Mieszkańcy miast chcą więcej zieleni. Domagają się jej coraz głośniej

Parki, zieleńce, ogrody społeczne, tereny rekreacji – to inwestycje, których coraz głośniej domagają się mieszkańcy miast.

173 tysiące pracujących emerytów i rencistów na Mazowszu

W województwach: zachodniopomorskim, śląskim i lubuskim emeryci i renciści stanowią największą część osób pracujących. Jest to od 102 do 96 osób na tysiąc pracujących.

Wiosenne porządki w Warszawie

Pogoda sprzyja gruntownym porządkom, dlatego Zarząd Oczyszczania Miasta zleca już szereg prac, do których używa się wody. Na mokro czyszczone są nie tylko ulice i chodniki, ale także wiaty, kosze i przejścia podziemne.

Odwołuj wizytę w przychodni, nie blokuj terminu

W zeszłym roku tylko w warszawskich przychodniach i szpitalach pacjenci nie zjawili się na niemal 300 tys. zaplanowanych wizyt. Te niechlubne statystyki można zmienić - i to w bardzo prosty sposób. Wystarczy zadzwonić i odwołać umówioną wizytę lub zmienić jej termin.

Warszawa. Marszałkowska mocniej się zazieleni

Rozpoczął się przetarg na opracowanie zmian na kolejnym odcinku ulicy Marszałkowskiej. W centrum będą nowe tory, odnowione przystanki i dużo zieleni.

Drugi Szczyt Rowerowy: Pozytywne emocje, pasja i zaangażowanie

Ponad 150 uczestników, dyplomaci i samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, świata sportu i biznesu, a wreszcie – dzieci. Dwie debaty, 15 prezentacji pod hasłem BIKEtalk i niezliczone rozmowy w kuluarach.

Warszawa: Chmielna się zazieleni

Niemal sto drzew, liczne klomby z krzewami i bylinami oraz kilkadziesiąt ławek – tak w przyszłym roku będzie wyglądać ul. Chmielna.

Biuro w centrum za grosze. Samorządowy coworking dla warszawskich firm

Korzystna cena wynajmu biurka, dobra lokalizacja, dostęp do urządzeń, sal konferencyjnych i szkoleń i szansa na nowe kontakty - to atuty prowadzonych przez miasto coworkingów.

Rusza budowa nowego parku na Ursynowie

Dobiegają końca prace projektowe dla parku linearnego, który ma powstać nad obwodnicą na Ursynowie.

Ubóstwo energetyczne trapi polskie miasta

Rośnie skala ubóstwa energetycznego w polskich miastach. Liczba wniosków o dodatki osłonowe to w danych miastach już kilkadziesiąt tysięcy.

Ferie zimowe AD 2023. Zepsuły je inflacja i szalejąca drożyzna?

W górach właśnie skończyły się ferie. Prognozy nie były dobre. Różnego rodzaju sondaże przeprowadzane przed feriami zapowiadały, że w tym roku wiele osób ograniczy wydatki albo w ogóle zrezygnuje z wyjazdu. Czy prognozy się sprawdziły?

Które miasta oferują najlepsze warunki do życia w dobrym zdrowiu? Nowy ranking

Najzdrowsze polskie miasta to Warszawa, Opole i Chorzów. Tak przynajmniej wynika z analizy przeprowadzonej na potrzeby projektu Indeks Zdrowych Miast.

"Patodeweloperka" ma zostać ukrócona. Przepisy w przygotowaniu

Przygotowywane nowe przepisy, które mają walczyć z "patodeweloperką" będą modyfikowane, gdyby okazało się, że deweloperzy zaczną je obchodzić.

Nieoficjalna stolica całorocznej jazdy na dwóch kółkach

Przeciętny Europejczyk porzuca rower, gdy tylko pierwsze przymrozki zetną kałuże w taflę lub przyprószy pierwszy śnieg. Ale nie w Oulu: zimą w tym fińskim mieście jeździ się na całego.

Wirtualni urzędnicy w gminie. Boty zastępują ludzi

Na stronach internetowych urzędów miast coraz częściej można spotkać wirtualnych asystentów, którzy powinni pomagać mieszkańcom.

Miejskie cięcia na prądzie. Ulice krócej oświetlone . Tam gasną lampy

Mniej czynnych lamp i skrócenie czasu oświetlenia ulic, wyłączenie części iluminacji budynków – samorządy szukają oszczędności energii elektrycznej. Świąteczne dekoracje raczej się nie zmienią, bo miasta już wcześniej podpisały na nie umowy.

Sklepy dla najuboższych, gdzie kupią tanio lub dostaną za darmo

W Krakowie działa już pierwszy sklep socjalny „Dobry Sklep”. Podobne placówki dla potrzebujących są też w innych miastach choćby Katowicach czy w Warszawie.

Wójt gminy Stawiguda: Wzrost liczby mieszkańców nie może oznaczać spadku komfortu życia

Nasza gmina jest położona bardzo blisko Olsztyna, dojazd z centrum miasta nie zajmuje więcej niż do peryferyjnych osiedli, a jednak przekroczenie rogatek gwarantuje ciszę, spokój, wspaniałą przyrodę – mówi Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.