Przedsiębiorczość szansą na rozwój

Dzisiejsi przedsiębiorcy na całym świecie muszą stawiać czoła licznym wyzwaniom. Najtrudniejsza sytuacja dotyczy drobnych przedsiębiorców, którzy mają swój bardzo ważny wkład w rozwój rodzimej gospodarki. Aktualna sytuacja gospodarcza stanowi duże wyzwanie w kontekście prowadzenia i otwierania własnej działalności.

Karpacz gotowy na Forum Ekonomiczne

Od 6 do 8 września Dolny Śląsk będzie gościł czołowe postaci świata polityki, biznesu i nauki nie tylko z naszego regionu, ale także m.in. z USA.

Wypełnione turystami wielkie wycieczkowce znowu płyną do Trójmiasta

Trójmiasto liczy na znaczący wzrost zysków z morskiej turystyki. Do Gdańska i Gdyni przypłynie w tym roku ponad 130 wycieczkowców.

Zakupy wprost od rolnika. Powstają lokalne miejsca takiego handlu

Na gdańskich Kokoszkach w czerwcu ma ruszyć lokalny rynek, gdzie będzie można kupić owoce czy warzywa bezpośrednio od rolników. W warszawskich dzielnicach Białołęka i Targówek powstaną specjalne wiaty pod taki handel.

Renn: Polskie sankcje w Rosję uderzyły w niektóre nasze samorządy. Nie mają gazu

Dwa- trzy dni bez gazu to każdy sobie jakoś poradzi, ale gdy będzie to trwało dłużej, to już będzie bardzo trudne – mówi Przemysław Renn, wójt gminy Mieścisko w powiecie wągrowieckim w Wielkopolsce.

Zostali w Rosji. Gdynia zrywa współpracę z Leroy Merlin

Gdyński samorząd zdecydował, że nie zamierza kontynuować współpracy, z mieszczącym się na Karwinach, sklepem Leroy Merlin.

Zarobki rosną dynamicznie, miejsc pracy przybywa nieco wolniej

Choć może jeszcze nie wszystkie regionalne gospodarki doszły do pełnej kondycji po pandemii, większość ma potencjał zatrudniania uchodźców.

Wróciły wielkanocne jarmarki i kiermasze

Po dwuletniej przerwie wróciły wielkanocne jarmarki i kiermasze. Podobnie jak te bożonarodzeniowe, cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców - niezależnie od tego ile trwają i jakie są ich motywy przewodnie oprócz tradycji świąt wielkanocnych.

PGE wraca do korzeni. Początek relokacji państowych spółek?

Zapowiadana zmiana siedziby największej firmy energetycznej może oznaczać powrót do relokacji spółek Skarbu Państwa.

Wojna na Ukrainie. Żabka też pomaga

Sieć sklepów spożywczych solidaryzuje się ze społecznością ukraińską i angażuje się w pomoc.

Polskie miasta zrywają kontakty partnerskie z rosyjskim miastami

- Po agresji na Ukrainę wszelka współpraca z Rosją, także ta prowadzona na szczeblu samorządowym nie powinna być kontynuowana. Dlatego podjąłem decyzję o przerwaniu współpracy z rosyjskimi miastami partnerskimi – poinformował w niedzielę Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Wojewódzki ranking rzetelności firm. Podlasie górą

Już po raz czwarty Rzetelna Firma w oparciu o dane Krajowego Rejestru Długów przeanalizowała solidność i uczciwość polskich przedsiębiorców.

Białe szaleństwo w czasach zarazy. „Pytanie, czy goście dopiszą”

Hotele i stoki są gotowe na przyjęcie miłośników zimowego wypoczynku. Górale martwią się jednak, czy nabierająca rozpędu pandemia nie pokrzyżuje im planów.

Grunty w Morawicy do wzięcia. Złota Lokalizacja Biznesu

Gmina Morawica przygotowała do sprzedaży atrakcyjne tereny inwestycyjne przeznaczone dla biznesu.

Rząd zmroził samorządy. „Lockdown byłby katastrofą”

Odwoływanie rezerwacji, pustki w hotelach i pensjonatach, spadek wpływów z biletów i z podatków – tego wszystkiego po ogłoszeniu nowych restrykcji boją się władze górskich kurortów, ale i wielkich miast.

Ciepłownie nie mają węgla. „Sytuacja jest dramatyczna”

Brakuje węgla w regionalnych ciepłowniach. Problem jest tym większy, im mniejszy jest region i sama ciepłownia.

Ruszyły wypłaty dla przedsiębiorców za stan wyjątkowy

Niemal 150 wniosków o wyrównanie strat spowodowanych wprowadzeniem stanu wyjątkowego wpłynęło w sumie do Urzędów Wojewódzkich w Białymstoku i w Lublinie. Składają je przedsiębiorcy z branży hotelarskiej gastronomicznej i turystycznej.

Kierowcy mogą stać w kolejce po badania techniczne. Będzie więcej mandatów?

Diagności samochodowi mają dość. Protestowali wczoraj w Warszawie, domagając się wyższych stawek za badania.