Łodzianie zagłosowali za usuwaniem wraków z ulic

Choć to z reguły straż miejska sama z siebie usuwa porzucone, stare i zniszczone samochody z ulic, to w Łodzi mieszkańcy zdecydowali, by miasto uprzątnęło wraki w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025. Oznacza to, że straż miejska dostanie na ten cel dodatkowe pieniądze.

Dolny Śląsk bliżej Nowego Szpitala Onkologicznego

Trwa realizacja największej inwestycji w obszarze zdrowia w historii samorządu województwa. Na placu budowy wmurowano kamień węgielny. Nowy szpital przyjmie pierwszych pacjentów w 2028 roku.

Czy będą termy w Krakowie? Trwa poszukiwanie wód geotermalnych

Ponad 12 milionów dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymała gmina Kraków na poszukiwania wód geotermalnych. Pieniądze te sfinansują odwiert badawczy w Przylasku Rusieckim. Miasto nie przystąpi do prac od razu, ale krakowianie już marzą o ogrzewaniu mieszkań wodą geotermalną i kąpielach w gorących źródłach...

Drugie życie miejskich podwórek. Więcej zieleni zamiast betonu

Komunalna spółka Wrocławskie Mieszkania planuje remont 11 podwórek w różnych częściach miasta, w tym na Karłowicach i Kleczkowie. Powstaną nowe place zabaw i boiska, będzie bardziej zielono. Miasto wyda na ten cel blisko 50 mln zł.

Taneczna zabawa na świeżym powietrzu

Zadaszony parkiet w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli. W najbliższą sobotę – kolejna edycja dzielnicowej potańcówki. Podobne imprezy organizowane są nie tylko w Warszawie, ale też w innych miastach, a także na wsiach.

Na łyżwy i narty latem? W niektórych miastach to możliwe

Po raz pierwszy w okresie wakacyjnym miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli skorzystać ze ślizgawek na Lodowisku Chwiałka w Poznaniu. Poślizgać się można też w Sosnowcu – na Stadionie Zimowym Zagłębiowskiego Parku Sportowego ArcelorMittal.

Jakie atrakcje czekają w miastach latem na seniorów?

Przez całe wakacje seniorzy z Lublina mogą uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy różnego rodzaju warsztatach.

Co mieszkańcy Krakowa myślą o darmowej komunikacji w smogowe dni?

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w dni z najgorszą jakością powietrza w Krakowie. Potrwają do 9 sierpnia.

Udana wycieczka rowerowa? – dobra trasa to dopiero połowa sukcesu

Świetnie przygotowane trasy rowerowe i piękne widoki to od dawna wizytówki Małopolski.

Dolny Śląsk wspiera turystykę społeczną

Region znany z bogactwa atrakcji turystycznych pamięta o gościach ze szczególnymi potrzebami – rodzinach z dziećmi, seniorach, osobach z niepełnosprawnością czy przewlekle chorych

Regiony biedniejsze rozwijają się, ale bogatych nie dogonią

Dbałość o edukację, współpraca gmin w zapewnieniu podstawowych usług, rozwój infrastruktury transportowej – to recepty na zatrzymanie migracji wewnętrznych w regionach Polski.

Wrocław inwestuje w zieleń i odnawialne źródła energii

Życie w dużych miastach, gdzie spaliny i dym z kominów wiodą prym, bywa niełatwe dla nas i naszego zdrowia. Współczesne miasta mają jednak na to swoje sposoby. Dobrym przykładem jest Wrocław.

Wielkie zmiany w marszałkowskich szpitalach Pomorza Zachodniego

Nowe i funkcjonalne budynki, zmodernizowane oddziały, poradnie oraz przychodnie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny – to efekt gigantycznych zmian, jakie w ostatnich latach przeszły szpitale podległe Samorządowi Województwa Zachodniopomorskiego.

20 lat Bydgoszczy w UE. Spełniliśmy marzenia

Bydgoszcz rośnie razem z Unią Europejską od 20 lat. I będzie rosła dalej. – Przed nami szereg kolejnych ambitnych projektów i inwestycji oraz finansowego wsparcia tych ważnych planów – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Unijne oblicze Krakowa

Co mają ze sobą wspólnego Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Krakowie, kładka o. Bernatka i muzeum Rynek Podziemny? Wspólnym mianownikiem tych przedsięwzięć jest źródło ich finansowania, czyli Unia Europejska.

Zachodniopomorskie coraz bardziej przyjazne dla rowerzystów

Oddaliśmy do użytku nowe odcinki tras rowerowych. Rozwija się też infrastruktura noclegowa, gastronomiczna czy serwisowa dla rowerzystów. W przyszłym roku ruszą nowe pociągi dostosowane do przewozu rowerów. I co bardzo ważne, dobrze wygląda współpraca z gminami. Zachodniopomorskie naprawdę warto zwiedzać na rowerze – mówi Wanda Nowotarska, Pełnomocniczka Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. komunikacji rowerowej.

Jak zmieniły się polskie gminy i miasta po 20 latach Polski w UE?

Polskie gminy, miasta i regiony przeszły przez ostatnie 20 lat niesamowitą metamorfozę – podkreślają lokalni włodarze.

Dolny Śląsk zimą pełen uroku i niespodzianek

W pięciu województwach trwają jeszcze ferie zimowe. Region zaprasza więc – dodajmy, że nie tylko w ferie – gości, którzy chcą ciekawie spędzić czas i wypocząć w prawdziwie bajkowym klimacie.