Śląsk stawia na turystykę biznesową. W realizacji celu ma pomóc nowa instytucja

Już dziś klient korporacyjny stanowi ponad połowę gości hotelowych w regionie, a przychody firm z tego segmentu turystyki rosną – dlatego śląskie chce mocniej skoncentrować się na jej rozwoju.

Gdzie można znaleźć najrzetelniejsze firmy

Najlepiej swoje zobowiązania spłacają przedsiębiorcy z województw świętokrzyskiego, podlaskiego i lubelskiego – wynika z najnowszej edycji zestawienia przygotowanego przez ekspertów Rzetelnej Firmy.

Żabka przyszłości stanęła w Nowym Jorku

Na targach NFR 2023 w USA Żabka pokazała koncept sklepu autonomicznego, który rozwijany jest w ramach Żabki Future.

W górach liczą na udany sezon

Wystartował sezon zimowy 2022/2023. Górale mają nadzieję, że choć ceny musiały wzrosnąć, to nie wystraszy to gości.

Dolnośląskie firmy podbijają światowe rynki

Efektem programu „Going Global”, promującego firmy z regionu za granicą, jest 13 misji gospodarczych z udziałem przedstawicieli 69 przedsiębiorstw, setki spotkań i nowych kontaktów biznesowych.

Inwestujemy w przyszłość. Otwarcie pierwszego podobszaru Strefy Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości"

15 hektarów powierzchni, ponad 1,5 km przebudowanych sieci energetycznych wysokiego napięcia, blisko 2 km dróg wewnętrznych i ścieżek rowerowych, 4,5 km ciągów pieszych, ponad 3 km instalacji sanitarnej i wodociągowej oraz 5,5 km linii kablowych, aby zapewnić oświetlenie terenu - tak w skrócie prezentuje się Strefa Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości" Podobszar Igołomska-Południe, oficjalnie otwarta 1 grudnia. Wartość inwestycji to ponad 47 mln zł.

Lotnicze Cargo rozwija Pomorze Zachodnie

Podniebny słoń – Boeing 747 – na lotnisku w Goleniowie pod Szczecinem to sygnał, że logistyczny hub, jakim stało się w ostatnich latach Pomorze Zachodnie, coraz lepiej korzysta z lotniczego cargo.

Pandemiczne załamanie to już przeszłość. Udany sezon wycieczkowców

W tym roku w portach Gdańska i Gdyni mocno zwiększył się ruch wielkich statków wycieczkowych.

Czas zadbać o swój czas. Żabka z nową kampanią

Żabka w nowej odsłonie mówi o upraszczaniu codzienności i korzyściach z tego płynących.

Przedsiębiorczość szansą na rozwój

Dzisiejsi przedsiębiorcy na całym świecie muszą stawiać czoła licznym wyzwaniom. Najtrudniejsza sytuacja dotyczy drobnych przedsiębiorców, którzy mają swój bardzo ważny wkład w rozwój rodzimej gospodarki. Aktualna sytuacja gospodarcza stanowi duże wyzwanie w kontekście prowadzenia i otwierania własnej działalności.

Karpacz gotowy na Forum Ekonomiczne

Od 6 do 8 września Dolny Śląsk będzie gościł czołowe postaci świata polityki, biznesu i nauki nie tylko z naszego regionu, ale także m.in. z USA.

Wypełnione turystami wielkie wycieczkowce znowu płyną do Trójmiasta

Trójmiasto liczy na znaczący wzrost zysków z morskiej turystyki. Do Gdańska i Gdyni przypłynie w tym roku ponad 130 wycieczkowców.

Zakupy wprost od rolnika. Powstają lokalne miejsca takiego handlu

Na gdańskich Kokoszkach w czerwcu ma ruszyć lokalny rynek, gdzie będzie można kupić owoce czy warzywa bezpośrednio od rolników. W warszawskich dzielnicach Białołęka i Targówek powstaną specjalne wiaty pod taki handel.

Renn: Polskie sankcje w Rosję uderzyły w niektóre nasze samorządy. Nie mają gazu

Dwa- trzy dni bez gazu to każdy sobie jakoś poradzi, ale gdy będzie to trwało dłużej, to już będzie bardzo trudne – mówi Przemysław Renn, wójt gminy Mieścisko w powiecie wągrowieckim w Wielkopolsce.

Zostali w Rosji. Gdynia zrywa współpracę z Leroy Merlin

Gdyński samorząd zdecydował, że nie zamierza kontynuować współpracy, z mieszczącym się na Karwinach, sklepem Leroy Merlin.

Zarobki rosną dynamicznie, miejsc pracy przybywa nieco wolniej

Choć może jeszcze nie wszystkie regionalne gospodarki doszły do pełnej kondycji po pandemii, większość ma potencjał zatrudniania uchodźców.

Wróciły wielkanocne jarmarki i kiermasze

Po dwuletniej przerwie wróciły wielkanocne jarmarki i kiermasze. Podobnie jak te bożonarodzeniowe, cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców - niezależnie od tego ile trwają i jakie są ich motywy przewodnie oprócz tradycji świąt wielkanocnych.