Oświetlenie ulic: samorządy mogą zaoszczędzić duże pieniądze

Warto być smart! O tym jak efektywnie modernizować oświetlenie drogowe i uliczne, aby generować jak największe oszczędności kosztów energii elektrycznej, chronić środowisko oraz jak rozwijać miasta w kierunku smart cities, rozmawiamy z Tomaszem Książkiem – Prezesem Zarządu Signify Poland.

Problem z zaparkowaniem auta w mieście? Pomogą algorytmy

Czy inteligentne parkingi pomogą rozwiązać problem z brakiem miejsc do parkowania? Samorządowcy z Zakopanego i Krakowa mają nadzieję, że tak.

Coraz więcej kamer w miastach. Wielki Brat patrzy

Do końca przyszłego roku system miejskiego monitoringu w Łodzi wzbogaci się o 421 nowych kamer, które zostaną zamontowane w centrum miasta. Podobne inwestycje mają w planach także inne samorządy.

Czas, aby samorządy napędziły rewolucję nad naszymi głowami

W ciągu dwóch lat w przestrzeń powietrzną miast wlecą automatyczne drony i będę realizować misje związane z monitoringiem, analizą jakości powietrza, kontrolą stanu wałów przeciwpowodziowych czy akcjami ratunkowymi.

Innowacyjne apki z Polski pomogą samorządom

Osoba starsza potrzebuje doraźnej pomocy? W urzędzie gminy pojawił się agresywny intruz – to przykładowe problemy, z którymi można będzie sobie poradzić z wykorzystaniem rodzimych technologii.

Innowacje odpowiedzią na kryzysy

Covid-19 stał się katalizatorem koncepcji smart city. Czy miasta wyciągną wnioski z pandemii i kolejnych czyhających zagrożeń?

E-hulajnogi i deskorolki bywają wątpliwej jakości

Jakość e-sprzętu, który trafia do sklepów i hurtowni, a potem na ulice polskich miast, pozostawia wiele do życzenia. W efekcie korzystający z niego nie mogą czuć się w pełni bezpiecznie.

Inteligentne miasto: filozofia łączy się z informatyką

Tzw. norma smart city sprzyja miastom, które chcą metodycznie podejść do mierzenia postępów w swoim rozwoju – mówi Paweł Sokołowski, dyrektor ds. rozwoju w obszarze Smart City w Asseco Data Systems.

Technologie zmieniają nasze życie

Ludzkość się zmieniła. Skończył się czas rewolucyjnych skoków co kilka dekad. Dziś zmiany dzieją się szybko, czasem tak nieoczekiwanie, że i społeczeństwo, i przedsiębiorcy muszą być gotowi na umiejętne korekty decyzji czy dróg rozwoju.

Miasta stają się coraz bardziej inteligentne

W rewolucję technologiczną włączają się polskie miejscowości, nie tylko te duże. Idą śladami Rzeszowa, który świeci przykładem.