Najbardziej innowacyjny region w Europie

Zorganizowana pod koniec kwietnia w szczecińskiej Operze na Zamku Konferencja „Marketing & zarządzanie” nie była zwykłym biznesowym wydarzeniem, lecz festiwalem inspiracji.

Do polskich portów wracają wielkie statki wycieczkowe

W trójmiejskich portach rozpoczął się sezon. Kilka dni temu pierwszy statek wycieczkowy zawinął do portu w Gdyni.

Małe reaktory jądrowe. „W budowie widzimy bardziej szansę, niż zagrożenie”

Wskazano siedem lokalizacji, w których mogą powstać małe reaktory jądrowe. Pierwszy z nich ma ruszyć już w 2029 roku. Czy przy podejmowaniu ostatecznej decyzji głos mieszkańców będzie się liczył?

Rosną koszty, spada liczba samozatrudnionych

W trzech województwach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i lubuskim, w zeszłym roku zmniejszyła się liczba firm i instytucji w porównaniu z 2021 r. Tam też ubyło procentowo najwięcej samozatrudnionych.

Bez drapaczy chmur na krakowskim Płaszowie. "Manhattan kosztem przedsiębiorców"

Po dziesięciu godzinach dyskusji i targów radni Krakowa odrzucili w pierwszym czytaniu projekt zagospodarowania "Nowego Miasta”.

Sąd radnych nad planem krakowskiego „Nowego Miasta”. „Wielka liczba pułapek”

Trwa dyskusja nad projektem planu zagospodarowania obszaru Płaszowa i Rybitw w Krakowie. Teren z przemysłowego ma się zmienić w mieszkaniowo-usługowy. Radni wskazują punkty zapalne.

Konflikt samorządowców z aptekarzami o dyżury. Szans na kompromis nie widać

Spór o świąteczne i nocne dyżury aptek powraca co jakiś czas w różnych częściach Polski. By go rozwiązać, należałoby zmienić przepis, który obwiązuje od 2001 r.

Automaty paczkowe zalewają miasta. Szpecą ulice, ale samorządy są bezradne

Tylko w br. w Polsce pojawi się ok. 13 tys. automatów paczkowych. Maszyny zalewają kolejne miejscowości. Czy samorządy pójdą z nimi na wojnę?

Śląsk stawia na turystykę biznesową. W realizacji celu ma pomóc nowa instytucja

Już dziś klient korporacyjny stanowi ponad połowę gości hotelowych w regionie, a przychody firm z tego segmentu turystyki rosną – dlatego śląskie chce mocniej skoncentrować się na jej rozwoju.

Gdzie można znaleźć najrzetelniejsze firmy

Najlepiej swoje zobowiązania spłacają przedsiębiorcy z województw świętokrzyskiego, podlaskiego i lubelskiego – wynika z najnowszej edycji zestawienia przygotowanego przez ekspertów Rzetelnej Firmy.

Żabka przyszłości stanęła w Nowym Jorku

Na targach NFR 2023 w USA Żabka pokazała koncept sklepu autonomicznego, który rozwijany jest w ramach Żabki Future.

W górach liczą na udany sezon

Wystartował sezon zimowy 2022/2023. Górale mają nadzieję, że choć ceny musiały wzrosnąć, to nie wystraszy to gości.

Dolnośląskie firmy podbijają światowe rynki

Efektem programu „Going Global”, promującego firmy z regionu za granicą, jest 13 misji gospodarczych z udziałem przedstawicieli 69 przedsiębiorstw, setki spotkań i nowych kontaktów biznesowych.

Inwestujemy w przyszłość. Otwarcie pierwszego podobszaru Strefy Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości"

15 hektarów powierzchni, ponad 1,5 km przebudowanych sieci energetycznych wysokiego napięcia, blisko 2 km dróg wewnętrznych i ścieżek rowerowych, 4,5 km ciągów pieszych, ponad 3 km instalacji sanitarnej i wodociągowej oraz 5,5 km linii kablowych, aby zapewnić oświetlenie terenu - tak w skrócie prezentuje się Strefa Aktywności Gospodarczej „Nowa Huta Przyszłości" Podobszar Igołomska-Południe, oficjalnie otwarta 1 grudnia. Wartość inwestycji to ponad 47 mln zł.

Lotnicze Cargo rozwija Pomorze Zachodnie

Podniebny słoń – Boeing 747 – na lotnisku w Goleniowie pod Szczecinem to sygnał, że logistyczny hub, jakim stało się w ostatnich latach Pomorze Zachodnie, coraz lepiej korzysta z lotniczego cargo.

Pandemiczne załamanie to już przeszłość. Udany sezon wycieczkowców

W tym roku w portach Gdańska i Gdyni mocno zwiększył się ruch wielkich statków wycieczkowych.

Czas zadbać o swój czas. Żabka z nową kampanią

Żabka w nowej odsłonie mówi o upraszczaniu codzienności i korzyściach z tego płynących.