Wakacje poprawiły wyniki regionalnych lotnisk. Szykuje się rekordowy rok

To może być bardzo dobry rok dla regionalnych lotnisk w Polsce. Już pierwsza połowa roku przyniosła znaczący wzrost frekwencji. Teraz wakacje ugruntowały korzystny trend.

Karpacz już czeka na gości Forum Ekonomicznego

Podczas tegorocznej, już XXXII edycji wydarzenia odbędzie się ponad 470 debat. Do górskiej perełki Dolnego Śląska przyjedzie przeszło 5 tys. uczestników konferencji.

Nowy inkubator przedsiębiorczości na ostatniej prostej

Już wkrótce we Wrocławiu rozpocznie działalność triQube – nowa przestrzeń zorientowana na wsparcie małych i średnich firm, szczególnie w obszarze innowacji i inteligentnych specjalizacji Dolnego Śląska.

Dolnośląscy przedsiębiorcy otrzymają nową przestrzeń do działania

Nowoczesne biura i sale konferencyjne, jak również szeroka oferta usług dodatkowych czekają na firmy, które zdecydują się działać w dolnośląskim Inkubatorze Przedsiębiorczości triQube.

Dolny Śląsk z szeroką ofertą dla biznesu

Już w październiku Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej uruchomi inkubator przedsiębiorczości triQube, który będzie oferował efektywne wsparcie mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom z regionu.

Najbardziej innowacyjny region w Europie

Zorganizowana pod koniec kwietnia w szczecińskiej Operze na Zamku Konferencja „Marketing & zarządzanie” nie była zwykłym biznesowym wydarzeniem, lecz festiwalem inspiracji.

Do polskich portów wracają wielkie statki wycieczkowe

W trójmiejskich portach rozpoczął się sezon. Kilka dni temu pierwszy statek wycieczkowy zawinął do portu w Gdyni.

Małe reaktory jądrowe. „W budowie widzimy bardziej szansę, niż zagrożenie”

Wskazano siedem lokalizacji, w których mogą powstać małe reaktory jądrowe. Pierwszy z nich ma ruszyć już w 2029 roku. Czy przy podejmowaniu ostatecznej decyzji głos mieszkańców będzie się liczył?

Rosną koszty, spada liczba samozatrudnionych

W trzech województwach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i lubuskim, w zeszłym roku zmniejszyła się liczba firm i instytucji w porównaniu z 2021 r. Tam też ubyło procentowo najwięcej samozatrudnionych.

Bez drapaczy chmur na krakowskim Płaszowie. "Manhattan kosztem przedsiębiorców"

Po dziesięciu godzinach dyskusji i targów radni Krakowa odrzucili w pierwszym czytaniu projekt zagospodarowania "Nowego Miasta”.

Sąd radnych nad planem krakowskiego „Nowego Miasta”. „Wielka liczba pułapek”

Trwa dyskusja nad projektem planu zagospodarowania obszaru Płaszowa i Rybitw w Krakowie. Teren z przemysłowego ma się zmienić w mieszkaniowo-usługowy. Radni wskazują punkty zapalne.

Konflikt samorządowców z aptekarzami o dyżury. Szans na kompromis nie widać

Spór o świąteczne i nocne dyżury aptek powraca co jakiś czas w różnych częściach Polski. By go rozwiązać, należałoby zmienić przepis, który obwiązuje od 2001 r.

Automaty paczkowe zalewają miasta. Szpecą ulice, ale samorządy są bezradne

Tylko w br. w Polsce pojawi się ok. 13 tys. automatów paczkowych. Maszyny zalewają kolejne miejscowości. Czy samorządy pójdą z nimi na wojnę?

Śląsk stawia na turystykę biznesową. W realizacji celu ma pomóc nowa instytucja

Już dziś klient korporacyjny stanowi ponad połowę gości hotelowych w regionie, a przychody firm z tego segmentu turystyki rosną – dlatego śląskie chce mocniej skoncentrować się na jej rozwoju.

Gdzie można znaleźć najrzetelniejsze firmy

Najlepiej swoje zobowiązania spłacają przedsiębiorcy z województw świętokrzyskiego, podlaskiego i lubelskiego – wynika z najnowszej edycji zestawienia przygotowanego przez ekspertów Rzetelnej Firmy.

Żabka przyszłości stanęła w Nowym Jorku

Na targach NFR 2023 w USA Żabka pokazała koncept sklepu autonomicznego, który rozwijany jest w ramach Żabki Future.

W górach liczą na udany sezon

Wystartował sezon zimowy 2022/2023. Górale mają nadzieję, że choć ceny musiały wzrosnąć, to nie wystraszy to gości.