Bezpartyjni grają o Sejm i nie tylko

Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowali listy we wszystkich okręgach i będą się bić o Sejm. W tle są przygotowania do kampanii samorządowej.

Samorządy zachęcają ojców do czytania książek swoim dzieciom

Unia Metropolii Polskich zachęca do ogólnopolskiej akcji #TataTeżCzyta. Wspólne czytanie potrafi dać wiele radości i przyczynić się do rozwoju oraz lepszego życia dzieci.

Medialne zasięgi marszałków województw

Włodarze województw starają się docierać do mieszkańców także za pośrednictwem mediów. Kto robił to najskuteczniej?

Samorządowcy na szczycie w Kijowie

Na Szczyt Miast i Regionów w Kijowie zjechali się europejscy marszałkowie, prezydenci miast oraz burmistrzowie. Polskę reprezentował m.in. prezes Związku Województw RP – Olgierd Geblewicz.

Warszawa wprowadza Plan równości płci

Władzom stolicy zależy na tym, by osoby zatrudnione w ratuszu czuły, że pracują w bezpiecznym i otwartym środowisku.

Uchodźcy z Ukrainy zaczynają dopłacać do zakwaterowania

Wraz z początkiem marca uchodźcy z Ukrainy zaczynają dopłacać do utrzymania w miejscach zbiorowego zakwaterowania. Dotyczy to osób, które są w Polsce ponad 120 dni. Na razie będą pokrywać 50 proc. kosztów takiej pomocy.

Rok, który zmienił Polskę. I zmienił samorządy

Od pierwszego dnia agresji Rosji granicę polsko-ukraińską przekroczyło 10 mln Ukraińców. To głównie kobiety i dzieci. Co dziewiąty z nich mieszka już w Polsce na stałe.

Rok temu Rosja zaatakowała Ukrainę. Samorządy stanęły na wysokości zadania

Jednostki samorządu terytorialnego wszystkich poziomów zaangażowały się w niesienie pomocy zarówno Ukrainkom i Ukraińcom poszukującym schronienia w naszych Polsce, jak i bratnim i siostrzanym samorządom z Ukrainy.

Rocznica zabójstwa prezydenta Adamowicza. Nie tylko Gdańsk pamięta

Koncerty carillonowe, wystawy, modlitwa, dyskusje czy akcja antyhejterska w 21 miastach w Polsce. Nie tylko Gdańsk wspomina, zamordowanego cztery lata temu prezydenta Pawła Adamowicza.

Nauczycieli brakuje, a mimo to resort chce zwalniać

Zwolnienie ok. 100 tys. nauczycieli w ciągu dwóch–trzech lat zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Powód? Niż demograficzny. Ale redukcje nie obejmą raczej największych polskich miast.

Wypłaty dodatków węglowych. Będzie kontrola w samorządach

Najwyższa Izba Kontroli zapowiada kontrolę wypłaty dodatków węglowych przez samorządy.

Samorządy już ogłosiły zapisy na półkolonie. W niektórych miastach drożej

Choć do zimowych ferii dla uczniów z pierwszych pięciu województw zostały jeszcze trzy tygodnie, to samorządy już ogłosiły zapisy na półkolonie. W niektórych miastach rodzice więcej zapłacą za opiekę nad dziećmi.

Dodatek elektryczny. Samorządy przyjmują już wnioski

Samorządy przyjmują już wnioski mieszkańców o wypłatę tzw. dodatku elektrycznego. Należy się on osobom, które do ogrzewania domów wykorzystują prąd. Pieniądze powinny trafić na konta wnioskujących do końca marca 2023 roku.

Chełstowski: Środków z budżetu zawsze będzie za mało

Środki unijne są bardzo ważne, jeśli chodzi o rozwój województwa- mówi Jakub Chełstowski, polski samorządowiec i menedżer.

Coraz więcej miejskich in vitro. Samorządowcy walczą, by płaciło państwo

Rzeszów dołączył do grona miast, które finansują procedury in vitro dla par, bezskutecznie starających się o dziecko. A samorządy, w których takie programy funkcjonują już od kilku lat przedłużają je na kolejne lata.

Krakowskie kwiaciarki zmienią stoiska?

Zmienia się kolejny symbol Krakowa – tym razem chodzi o stoiska kwiaciarek na Rynku Głównym. Do tej pory najmniejszy targowy miejski plac zajmowały stoiska w formie wózków i stołów na kwiaty, chronionych charakterystycznymi parasolami. Jednak zapisy uchwały krajobrazowej i obowiązujące już wcześniej przepisy parku kulturowego Stare Miasto spowodowały, że miasto szuka nowych form dla stoisk.

Nowe prawo oświatowe przyjęte. Samorządy przeciwne

Projekt zakłada m.in. zwiększenie władz kuratora oświaty, który wydawać zgodę na zmianę dyrektora lub błyskawiczne odwołanie nauczyciela w czasie roku szkolnego.

Wyborcza karuzela w samorządach rozkręci się na dobre w połowie 2023 roku

Kalendarz wyborczy sprawia, że samorządowcy nie muszą śpieszyć się z deklaracjami co do startu.