Kandydat na prezydenta Krakowa, Andrzej Kulig: Kraków musi mieć metro

Mam świadomość tego, że będę postrzegany jako kontynuator zarówno dobra, jak i zła obecnego prezydenta. Mimo wszystko mieszkańcy Krakowa są zadowoleni z poziomu życia w mieście – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa, jeden z kandydatów do fotela włodarza miasta w kwietniowych wyborach.

Wolontariusze zorganizują Wigilie dla samotnych starszych osób

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich od kilku lat organizuje wigilijne spotkania dla starszych osób, które nie mają z kim spędzić tego szczególnego czasu. Dzięki akcji „Podaruj Wigilię” ponad 700 osób w 12 miastach spotka się z wolontariuszami na wigilijnej kolacji.

Jest wniosek o Honorowe Obywatelstwo Województwa Małopolskiego dla Jerzego Buzka

W związku z Jubileuszem 25-lecia Województwa Małopolskiego Zarząd Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski zwrócił się do Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego z wnioskiem o przyznanie premierowi Jerzemu Buzkowi Honorowego Obywatelstwa Województwa Małopolskiego.

Prof. Lidia Buda-Ożóg z Politechniki Rzeszowskiej laureatką nagrody im. prof. Stefana Bryły

Dr hab. inż. Lidia Buda-Ożóg z Katedry Konstrukcji Budowlanych na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej została laureatką nagrody im. prof. Stefana Bryły, przyznawanej za osiągnięcia naukowo-badawcze lub naukowo-techniczne w dziedzinie konstrukcji budowlanych.

Komisarze w urzędach, ale jeszcze nie wszystkich. Nowy rząd ich wymieni?

W sześciu gminach i miastach premier powołał już komisarzy. Zastąpią oni do wyborów samorządowych burmistrzów czy prezydentów, którzy w październikowych wyborach dostali się do Sejmu.

Włodarze odchodzą na Wiejską, a sekretarze przejmują władzę. Na chwilę

Blisko 20 prezydentów, burmistrzów i wójtów zadebiutuje wkrótce w parlamencie. Już więc żegnają się z samorządem, w którym część z nich spędziła naprawdę długie lata. Ale na komisarza rządowego opuszczone przez włodarzy miasta czy gminy będą musiały jeszcze chwilę zaczekać.

Bezpartyjni grają o Sejm i nie tylko

Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowali listy we wszystkich okręgach i będą się bić o Sejm. W tle są przygotowania do kampanii samorządowej.

Samorządy zachęcają ojców do czytania książek swoim dzieciom

Unia Metropolii Polskich zachęca do ogólnopolskiej akcji #TataTeżCzyta. Wspólne czytanie potrafi dać wiele radości i przyczynić się do rozwoju oraz lepszego życia dzieci.

Medialne zasięgi marszałków województw

Włodarze województw starają się docierać do mieszkańców także za pośrednictwem mediów. Kto robił to najskuteczniej?

Samorządowcy na szczycie w Kijowie

Na Szczyt Miast i Regionów w Kijowie zjechali się europejscy marszałkowie, prezydenci miast oraz burmistrzowie. Polskę reprezentował m.in. prezes Związku Województw RP – Olgierd Geblewicz.

Warszawa wprowadza Plan równości płci

Władzom stolicy zależy na tym, by osoby zatrudnione w ratuszu czuły, że pracują w bezpiecznym i otwartym środowisku.

Uchodźcy z Ukrainy zaczynają dopłacać do zakwaterowania

Wraz z początkiem marca uchodźcy z Ukrainy zaczynają dopłacać do utrzymania w miejscach zbiorowego zakwaterowania. Dotyczy to osób, które są w Polsce ponad 120 dni. Na razie będą pokrywać 50 proc. kosztów takiej pomocy.

Rok, który zmienił Polskę. I zmienił samorządy

Od pierwszego dnia agresji Rosji granicę polsko-ukraińską przekroczyło 10 mln Ukraińców. To głównie kobiety i dzieci. Co dziewiąty z nich mieszka już w Polsce na stałe.

Rok temu Rosja zaatakowała Ukrainę. Samorządy stanęły na wysokości zadania

Jednostki samorządu terytorialnego wszystkich poziomów zaangażowały się w niesienie pomocy zarówno Ukrainkom i Ukraińcom poszukującym schronienia w naszych Polsce, jak i bratnim i siostrzanym samorządom z Ukrainy.

Rocznica zabójstwa prezydenta Adamowicza. Nie tylko Gdańsk pamięta

Koncerty carillonowe, wystawy, modlitwa, dyskusje czy akcja antyhejterska w 21 miastach w Polsce. Nie tylko Gdańsk wspomina, zamordowanego cztery lata temu prezydenta Pawła Adamowicza.

Nauczycieli brakuje, a mimo to resort chce zwalniać

Zwolnienie ok. 100 tys. nauczycieli w ciągu dwóch–trzech lat zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Powód? Niż demograficzny. Ale redukcje nie obejmą raczej największych polskich miast.

Wypłaty dodatków węglowych. Będzie kontrola w samorządach

Najwyższa Izba Kontroli zapowiada kontrolę wypłaty dodatków węglowych przez samorządy.

Samorządy już ogłosiły zapisy na półkolonie. W niektórych miastach drożej

Choć do zimowych ferii dla uczniów z pierwszych pięciu województw zostały jeszcze trzy tygodnie, to samorządy już ogłosiły zapisy na półkolonie. W niektórych miastach rodzice więcej zapłacą za opiekę nad dziećmi.