Ruszyły wypłaty dla przedsiębiorców za stan wyjątkowy

Niemal 150 wniosków o wyrównanie strat spowodowanych wprowadzeniem stanu wyjątkowego wpłynęło w sumie do Urzędów Wojewódzkich w Białymstoku i w Lublinie. Składają je przedsiębiorcy z branży hotelarskiej gastronomicznej i turystycznej.

Kierowcy mogą stać w kolejce po badania techniczne. Będzie więcej mandatów?

Diagności samochodowi mają dość. Protestowali wczoraj w Warszawie, domagając się wyższych stawek za badania.

Ośrodki narciarskie szykują się do sezonu

Rozpoczęły się przeglądy sprzętu przed nowym sezonem narciarskim. Pierwsze wyciągi powinny ruszyć już na początku grudnia.

Widmo lokalnego lockdownu już straszy

Lockdown uderzy w biznes i lokalne budżety – mówią samorządowcy. Chcieliby odważnych działań, choćby zamknięcia gastronomii dla niezaszczepionych.

Lubuskie: Zielona kraina nowoczesnych technologii

IV Kongres Gospodarczy województwa lubuskiego, to kolejne już forum wymiany myśli, pomysłów, idei i inspiracji. Możliwość spotkania świata biznesu z władzami samorządowymi i znanymi politykami.

Coraz większy problem miast. „Paczkomatoza” zalewa Polskę

Niekontrolowana rozbudowa sieci maszyn do odbioru przesyłek to wielkie wyzwanie dla porządku w przestrzeni miejskiej.

Szczecin, czyli zieleń, woda i biznes

Szczecin to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce, a biorąc pod uwagę sporej wielkości Jezioro Dąbie można go zaliczyć do miast z ponadprzeciętnym udziałem obszarów czynnych biologicznie.

Inwestorzy sięgają po grunty w Toruniu

Duże, międzynarodowe koncerny, a także lokalne firmy kupiły grunty pod inwestycje w Toruniu. Na sprzedaż czeka jeszcze blisko 50 ha miejskich nieruchomości, z czego część położona w Strefie Inwestycyjno–Logistycznej Toruń Wschód.

Dla turystów i do życia

Przyjezdnym kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem, piękną starówką wpisaną na światową listę UNESCO, wyścigami na żużlu i festiwalem Camerimage. Niemniej – poza tymi ikonami – Toruń to po prostu dobre miejsce do życia, które pozwala na atrakcyjne spędzanie czasu przez cały rok.

Z myślą o mieszkańcach

Mimo pandemii, która nadwerężyła finanse wielu samorządów, władze Torunia nie rezygnowały z inwestycji. Wszystkie, także te największe, mają wspólny mianownik: podniesienie jakości życia w mieście. Kilka projektów przedstawiamy niżej.

Pomoc, doradztwo i promocja

W Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przedsiębiorcy inwestujący w mieście mogą liczyć na pełną obsługę – począwszy od uzyskania informacji, przejścia przez formalne procedury, po finansowanie, znalezienie pracowników i promocję.

Biura, technologie, finanse oraz szkolenia

W Toruniu działa aż 13 instytucji zajmujących się obsługą biznesu. Można w nich uzyskać pełną ofertę instrumentów wsparcia – od finansowania, poprzez zwolnienia i ulgi podatkowe, pełne doradztwo, po szkolenia i promocję.

Pełne wsparcie bez podatków

Przedsiębiorcy inwestujący w Toruniu mogą liczyć nie tylko na wsparcie miasta na każdym etapie procesu inwestycyjnego, ale także na ulgi podatkowe.

Różnorodne grunty czekają na inwestorów

Niemal 100 ha terenów inwestycyjnych posiada Toruń, z czego jedna trzecia z nich zlokalizowana jest w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń Wschód. To doskonale skomunikowany obszar z siecią krajowych dróg.

Tworzymy dobre ekosystemy dla firm

W mieście działa ponad 27 tys. podmiotów gospodarczych, to sól tej ziemi – mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Potencjał tkwi w ludziach

Nowoczesny sektor logistyczny, branża BSS, a także charakterystyczny dla Torunia przemysł elektromaszynowy tworzą gospodarczą mapę miasta. Uzupełnia je silne zaplecze naukowe z 20 tysiącami studentów oraz dynamicznie rosnące wskaźniki ekonomiczne.

Dla logistyki, przemysłu i handlu

Duże podmioty z sektora logistycznego, zakłady przemysłowe, produkcyjne i usługowe. Koncerny o zasięgu międzynarodowym, ale i te, które powstały na miejscu. Tak wygląda przekrój inwestorów, którzy zdecydowali się na zakup gruntów inwestycyjnych w Toruniu.

Udane wakacje w Polsce. Pomogły pandemia i bon turystyczny

O sezonie lepszym niż przed rokiem, a nawet przed covidem, mówią włodarze turystycznych kurortów.