Drożyzna skróciła wakacje. Turyści ostrożnie wydawali pieniądze

Choć w większości kurortów turyści dopisali, to przyjeżdżali na krócej i zdecydowanie ostrożniej wydawali pieniądze.

Rowery: Częstochowa chce być jak Waszyngton

Delegacja Częstochowy z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem wzięła w sobotę udział w masowym rajdzie rowerowym, DC Bike Ride, w Waszyngtonie.

Miasta stawiają na ścieżki rowerowe. Te wiodą prym

Samorządy poprzez rozbudowę infrastruktury chcą zachęcać mieszkańców do korzystania z jednośladów. Królują: Warszawa, Kraków, Suwałki i Świnoujście.

Gryzonie w centrach miast. Trwa wojna, by się ich pozbyć

W centrum Wrocławia trwa już druga w tym roku deratyzacja. W Częstochowie ustawiane są specjalne stacje na szczury. Samorządy – jak co roku – walczą z tymi gryzoniami, ale mieszkańcy nie zawsze im w tym pomagają.

Nowy ranking najlepszych polskich miast do życia. Są zaskoczenia

Na czele zestawienia znalazły się dwa miasta z Pomorza. Wśród najsłabiej ocenianych są dwa ośrodki ze Śląska, chociaż nie brakuje miast z tego regionu bardzo dobrze ocenianych przez mieszkańców.

Polski drób europejskim liderem jakości

Już od kilku lat drób jest najchętniej wybieranym przez konsumentów mięsem na świecie – nie tylko ze względu na korzystną cenę, ale przede wszystkim z uwagi na uwarunkowania dietetyczne, kulturowe i religijne, smakowitość oraz łatwość z jaką można drób przyrządzić na wiele sposobów. Według szacunków ekspertów (OECD), do 2030 roku globalna produkcja mięsa drobiowego wzrośnie najbardziej ze wszystkich rodzajów mięs, bo aż o 17,8%, odpowiadając za 41% globalnej produkcji mięsa.

Światowe Forum Miejskie: Początek realizacji polityki miejskiej

Podczas drugiego dnia Światowego Forum Miejskiego WUF11, na wspólnym posiedzeniu Związku Miast Polskich i Unii Metropolii Polskich, zainaugurowano debatę o wdrażaniu Krajowej Polityki Miejskiej 2030.

Wróci nocna prohibicja w Krakowie?

Władze Krakowa rozważają wprowadzenie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach. Wkrótce w tej sprawie mają ruszyć konsultacje społeczne.

Kosiarki poszły w miasto. W sezonie będą rzadziej używane

Rozpoczęły się pierwsze koszenia miejskich trawników. Jednak podobnie jak w latach poprzednich cześć samorządów ogranicza ich liczbę w sezonie, ze względu na zmieniające się warunki klimatyczne.

Polskie miasta będą „laboratoriami”. Przetestują rozwiązania wielu problemów

Pięć polskich ośrodków znalazło się na liście Europejskiej misji 100 neutralnych klimatycznie i inteligentnych miast do 2030 r.

Podatnik na wagę złota. To wyższe dochody i więcej inwestycji

- Rozliczyłeś PIT w Gdańsku? Teraz możesz zyskać podwójnie! Jeszcze przez tydzień trwa loteria, w której nagrodą główną jest samochód elektryczny Peugeot E-208! – kuszą władze Gdańska i zachęcają mieszkańców do rozliczania podatku w tym mieście.

Książki dla uchodźców. Ucieczka od wojennej traumy

Biblioteka Raczyńskich kupiła od dwóch lwowskich wydawnictw - 500 książek w języku ukraińskim. Będą one dostępne w poznańskich czytelniach.

Darmowe sterylizacje i kastracje zwierząt w polskich miastach

Od najbliższej środy w Kielcach będą wydawane talony dla mieszkańców na bezpłatną kastrację kotów i psów. Podobne programy są też w innych miastach, tyle że tam samorząd wykupuje usługę w przychodniach weterynaryjnych.

Będą poprawiać bezpieczeństwo. Samorządy podpisały porozumienie

Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza oraz Europejskie Forum Bezpieczeństwa Miejskiego, europejska sieć zajmująca się wsparciem i współpracą między władzami lokalnymi w dziedzinie bezpieczeństwa podpisały porozumienie o współpracy.

Aby pies mógł się wybiegać. Coraz więcej miejsc dla czworonogów

Już od stycznia mieszkańcom Lublina i ich pupilom przy skrzyżowaniu ul. Filaretów z ul. Głęboką zostanie udostępniony nowy wybieg dla psów. Podobne inwestycje realizują lub mają w planach inne miasta.

Będzie więcej zieleni w miastach, zamiast betonu

Dęby, sosny, lipy, klony, kasztanowce, platany, graby, jesiony, buki czy bluszcze, berberysy, rozplenice, róże, hortensje, jabłonie, czereśnie czy wiśnie. Trwa jesienne nasadzanie drzew w miastach.

Sprawiedliwość na wyciągnięcie ręki i telefon

Punkty sądowe w gminach mają ułatwić życie mieszkańcom miejscowości, w których dziś nie ma sądu. Samorządy w większości są zainteresowane ich tworzeniem.