Dla turystów i do życia

Przyjezdnym kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem, piękną starówką wpisaną na światową listę UNESCO, wyścigami na żużlu i festiwalem Camerimage. Niemniej – poza tymi ikonami – Toruń to po prostu dobre miejsce do życia, które pozwala na atrakcyjne spędzanie czasu przez cały rok.

Z myślą o mieszkańcach

Mimo pandemii, która nadwerężyła finanse wielu samorządów, władze Torunia nie rezygnowały z inwestycji. Wszystkie, także te największe, mają wspólny mianownik: podniesienie jakości życia w mieście. Kilka projektów przedstawiamy niżej.

Pomoc, doradztwo i promocja

W Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przedsiębiorcy inwestujący w mieście mogą liczyć na pełną obsługę – począwszy od uzyskania informacji, przejścia przez formalne procedury, po finansowanie, znalezienie pracowników i promocję.

Biura, technologie, finanse oraz szkolenia

W Toruniu działa aż 13 instytucji zajmujących się obsługą biznesu. Można w nich uzyskać pełną ofertę instrumentów wsparcia – od finansowania, poprzez zwolnienia i ulgi podatkowe, pełne doradztwo, po szkolenia i promocję.

Pełne wsparcie bez podatków

Przedsiębiorcy inwestujący w Toruniu mogą liczyć nie tylko na wsparcie miasta na każdym etapie procesu inwestycyjnego, ale także na ulgi podatkowe.

Różnorodne grunty czekają na inwestorów

Niemal 100 ha terenów inwestycyjnych posiada Toruń, z czego jedna trzecia z nich zlokalizowana jest w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń Wschód. To doskonale skomunikowany obszar z siecią krajowych dróg.

Tworzymy dobre ekosystemy dla firm

W mieście działa ponad 27 tys. podmiotów gospodarczych, to sól tej ziemi – mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Potencjał tkwi w ludziach

Nowoczesny sektor logistyczny, branża BSS, a także charakterystyczny dla Torunia przemysł elektromaszynowy tworzą gospodarczą mapę miasta. Uzupełnia je silne zaplecze naukowe z 20 tysiącami studentów oraz dynamicznie rosnące wskaźniki ekonomiczne.

Dla logistyki, przemysłu i handlu

Duże podmioty z sektora logistycznego, zakłady przemysłowe, produkcyjne i usługowe. Koncerny o zasięgu międzynarodowym, ale i te, które powstały na miejscu. Tak wygląda przekrój inwestorów, którzy zdecydowali się na zakup gruntów inwestycyjnych w Toruniu.

Udane wakacje w Polsce. Pomogły pandemia i bon turystyczny

O sezonie lepszym niż przed rokiem, a nawet przed covidem, mówią włodarze turystycznych kurortów.

Rośnie nowy biznes. Będziemy mieć dolinę wodorową

Podkarpacie będzie mieć nową specjalizację gospodarczą. Region ma być centrum rozwoju biznesu wodorowego.

Ruszył sezon na jeziorach. Liczą na tłumy turystów

Maj rozpoczął sezon w turystycznej żegludze śródlądowej. Spółki organizujące rejsy po jeziorach, mariny i właściciele położonych nad wodą hoteli i restauracji liczą na finansowe odbicie po pandemicznym 2020 roku.

Polski Stuttgart czy Wolfsburg. Tu będzie powstawać polskie e-auto

Realizacja tak strategicznej inwestycji będzie skutkować ożywieniem gospodarczym, związanym również z rozbudową sieci kontrahentów i tysiącami nowych miejsc pracy – mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna. To w tym mieście ma powstać fabryka polskich samochodów elektrycznych Izera.

Kopalnia w Rybniku o krok bliżej. Miasto protestuje

Z jednej strony mamy plan zamknięcia polskich kopalń do 2049 roku, z drugiej – plany budowy nowych zakładów.

Koniec pieca i stalowni w krakowskiej hucie

ArcelorMittal Poland poinformował o zamknięciu na stałe części surowcowej krakowskiej huty, czyli wielkiego pieca i stalowni.

Turystyka wrażliwa na koronawirusa

Według Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) globalnie wskutek pandemii miejsca pracy może stracić nawet 100 mln ludzi, a uszczerbek w obrotach może sięgnąć 2,7 bln dol.