Gareth Southgate podjął decyzję. Koniec pewnej epoki w reprezentacji Anglii

Dwa dni po przegranym finale Euro 2024 Gareth Southgate zrezygnował z prowadzenia angielskiej kadry. Kto może go zastąpić?

Izraelskie kluby nie zagrają w Łodzi. Oburzenie ambasadora

Maccabi Hajfa i Hapoel Beer Szewa miały rozegrać mecze europejskich pucharów w Łodzi. Władze miasta nie wydały na to zgody. Oburzone tę decyzją jest Stowarzyszenie Polsko-Izraelskiej Współpracy Kulturalnej.

Skoki narciarskie w Zakopanem. Polacy tuż za czołówką, czyli postęp bez błysku

Były wreszcie uśmiechy i zaciśnięte pięści, ale w decydujących momentach Polacy znów okazali się statystami. Konkurs Pucharu Świata w Zakopanem wygrał Stefan Kraft. Aleksander Zniszczoł był jedenasty.

Dwa medale Polaków na mistrzostwach Europy. "Reprezentacja rośnie"

Srebrny medal sztafety mieszanej i brązowy sztafety mężczyzn to dorobek reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w short tracku, które odbyły się w Gdańsku. - Jako reprezentacja rośniemy w siłę z sezonu na sezon - mówi Michał Niewiński.

Wielkie sportowe inwestycje z kampanii wyborczej zostaną realizowane?

W Katowicach może powstać Centralny Ośrodek Sportów Lodowych. Jest też szansa, że Warszawa w końcu doczeka się modernizacji Tory Łyżwiarskiego Stegny.

Na świeżym powietrzu głowa lepiej pracuje

Marcin Lewandowski brązowy medalista MŚ na 1500 m, zachęca do wzięcia udziału w trekkingu pod Monte Cassino. Na imprezę Biegnij Warszawo przyleci delegacja z Włoch.

Zachęcamy Polaków, żeby się ruszali

Po pandemii nasi rodacy są w gorszej formie. Warto, żeby zaczęli się ruszać, a bieganie to najłatwiejsza forma aktywności fizycznej. O imprezie Biegnij Warszawo opowiada jej organizator Bogusław Mamiński, wicemistrz świata w biegu na 3000 metrów z przeszkodami z 1983 r.

Igrzyska Europejskie: strefy kibica nie w każdym mieście. Gdzie powstaną?

W 12 gminach, gdzie będą rozgrywane zawody Igrzysk Europejskich, powstaną specjalne strefy kibica. Ale nie wszędzie tam, gdzie będą toczone sportowe zmagania.

Początek sezonu na otwartych kąpieliskach w Warszawie

Znamy daty otwarcia stołecznych basenów na otwartym powietrzu. Letni sezon na miejskich pływalniach rozpocznie się już w najbliższy weekend.

Nietypowe otwarcie sezonu żeglarskiego na Mazurach

W tym roku nietypowe otwarcie sezonu żeglarskiego na Mazurach. Część dróg wodnych jeszcze w remoncie.

Zamknięte pływalnie, bo zbyt dużo kosztuje ich utrzymanie

Zarząd powiatu człuchowskiego zdecydował o zamknięciu swojego basenu, bo nie jest w stanie go utrzymać.

Bezpłatna joga na mieście. Warszawa z ofertą dla mieszkańców

Od marca ruszają bezpłatne zajęcia Vinyasa joga z Aktywną Warszawą. Jogę organizują też dzielnice – już można ćwiczyć za darmo w Wesołej na Ochocie i na Żoliborzu.

Sukcesy polskich sportowców w Toruniu

ORLEN Copernicus Cup Toruń to jeden z siedmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodów World Athletics Indoor Tour Gold.

Na Dolnym Śląsku Powstaną Rowerowe Parki Umiejętności

Samorząd województwa ogłosił budowę parków rowerowych służących do nauki i doskonalenia techniki jazdy na rowerze górskim.

Mundial w domu lub w pubie. Duże miasta nie tworzą stref kibica

Mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze Polacy będą mogli oglądać w pubach, bądź we własnych domach, bo mało które miasto zdecydowało się na utworzenie specjalnych stref kibica.

Powstają nowe skateparki w Polsce w tych miastach

Kończy się rozbudowa skateparku przy ul. J. Kossaka w Bydgoszczy. Podobne miejsce dla miłośników deskorolek, rolek i rowerów BMX powstaje na osiedlu Dąbie w Szczecinie.

Iga Świątek wraca na korty twarde

W Toronto i Montrealu rozpoczynają się turnieje poprzedzające US Open. Grają Iga Świątek i Hubert Hurkacz, wraca Serena Williams, nie ma Novaka Djokovicia i Rafaela Nadala.

Europejskie igrzyska studentów w Łodzi. Polska uczelnia na podium

Sportowcy z 37 krajów europejskich reprezentowali w sumie ponad 400 uczelni. Wśród uczelni najlepszy okazał się turecki Yeditepe University. Polscy sportowcy wygrali z kolei klasyfikację medalową.