Wakacje: Jakie atrakcje czekają na Polaków w miastach?

Najpopularniejsze są koncerty muzyczne. Ale wakacyjna oferta w miastach przybiera najróżniejsze formy: wspólne oglądanie przedstawień dla dzieci na pufach i kocach rozłożonych na trawie, czy jak przed wiekami: pokazy akrobatów i artystów cyrkowych.

Najlepsze sceny dbające o polskie sztuki poza stolicą

Grand Prix 30. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (80 tys. zł) otrzymały „Dropie” Natalki Suszczyńskiej w reżyserii Marcina Libera z Teatru im. Horzycy w Toruniu.

Samorządy gospodarzem większości muzeów. Ilu Polaków zwiedza muzea?

Najwięcej muzeów jest w woj. mazowieckim i małopolskim. I w tych regionach najwięcej osób zwiedziło każdą z placówek

Kto wystąpi na muzycznych festiwalach, które latem odbędą się w Polsce?

Orange Warsaw Festival rozpocznie sezon letnich imprez. Potem czekają nas Open’er, Warsaw Rocks i Off-Festival.

Spektakle, które wygrają z najlepszą pogodą

Wiosna to czas największych festiwali. Kaliskie i Warszawskie Spotkania Teatralne oraz toruński Kontakt mają punkty wspólne, ale też oryginalne propozycje.

Na PGE Narodowym, na Mazurach i w klubach. Jakie koncerty czekają nas w 2024 r.?

26 lipca na PGE Narodowym odbędzie się Warsaw Rocks ’24 z udziałem Scorpions, Europe, Omega Testamentum i Dżemu. Ważne koncerty odbędą się w klubach.

Szczecin: Mieszkańcy zdecydują o przyszłości kina Pionier 1907

Jeszcze w lutym odbędą się konsultacje społeczne dotyczące dalszego funkcjonowania szczecińskiego kina Pionier 1907. Miasto zakupiło obiekt pod koniec 2023 roku, a od kwietnia przejmie nad nim kontrolę.

Burza wokół festiwalu Audioriver w Łodzi. Hanna Zdanowska mówi: Nie zgadzam się

W grudniu 2023 roku organizatorzy Audioriver i władze Łodzi poinformowały, że płocki festiwal przeniesie się do Łodzi, do Parku na Zdrowiu. I wtedy zaczęła się burza, gdyż łodzianom nie spodobała się lokalizacja.

Zwycięzcy Eurowizji na Open'er Festival. Jakie inne gwiazdy zobaczymy w Polsce?

Do ogłoszonych już dawno gwiazd dochodzą kolejne. Na Open’er Festival przyjadą Måneskin, Skrillex i Air. Tauron Arena Kraków świętuje dekadę działalności. W klubach zagra David Cross Band.

10 tys. zł za krótki film. Startuje 9. edycja konkursu #63sekundy

„Co niewidoczne, a jednak ważne” to hasło dziewiątej edycji konkursu filmowego #63sekundy, organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Co warto zobaczyć w ferie w Zakopanem, Rabce i Karpaczu

Rozpoczynające się zimowe ferie to dobra okazja, by odwiedzić górskie instytucje i muzea, które z myślą o narciarzach i odpoczywających zadbały o bogaty program.

Jak karnawał to musicale

Największym hitem w Polsce jest „We Will Rock You” w Romie, wydarzeniem będzie prapremiera Mateusza Pakuły „Złote Płyty” we wrocławskim Capitolu.

Taylor Swift i inne światowe gwiazdy zagrają w Polsce w 2024 roku

Taylor Swift, Dua Lipa, Depeche Mode, Foo Fighters, Lenny Kravitz, Metallica zaprezentują się w przyszłym roku w Polsce.

Świąteczny jarmark w Krakowie polecany przez CNN. Doceniono ludowy charakter

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy znalazł się w zestawieniu 10 najlepszych jarmarków świątecznych, do których odwiedzenia zachęca turystów amerykańska stacja CNN. Świąteczne stoiska na Rynku Głównym będą czynne od 24 listopada do 1 stycznia 2024 roku. Uroczyste otwarcie imprezy - w sobotę 25 listopada.

Kraków doczekał się smoczego szlaku. Z rocznym opóźnieniem

Miały być już rok temu ale dopiero od 22 listopada tego roku Kraków wreszcie ma swój smoczy szlak – nową trasę turystyczną. Tworzy ją siedem figurek smoków, które stanęły w znanych i rozpoznawalnych miejscach miasta. Smoczy szlak jest realizacją projektów zgłoszonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Znamy laureatów Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego

Laureatką Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego została w tym roku książka „Antosia w bezkresie” autorstwa Marcina Szczygielskiego (Instytut Wydawniczy Latarnik). Nagroda Publiczności w powędrowała w ręce Cezarego Harasimowicza i Marty Kurczewskiej za książkę „Tygrys” (Wydawnictwo Agora dla Dzieci).

Dolny Śląsk z 5,8 mln zł na wsparcie kultury i turystyki

Do 15 grudnia organizacje pozarządowe zainteresowane dofinansowaniem działań kulturalnych i turystycznych mogą składać wnioski w uproszczonej formule konkursowej.

Patriotyczny instytut w Otwocku przegłosowany

Otwock, głosami radnych PiS przegłosował jednak umowę z Instytutem im. Dmowskiego. „Zyskali czas, ale nie bezkarność” - napisał na X poseł KO Michał Szczerba, który był obecny na sesji.