Pieniądze w gazie, turyści w tunelu

Myślę, że za dwa lata wpływy podatkowe z gazoportu będą jeszcze większe. To daje nam perspektywę na przyszłość, jeżeli chodzi o budżet i możliwość zaciągania zobowiązań – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

„Ludzie mają wielkie serca, chcą pomagać imigrantom”

Na bieżąco współpracujemy z organizacjami, które działają bliżej granicy. Z nimi konsultujemy sposób pomocy – mówi nam Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa na Podlasiu. Część tej gminy jest objęta stanem wyjątkowym.

Konrad Fijołek: Bardzo poważnie rozważamy zakup autobusów wodorowych

Nie wszędzie musimy dojeżdżać samochodem. Warto czyścić centra miast i nie zasypywać ich samochodami. Ale w zamian oferować mieszkańcom inne rozwiązania – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Aleksandra Dulkiewicz: Samorządy są po prostu łupione

Nie wiemy, jak będą wyglądały finanse samorządu od 1 stycznia. Nie możemy się o tym dowiedzieć w grudniu, bo zgodnie z przepisami budżet gmin musi być złożony do 15 listopada w radach gmin – mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Logistyka rośnie w oczach

Miastu zależy przede wszystkim na rozwoju gospodarczym, który jest uwarunkowany napływem nowych inwestorów, a tym samym lokowaniem w Toruniu kolejnych inwestycji. To dzięki nim powstają nowe miejsca pracy – mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Rafał Trzaskowski: Wkrótce będziemy solidarnie demonstrować

W ostatnich latach stolicy zostały odebrane prawie 2 miliardy zł. To cyniczna polityka rządzących wobec samorządu – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Po uchyleniu uchwały anty-LGBT. „Podkarpacie, w ogóle Polska to kraj tolerancji”

Środki unijne są nam potrzebne, bo jeśli się nie rozwiniemy, grozi nam zapaść demograficzna. Młodzi ludzie nie widzą dla siebie szansy w Polsce południowo-wschodniej – mówi Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego (PiS).

Prezydent Płocka: Jest gotowość do współpracy z Orlenem

Cieszę się, że po kilku latach „separacji” między miastem a koncernem Orlen podejmujemy działania, które mogą przynieść korzyści dla mieszkańców – mówi Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Czyste powietrze najważniejsze dla całego regionu

Mamy fantastyczne miejsca, które można zwiedzać na rowerze, a jakość powietrza jest u nas coraz wyższa, o co bardzo dbamy – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Trzaskowski: "Polski nieład" to niszczenie samorządów

"Polski nieład" to odwrócenie polskiego ustroju do góry nogami, zniszczenie finansowe samorządów i centralizacja wszystkich decyzji - ocenia prezydent Warszawy

Cierpliwość UE może się skończyć

Brak funduszy unijnych to nie pogróżki, tylko realna perspektywa – mówi nam Piotr Głowski, prezydent Piły.

"Bez europejskich pieniędzy zdolności inwestycyjne bliskie zeru"

Brak środków europejskich to zwolnienia, bezrobocie, likwidacja części firm – zapowiada Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Szpitale samorządowe do zmiany, nie likwidacji

Podczas kolejnych fal pandemii ratowały zakażonych mieszkańców, teraz wyręczają przychodnie. Szpitale powiatowe są potrzebne – mówią eksperci.

Burmistrz Karpacza: Forum Gospodarcze to wymiana wiedzy i doświadczeń

Mamy tutaj wszystkie czołowe osoby z pierwszych stron gazet jeśli chodzi o biznes, politykę, samorząd czy media. Możliwa więc jest wymiana doświadczeń, nawiązywanie relacji, bo ilość paneli, spotkań nie tylko oficjalnych, ale też kuluarowych sprawia, że każdy z nas wyjdzie z większą wiedzą, z większym doświadczeniem – mówi nam Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. W tym mieście rozpoczęło się we wtorek 30. Forum Ekonomiczne, a jego tematem przewodnim jest „Europa w poszukiwaniu przywództwa".

Burmistrz Krynek: Wszystkim powinno zależeć, aby sytuacja na granicy wróciła do normy

Jeżeli pojawiają się negatywne komentarze na temat straży granicznej, to są one nieadekwatne, krzywdzące funkcjonariuszy, nie tylko straży granicznej, ale też wojska i policji. U nas cieszą się oni zaufaniem i mają dobrą opinię. Uważam, że wykonują swoje zadania właściwie. My czujemy się tutaj bezpiecznie – mówi Jolanta Gudalewska, burmistrz Krynek.

Danilecka-Wojewódzka: Słupsk nie pustoszeje przez cały rok

Po pandemii wszyscy cieszą się z każdego gościa, który przyjedzie do hotelu czy restauracji. Wychodzenie z kryzysu popandemicznego będzie jednak jeszcze długo trwało – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydentka Słupska.

Stan wyjątkowy? „Mieszkańcy obawiają się, że będzie godzina policyjna”

Ludziom stan wyjątkowy kiepsko się kojarzy, bo nawiązuje do czasów minionych. Ale ogólnie jest spokojnie i raczej mieszkańcy nie podchodzą do tego w negatywny sposób. Rozumieją sytuację – mówi Marcin Urbański, wójt podlaskiej gminy Mielnik.

Prezydent Łomży: Wciąż odczuwamy wykluczenie komunikacyjne

Łomża jest jednym z największych miast, które nie mają kolejowego połączenia osobowego. Powrót kolei stworzy ogromną szansę dla naszego miasta – mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.