Zamknięte pływalnie, bo zbyt dużo kosztuje ich utrzymanie

Zarząd powiatu człuchowskiego zdecydował o zamknięciu swojego basenu, bo nie jest w stanie go utrzymać.

Bezpłatna joga na mieście. Warszawa z ofertą dla mieszkańców

Od marca ruszają bezpłatne zajęcia Vinyasa joga z Aktywną Warszawą. Jogę organizują też dzielnice – już można ćwiczyć za darmo w Wesołej na Ochocie i na Żoliborzu.

Sukcesy polskich sportowców w Toruniu

ORLEN Copernicus Cup Toruń to jeden z siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold.

Na Dolnym Śląsku Powstaną Rowerowe Parki Umiejętności

Samorząd województwa ogłosił budowę parków rowerowych służących do nauki i doskonalenia techniki jazdy na rowerze górskim.

Mundial w domu lub w pubie. Duże miasta nie tworzą stref kibica

Mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze Polacy będą mogli oglądać w pubach, bądź we własnych domach, bo mało które miasto zdecydowało się na utworzenie specjalnych stref kibica.

Dolny Śląsk rozwija infrastrukturę sportową

Działa już Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej – raj dla biatlonistów i narciarzy biegowych. Kończy się budowa wielofunkcyjnej lekkoatletycznej hali sportowej we Wrocławiu. Z kolei w Bielawie ma powstać m.in. kolarski tor treningowo-wyścigowy.

Powstają nowe skateparki w Polsce w tych miastach

Kończy się rozbudowa skateparku przy ul. J. Kossaka w Bydgoszczy. Podobne miejsce dla miłośników deskorolek, rolek i rowerów BMX powstaje na osiedlu Dąbie w Szczecinie.

Iga Świątek wraca na korty twarde

W Toronto i Montrealu rozpoczynają się turnieje poprzedzające US Open. Grają Iga Świątek i Hubert Hurkacz, wraca Serena Williams, nie ma Novaka Djokovicia i Rafaela Nadala.

Europejskie igrzyska studentów w Łodzi. Polska uczelnia na podium

Sportowcy z 37 krajów europejskich reprezentowali w sumie ponad 400 uczelni. Wśród uczelni najlepszy okazał się turecki Yeditepe University. Polscy sportowcy wygrali z kolei klasyfikację medalową.

Młodzi sportowcy zmierzą się w Łodzi. Przed nami dwa tygodnie rywalizacji

Niemal pięć tysięcy sportowców z prawie 40 krajów weźmie udział w Europejskich Igrzyskach Akademickich, które w niedzielę rozpoczynają się w Łodzi.

Będą nowe miejskie pływalnie. W niektórych miastach nawet dwie

Dwa nowe baseny powstaną w Gdańsku – w Ujeścisku - Łostowicach oraz Brzeźnie. Jeszcze w maju miasto planuje otwarcie ofert w przetargu na opracowanie tych projektów.

Igrzyska Europejskie w Krakowie. Podpisano umowę

350 milionów złotych na inwestycje infrastrukturalne i 150 mln - na inwestycje sportowe takie pieniądze trafią do Krakowa na organizację Igrzysk Europejskich. Władze miasta i województwa podpisały umowę z Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich na organizację imprezy, która odbędzie się już w przyszłym roku.

Żeglarskie święto wraca po 2 latach przerwy. Majówka otworzy sezon na Mazurach

Nadchodząca majówka otworzy tegoroczny sezon żeglarski na Mazurach. W środę miało się zakończyć znakowanie tras żeglugowych na łącznej długości ok. 150 km.

Natalia Maliszewska nie wystartowała w wyścigu na 500 metrów

Przeprowadzony w sobotę test na obecność koronawirusa u Natalii Maliszewskiej dał wynik dodatni. Polka nie wystartowała w wyścigu na 500 metrów na igrzyskach w Pekinie.

Białe szaleństwo niemal w centrum miasta

Aby pojeździć na nartach wcale nie trzeba jechać w góry. Czasem stoki są bliżej, niż nam się wydaje – w centrach lub na obrzeżach nawet dużych miast.

„BeActiveKID!”. Nowy program dla nauczycieli WF

Celem jest wsparcie nauczycieli w planowaniu oraz realizacji efektywnych zajęć WF, zarówno w formie stacjonarnej jak i online.

Kraków nadal czeka na pieniądze. Inaczej nie zorganizuje igrzysk

Rząd chce sfinansować rozbudowę infrastruktury sportowej w Krakowie na Igrzyska Europejskie, ale odmawia pokrycia kosztów rozbudowy dróg czy zakupu nowych tramwajów.

Igrzyska Europejskie w Krakowie? Ruszają „rozmowy ostatniej szansy” z rządem

Prezydent Jacek Majchrowski jest za organizacją Igrzysk Europejskich w Małopolsce, ale nie na koszt mieszkańców Krakowa. Rozmowy w tej sprawie są zaplanowane na czwartek i piątek.