Na PGE Narodowym, na Mazurach i w klubach. Jakie koncerty czekają nas w 2024 r.?

26 lipca na PGE Narodowym odbędzie się Warsaw Rocks ’24 z udziałem Scorpions, Europe, Omega Testamentum i Dżemu. Ważne koncerty odbędą się w klubach.

Szczecin: Mieszkańcy zdecydują o przyszłości kina Pionier 1907

Jeszcze w lutym odbędą się konsultacje społeczne dotyczące dalszego funkcjonowania szczecińskiego kina Pionier 1907. Miasto zakupiło obiekt pod koniec 2023 roku, a od kwietnia przejmie nad nim kontrolę.

Burza wokół festiwalu Audioriver w Łodzi. Hanna Zdanowska mówi: Nie zgadzam się

W grudniu 2023 roku organizatorzy Audioriver i władze Łodzi poinformowały, że płocki festiwal przeniesie się do Łodzi, do Parku na Zdrowiu. I wtedy zaczęła się burza, gdyż łodzianom nie spodobała się lokalizacja.

Zwycięzcy Eurowizji na Open'er Festival. Jakie inne gwiazdy zobaczymy w Polsce?

Do ogłoszonych już dawno gwiazd dochodzą kolejne. Na Open’er Festival przyjadą Måneskin, Skrillex i Air. Tauron Arena Kraków świętuje dekadę działalności. W klubach zagra David Cross Band.

10 tys. zł za krótki film. Startuje 9. edycja konkursu #63sekundy

„Co niewidoczne, a jednak ważne” to hasło dziewiątej edycji konkursu filmowego #63sekundy, organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Co warto zobaczyć w ferie w Zakopanem, Rabce i Karpaczu

Rozpoczynające się zimowe ferie to dobra okazja, by odwiedzić górskie instytucje i muzea, które z myślą o narciarzach i odpoczywających zadbały o bogaty program.

Jak karnawał to musicale

Największym hitem w Polsce jest „We Will Rock You” w Romie, wydarzeniem będzie prapremiera Mateusza Pakuły „Złote Płyty” we wrocławskim Capitolu.

Taylor Swift i inne światowe gwiazdy zagrają w Polsce w 2024 roku

Taylor Swift, Dua Lipa, Depeche Mode, Foo Fighters, Lenny Kravitz, Metallica zaprezentują się w przyszłym roku w Polsce.

Świąteczny jarmark w Krakowie polecany przez CNN. Doceniono ludowy charakter

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy znalazł się w zestawieniu 10 najlepszych jarmarków świątecznych, do których odwiedzenia zachęca turystów amerykańska stacja CNN. Świąteczne stoiska na Rynku Głównym będą czynne od 24 listopada do 1 stycznia 2024 roku. Uroczyste otwarcie imprezy - w sobotę 25 listopada.

Kraków doczekał się smoczego szlaku. Z rocznym opóźnieniem

Miały być już rok temu ale dopiero od 22 listopada tego roku Kraków wreszcie ma swój smoczy szlak – nową trasę turystyczną. Tworzy ją siedem figurek smoków, które stanęły w znanych i rozpoznawalnych miejscach miasta. Smoczy szlak jest realizacją projektów zgłoszonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Znamy laureatów Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego

Laureatką Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego została w tym roku książka „Antosia w bezkresie” autorstwa Marcina Szczygielskiego (Instytut Wydawniczy Latarnik). Nagroda Publiczności w powędrowała w ręce Cezarego Harasimowicza i Marty Kurczewskiej za książkę „Tygrys” (Wydawnictwo Agora dla Dzieci).

Dolny Śląsk z 5,8 mln zł na wsparcie kultury i turystyki

Do 15 grudnia organizacje pozarządowe zainteresowane dofinansowaniem działań kulturalnych i turystycznych mogą składać wnioski w uproszczonej formule konkursowej.

Patriotyczny instytut w Otwocku przegłosowany

Otwock, głosami radnych PiS przegłosował jednak umowę z Instytutem im. Dmowskiego. „Zyskali czas, ale nie bezkarność” - napisał na X poseł KO Michał Szczerba, który był obecny na sesji.

Muzeum Kossaków gotowe za dwa lata

Jeszcze w październiku rozpocznie się decydujący etap prac remontowych przy Kossakówce – dawnej krakowskiej willi rodziny Kossaków. Muzeum MOCAK podpisało właśnie umowę na prace przy budynku.

Przetarg na modernizację Sali Kongresowej rozstrzygnięty

Wielofunkcyjna, dostępna i z nowoczesnym zapleczem – taka już niebawem będzie Sala Kongresowa w Pałacu Kultury i Nauki.

Zostań stolarzem lub filmowcem. Stolica organizuje wakacyjne warsztaty

Warsztaty dla miłośników sztuki, stolarstwa i pasjonatów świata filmów czy muzyki – te wszystkie kreatywne formy spędzania czasu oferują miejskie pracownie tzw. FabLaby. Z darmowych zajęć podczas wakacji mogą korzystać wszyscy warszawiacy zarówno ci starsi, jak i najmłodsi.

„Pokolenie końca świata”: Pokolenie frazesów

Po tytule nowego albumu braci Kacperczyk spodziewać by się można wydawnictwa dojrzałego. Ale zamiast głosu pokolenia dostajemy frazesy z wtórnymi akordami w tle.

Kina letnie w Warszawie zapraszają

Darmowe i plenerowe pokazy filmowe to jedna z warszawskich propozycji na ciepłe, letnie wieczory. W wiele miejsc można wybrać się całymi rodzinami. Stolica zaprasza na pokazy kina festiwalowego, ale nie zabraknie też nowości kinowych i filmowych klasyków.