Takiej katastrofy na Odrze jeszcze nie było

Rzeka jest cicha, martwa, płynie jak ściek, w którym jest masa martwych ryb – mówi burmistrz Krosna Odrzańskiego. Wyciągnięto tam cztery tony martwych ryb.

Słodkie symbole polskich miast, czyli lokalne ciastka lokalną atrakcją

Poznań ma rogale świętomarcińskie, Warszawa- Zygmuntówkę, w Łodzi jest żulik. A Kraków , który świętuje w tym roku 50-lecie rzeźby Smoka Wawelskiego, zaprosił do współpracy nie tylko twórców lodów, ale także piekarza i cukiernika.

Co robią samorządy w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze

Po zatruciu Odry prezydent Wrocławia zlecił pilne badania wody w jeziorach i w stawach na terenie miasta. Samorządy kupują sprzęt dla jednostek OSP, którzy oczyszczają rzekę.

Po katastrofie ekologicznej Odra nie dla wędkarzy, ani pływaków

- W tej chwili możemy mówić o bardzo wielkiej stracie to są niewyceniane rzeczy,  bo mówimy o przyrodzie – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.  O stan skażonej Odry, a zwłaszcza nabrzeży  martwią się także inne samorządy.

Ryby zdychają w Odrze. Nie wiadomo dlaczego. Inspektorzy szukają przyczyny

Zatrucie Odry i tony śniętych ryb. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu powiadomił prokuraturę.

Powstają nowe skateparki w Polsce w tych miastach

Kończy się rozbudowa skateparku przy ul. J. Kossaka w Bydgoszczy. Podobne miejsce dla miłośników deskorolek, rolek i rowerów BMX powstaje na osiedlu Dąbie w Szczecinie.

Place dla mieszkańców, a nie tylko dla aut czy tramwajów

Przez lata służyły głównie jako parkingi naziemnie, teraz place położone w centrach miast zmieniają swoja oblicza. Nie zabraknie tam drzew czy krzewów, ale też małej architektury dla mieszkańców.

Polacy już zgłaszają się po dodatek węglowy. Trochę za szybko

Wiele osób już zgłasza się do gmin w sprawie dodatku węglowego, ale wnioski będą przyjmowane od mieszkańców, gdy nowe przepisy wejdą w życie.

Żywe kosiarki w gdańskim parku

Stado złożone z 15 owiec wrzosówek zostało wypuszczone na terenie parku nad Opływem Motławy w Gdańsku. Zwierzęta mają tam dbać o bioróżnorodność, dobrostan gleby oraz selektywne koszenie traw.

Uczniowie na wakacjach, szkoły w remoncie

Naprawa tynków, malowanie, remonty sanitariatów, wymiana podłóg i posadzek, kompleksowe remonty bloków żywienia, sal gimnastycznych, placów zabaw czy obiektów sportowych – takie prace wykonywane są w szkołach w czasie dwóch letnich miesięcy.

Wokół Białoszewskiego i literackich premier

Sierpień to czas festiwali literackich w Szczebrzeszynie, Sopocie, Gdyni, na których można spotkać autorów najpoczytniejszych książek, w tym nowości.

Aktywiści walczą pikanterią o drzewa

Aktywiści chcą utworzyć trzy rezerwaty i ogółem 26 terenów we Wrocławiu objąć ochroną prawną. Ratuszowi zarzucają bezczynność.

Specjalna oferta szkół średnich dla uczniów z Ukrainy

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie otwiera nowy kierunek nauki skierowany także dla młodzieży ukraińskiej. A w szkołach samorządowych także w nowym roku szkolnym będą prowadzone klasy przygotowawcze dla uczniów- uchodźców.

Iga Świątek wraca na korty twarde

W Toronto i Montrealu rozpoczynają się turnieje poprzedzające US Open. Grają Iga Świątek i Hubert Hurkacz, wraca Serena Williams, nie ma Novaka Djokovicia i Rafaela Nadala.

Zielone torowiska w miastach. I będzie ich coraz więcej

W Warszawie przybywa zielonych torów tramwajowych. Nie tylko na nowych trasach, ale także tych istniejących od lat. Zielone torowiska są także w innych miastach.

Pół miliona uchodźców z Ukrainy w dwunastu największych miastach Polski

Do początku maja mieszkańcy 12 największych polskich miast przyjęli pół miliona uchodźców z Ukrainy.

Bat na śmieciarzy. Ukryta w drzewie kamera

Pięćset złotych mandatu dostał mieszkaniec Bydgoszczy, który w niedozwolonym miejscu wyrzucił stare opony. Mężczyzna chciał zaoszczędzić …pięć zł, a nagrała go fotopułaka. Podobne urządzenia już od dawna sprawdzają się w innych miastach.

Europejskie igrzyska studentów w Łodzi. Polska uczelnia na podium

Sportowcy z 37 krajów europejskich reprezentowali w sumie ponad 400 uczelni. Wśród uczelni najlepszy okazał się turecki Yeditepe University. Polscy sportowcy wygrali z kolei klasyfikację medalową.