Co zrobić z pustą puszką czy butelką? Czasem można oddać w automacie

W polskich miastach przybywa automatów, w których mieszkańcy mogą oddać plastikowe butelki bądź puszki. I to wcale nie za darmo.

Dla logistyki, przemysłu i handlu

Duże podmioty z sektora logistycznego, zakłady przemysłowe, produkcyjne i usługowe. Koncerny o zasięgu międzynarodowym, ale i te, które powstały na miejscu. Tak wygląda przekrój inwestorów, którzy zdecydowali się na zakup gruntów inwestycyjnych w Toruniu.

Znamy wyniki pionierskich badań. Wiadomo, jak pomóc naszym uczniom

Zaniżona pewność siebie, przygnębienie i obawa o wyniki w nauce – takie uczucia kłębią się wśród uczniów i nauczycieli w przededniu nowego roku szkolnego.

Dzik w dużym mieście. Jak miasta reagują na zwierząta na osiedlach

Po specjalne klatki, repelenty, petardy hukowe, odstraszające środki zapachowe oraz wypłaszanie – sięgają miasta, by odstraszać dziki, które zapuszczają się coraz głębiej na osiedla mieszkalne.

Jest przetarg na przewozy kolejowe w Kujawsko-Pomorskiem

Z dużym opóźnieniem, ale Kujawsko-Pomorskie uruchomiło wreszcie przetarg mający wyłonić operatorów regionalnych przewozów kolejowych.

Ekolodzy apelują o niegrabienie liści, miasta popierają

Coraz więcej miast rezygnuje z grabienia liści na rzecz ochrony bioróżnorodności oraz stymulacji retencji wody w glebie.

Najlepsze obiekty minionych 25 lat

Już niedługo poznamy laureatów XXV edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Tym razem jednak z okazji jubileuszu rozstrzygnięta zostanie specjalna konkurencja konkursowa - "Obiekt XXV-lecia".

Jesień idzie. Będą szczepienia dla seniorów. Przeciw grypie

Samorządy przygotowują się do jesiennej akcji szczepień dla seniorów. W niektórych miastach już ruszyły zapisy na nie.

"Bez europejskich pieniędzy zdolności inwestycyjne bliskie zeru"

Brak środków europejskich to zwolnienia, bezrobocie, likwidacja części firm – zapowiada Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Śląsk zamawia wodorowe autobusy

Za dwa lata po Śląsku i Zagłębiu zaczną jeździć wodorowe autobusy. Samorząd zdecydował się na zakup 20 pojazdów.

Najlepsze obiekty ostatnich 25 lat

Już niedługo poznamy laureatów XXV edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Tym razem jednak z okazji jubileuszu rozstrzygnięta zostanie specjalna konkurencja konkursowa - "Obiekt XXV-lecia".

Szczepienia uczniów. Słabe zainteresowanie

Nie ma zbyt dużo chętnych uczniów do szczepienia przeciwko koronawirusowi. Samorządy nadal jednak namawiają rodziców, by zgodziły się na szczepienia dzieci.

Rowerzyści na buspasach. Rzeszów przetestuje nowy pomysł

Rzeszów testowo wpuści cyklistów na pasy przeznaczone dla komunikacji miejskiej. Na razie tylko w październiku.

Magazynowe centrum w Toruniu

Już ponad 114 tys. mkw. – tyle wynosi powierzchnia nowoczesnych magazynów w Toruniu. Miasto mocno stawia na rozwój sektora logistycznego, dlatego wystawiło na sprzedaż kolejne grunty inwestycyjne, m.in. położone w specjalnie przygotowanej strefie.

Karpacz centrum wydarzeń gospodarczych i politycznych

Kilkaset paneli dyskusyjnych, tysiące spotkań kuluarowych, 4200 gości z 56 krajów. Tak w największym skrócie można podsumować jubileuszowe, XXX Forum Ekonomiczne w Karpaczu.

Nadchodzi gorąca jesień samorządów

Choć rząd twierdzi, że sytuacja finansowa samorządów jest dobra, to ugiął się nieco pod ich protestami i przyjął pakiet rekompensujący straty wywołane Polskim Ładem.

Kujawsko-Pomorskie znowu próbuje wybrać przewoźników kolejowych

Województwo kujawsko-pomorskie po raz kolejny podejdzie do ogłoszenia przetargu na obsługę połączeń kolejowych w regionie.

Poznań stawia na rośliny w centrum miasta

Poznań otwiera się na zieleń - władze miasta planują usuwać bruk i sadzić rośliny m.in. na Wildzie i Łazarzu.