządów z tych terenów konieczność ściślejszej współpracy. Celem jest zapewnienie mieszkańcom wysokiej jakości usług publicznych.

Mija czas na zaprzysiężenie nowych włodarzy. Wielu zrobi to w ostatniej chwili

Pierwsi wybrani w kwietniowych wyborach prezydenci już złożyli ślubowanie i przejęli władzę w miastach. Pozostali muszą to zrobić na pierwszej sesji nowej Rady Miasta, najpóźniej we wtorek.

Ruszył sezon żeglarski na jeziorach. Nowe inwestycje czekają na żeglarzy

Rozpoczął się sezon turystyczny na pojezierzach północnej Polski. Żeglarze będą mogli skorzystać z ukończonych właśnie ważnych inwestycji.

Zabytkowe pojazdy nie tylko dla turystów. Sezonowe linie na trasach

Zabytkowe autobusy i tramwaje wracają na ulice stolicy, dwa brzegi Wisły łączą promy, a nad Zegrze pływa statek Zefir. Ruszył 16. sezon Warszawskich Linii Turystycznych.

Jak Polska świętuje wstąpienie do Unii Europejskiej

Biegi, koncerty, pikniki rodzinne. To tylko niektóre z imprez zaplanowane na środę z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Niebanalne podróże po Mazowszu. Doskonały wybór na majówkę

Słynna ławeczka z serialu „Ranczo”, „wyprawa na ptaki”, zabytki, muzea, skanseny i atrakcje adresowane do żeglarzy – takie miejsca w centrum Polski mogą odwiedzić miłośnicy turystyki, zarówno pieszej, jak i tej na dwóch kółkach.