Groźby śmierci wobec prezydenta Białegostoku. Sprawę zbada prokuratura

Antyszczepionkowcy grożą pozbawieniem życia Tadeusza Truskolaskiego. Prezydent Białegostoku zawiadamia prokuraturę w tej sprawie.

Rocznica śmierci Pawła Adamowicza. „Z każdego zła może przyjść coś dobrego”

Trzy lata temu doszło do zamachu na Pawła Adamowicza, który zmarł dzień później. Gdańsk wspomina dziś swojego wieloletniego prezydenta, podobnie samorządowcy z całej Polski. Zabójca wciąż czeka na proces.

Regionalne różnice płacowe maleją, lecz nie znikają

Szybszy wzrost wynagrodzeń w mniej zamożnych województwach sprawił, że stopniowo kurczy się przewaga płacowa najlepiej rozwiniętych regionów. Jednak na zrównanie średnich stawek nie ma, w warunkach rynkowych, szans.

Lekcje na razie w szkołach. Niektóre przechodzą jednak na tryb zdalny

Większość szkół w Polsce nadal pracuje stacjonarnie, jednak w części z nich pojawiają się ogniska koronawirusa, co sprawia, że uczniowie kierowani są na kwarantannę i nauczanie w trybie zdalnym.

Małe trzęsienie ziemi w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Andrzej Porawski zrezygnował z funkcji sekretarza strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Pałeczkę przejął Marek Wójcik.

Bazar i galeria handlowa mogą się lubić

Targowiska muszą ewoluować, ich oferta musi się rozszerzać – mówi Aleksandra Wasilkowska, architektka pracująca nad modernizacją targowisk.

Guliwer był kobietą

Iwona Bielska powróciła na scenę Narodowego Starego Teatru w Krakowie rolą w spektaklu Pawła Miśkiewicza.

Rząd niepotrzebnie rywalizuje z samorządem

Mamy bardzo przeregulowane prawo. Chyba tylko oddychanie nie jest uregulowane. To jest problem, który nie daje samorządom wielkiego pola manewru – mówi Krzysztof Iwaniuk, wójt gminy Terespol, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP.

„Zacznijmy od małych”. Czy stocznie wrócą na Pomorze Zachodnie?

Wierzę, że uda się nam ponownie stworzyć warunki do ewolucyjnego powstania kilku dużych, prywatnych firm stoczniowych, które stworzą prawdziwe, a nie papierowe – jak to jest w przypadku firm państwowych – konsorcjum zdolne budować statki. Na początek choćby małe, ale w 100 procentach gotowe jednostki – mówi „Rzeczpospolitej” Rafał Zahorski, pełnomocnik marszałka zachodniopomorskiego ds. gospodarki morskiej.

Europa opiera się na solidarności

Wielkopolska jest trochę ofiarą własnego sukcesu – mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

W pędzie do utrwalania władzy nie obowiązują dziś żadne zasady

To nie prezydent X albo Y realizuje program, realizuje go cały samorząd wraz z mieszkańcami. Ta ciągłość władzy powinna być podstawowym gwarantem skuteczności rozwoju i postępu – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Trzeba odpartyjnić samorząd

Po 17 latach prezydentury zdecydowałem, że będę startował do Senatu – mówi Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

Szykuje się upadek samorządu jaki znamy

Według idei PiS Polska ma być państwem scentralizowanym – mówi Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Na klub wcale nie trzeba wydawać fortuny

Planowanie, że polski klub zarobi 30 milionów złotych w jednym okienku transferowym, to absurd – mówi Bogusław Leśnodorski, były prezes Legii Warszawa, który pomagał ratować Wisłę Kraków.

Trzaskowski: Nie chcemy przebierać dziewczynek za chłopców

Warszawa musi być miastem tolerancyjnym. Trzeba stać przy wszystkich mniejszościach, które w atmosferze wprowadzonej przez PiS, mogą czuć się zagrożone – uważa Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Naznaczeni przez historię

Jubileusz wyborów z 4 czerwca 1989 roku ma być pokazaniem obywatelskiej, samorządowej Polski, bo przez 30 lat taka właśnie powstała – mówi Aleksandra Dulkiewicz, p.o. prezydenta Gdańska i kandydatka na ten urząd w nadchodzących wyborach.