Jak zaistnieć w sieci z małym biznesem? Sprawdź najlepsze pomysły

Masz mały biznes, ale nie wiesz, jak zdobywać klientów? A może dopiero zaczynasz i chcesz dowiedzieć się, co zrobić, aby twój startup zaistniał w sieci? Przychodzę z pomysłami, które pomogą Ci osiągnąć sukces!

Krajobraz po burzy w małopolskim sejmiku

Styk polityki samorządowej, tak ogólnokrajowej, jak i sporów wewnętrznych wytworzył kryzys w największej partii opozycyjnej.

Przybędzie miast w Polsce. Niektóre odzyskają swój status po ponad wieku

Siedem nowych miast przybędzie na mapie Polski – zakłada projekt rozporządzenia MSWiA. Prawa miejskie mają odzyskać m.in. trzy miejscowości w województwie lubelskim.

Przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: Chcielibyśmy stworzyć jedną gminę

Naszym głównym zadaniem jest, by cała metropolia stała się atrakcyjnym miejscem do życia i przyciągała kolejne osoby, które by się u nas osiedlały. Jednym z pomysłów jest, by teren całej metropolii stał się jednym miastem, a jego potencjał był bardziej widoczny – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Czy samorządy zdążą przygotować budżety po zmianie prawa?

To, że resort finansów opublikował założenia do nowelizacji ustawy o dochodach samorządów, nie uspokoiło samorządowców. Zastanawiają się, czy nie brakuje czasu, by uchwalić reformę i zdążyć przygotować na jej podstawie budżety samorządów na przyszły rok.

Jakie atrakcje czekają w miastach latem na seniorów?

Przez całe wakacje seniorzy z Lublina mogą uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy różnego rodzaju warsztatach.

Gdzie w Polsce uczniowie mogą jeździć komunikacją miejską za darmo?

Licealiści, uczniowie techników i szkół branżowych z Olsztyna od września będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. W Gorzowie takie rozwiązania wprowadzą najpóźniej we wrześniu przyszłego roku – ogłosił Jacek Wójcicki, prezydent miasta.

Co zrobić, gdy spotkamy barszcz Sosnowskiego? Ta roślina jest naprawdę groźna

Ma włoski na liściach i łodygach, które wydzielają substancję parzącą. Parzące działanie tego związku nasila się podczas słonecznej pogody i wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza. To barszcz Sosnowskiego. Jeśli zauważysz tę roślinę - powiadom albo wydział ochrony środowiska, albo straż pożarną.

Samorząd płaci za pomoc sąsiedzką. Na co można w ramach niej liczyć?

Usługi opiekuńcze, zrobienie zakupów, posprzątanie mieszkania - to tylko niektóre rodzaje wsparcia, jakie można otrzymać w programie pomocy sąsiedzkiej. Każdy, kto chce z niego skorzystać, może zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Co pasażerowie zostawiają w autobusach i tramwajach?

Rzeczy osobiste, ale też zupełnie nietypowe przedmioty, takie jak wiertarka czy toga adwokacka, zostawiane są w pojazdach komunikacji miejskiej. Gdy właściciel nie zgłosi się od razu do przewoźnika – trafiają do Biura Rzeczy Znalezionych. Ale nie na zawsze.

Uczniowie krakowskich podstawówek w wakacje jeżdżą za darmo

Skończył się rok szkolny, ale nie skończyła się bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów szkół podstawowych w Krakowie. 19 czerwca radni Krakowa podjęli uchwałę, która umożliwia uczniom podstawówek bezpłatne podróżowanie tramwajami i autobusami również w wakacje. Uczniowie szkół ponadpodstawowych nadal za bilety muszą płacić – zarówno w trakcie roku szkolnego jak i w wakacje.

W miastach powstają ogrody społeczne. Czym są?

Wystarczą trzy osoby by założyć ogród społeczny w Lublinie. Jeśli nie mają miejsca, to urzędnicy wskażą je mieszkańcom. Podobne inicjatywy funkcjonują także w innych miastach.

Wakacje: Jakie atrakcje czekają na Polaków w miastach?

Najpopularniejsze są koncerty muzyczne. Ale wakacyjna oferta w miastach przybiera najróżniejsze formy: wspólne oglądanie przedstawień dla dzieci na pufach i kocach rozłożonych na trawie, czy jak przed wiekami: pokazy akrobatów i artystów cyrkowych.

Polskie miasta mają problem z toaletami publicznymi

Chociaż w ostatnich latach wybudowano wiele nowych toalet publicznych, nadal jest ich za mało, a w okresie wzmożonego ruchu turystycznego wręcz ich brakuje. Jak na początku wakacji z tym problemem radzą sobie samorządy?

Najlepsze sceny dbające o polskie sztuki poza stolicą

Grand Prix 30. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (80 tys. zł) otrzymały „Dropie” Natalki Suszczyńskiej w reżyserii Marcina Libera z Teatru im. Horzycy w Toruniu.

Chaos reklamowy w miastach ma się wyśmienicie

Miasta nie radzą sobie z nielegalnymi reklamami. Nie wiedzą nawet, ile umieszczono bez ich zgody.

Prezydent Dąbrowy Górniczej: Polityka mieszkaniowa jest ważną polityką miejską

Liczę mocno na legislację rządową, która ułatwi rozwój mieszkalnictwa spółdzielczego w Polsce, a my będziemy chcieli z tego skorzystać – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Polskie miasta przyciągają coraz więcej turystów

W największych miastach rośnie liczba turystów i kwota, jaką zostawiają w lokalnej gospodarce. To bodziec dla samorządów do rozwoju infrastruktury i oferty kulturalnej.