Najzdrowsze z polskich miast

Warszawa ma najwięcej punktów w indeksie zdrowych miast, a Rzeszów wygrał w dwóch cząstkowych kategoriach.

Burmistrz Suchej Beskidzkiej: Smog? Są miejsca, gdzie jest znacznie gorzej

Uważam, że sposób budowania niechlubnych rankingów, pod którymi podpisuje się Polski Alarm Smogowy jest nierzetelny i niesprawiedliwy – mówi Stanisław Lichosyt, burmistrz Suchej Beskidzkiej.

W tych miastach ciężko oddychać. Nowy raport smogowy

Miasta z południowej Polski zdominowały „czołówkę” nowego zestawienia Polskiego Alarmu Smogowego.

Dolny Śląsk inwestuje w opiekę zdrowotną

Tylko w tym roku dotacje z budżetu regionu na modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych sięgną 84 mln zł. Do tego dochodzi budowa Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu.

Zimno w mieszkaniu? Mogą włączyć kaloryfery, ale wspólnota musi to zgłosić

W wielu mieszkaniach kaloryfery są gorące, a tam gdzie nie grzeją administracja czy wspólnota powinna zwrócić się do firmy dostarczającej ciepło.

Depresja to prawdziwa choroba, którą można leczyć. Wspólna deklaracja samorządów

Samorządowcy z województwa zachodniopomorskiego podpisali deklarację „Pomorze Zachodnie przeciw depresji”.

Jak przeżyć w ekstremalnych warunkach. Jest podręcznik dla miast

Ulewne deszcze mogą zakłócić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, w razie fali upałów należy zadbać o szpitale czy żłobki. „Podręcznik adaptacji dla miast” podpowiada, jak się przygotować do sytuacji ekstremalnych.

Mało nowoczesnych akademików. Studenci idą na rynek najmu

Domów studenckich przybywa, ale to kropla w morzu potrzeb: pozostają prywatne mieszkania i pokoje. Tanio nie jest.

Obywatele Warszawy zdecydowali. Ponad 50 mln zł na zieleń

Znane są już wyniki głosowania w 10. edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku do podziału było 101 mln zł. Warszawiacy i warszawianki zdecydowali, że ponad połowa tej kwoty przeznaczona będzie na zieleń w mieście m.in. nowe drzewa i krzewy.

Nocne i świąteczne dyżury na nowych zasadach. Zmiany dla aptek i samorządów

Znaczne skrócenie obowiązkowych nocnych i świątecznych dyżurów aptek oraz rozluźnienie obowiązków samorządów związanych wyznaczaniem dyżurnych placówek – takie m.in. zmiany zawarte są w tzw. dużej nowelizacji ustawy refundacyjnej. Dokument został przyjęty przez sejmową Komisję Zdrowia.

Gmina może zwiększyć liczbę osób objętych programem „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

W programie „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” gmina może zwiększyć liczbę osób objętych usługą, jeżeli zmiana ta podyktowana jest potrzebami osób wymagających wsparcia.

Rusza przetarg na budowę nowoczesnego szpitala w Gliwicach

Choć decyzje rządu i następstwa Polskiego Ładu poważnie uszczupliły budżet miasta, a polityczna huśtawka, na której zawisł KPO, blokuje inwestycyjne plany samorządów, władze Gliwic są zdeterminowane, aby zapewnić mieszkańcom godne warunki leczenia i pobytu w nowym szpitalu przy ul. Kujawskiej.

Coraz mniej betonu w Warszawie

Zieleń zamiast betonu – to jedno z haseł opisujących działania Warszawy na rzecz zazieleniania przestrzeni w mieście. Od kilku lat betonowe i asfaltowe powierzchnie sukcesywnie zastępowane są roślinnością. Tylko w ubiegłym roku w stolicy rozbetonowano niemal 39 tys. metrów kwadratowych.

Warszawa ogranicza koszenie trawników

Dobiega końca pierwsze koszenie trawników na terenach zarządzanych przez stołeczny Zarząd Zieleni. Jednostka kosi tylko w tych miejscach, gdzie jest to niezbędne. Do podobnych działań zachęca też spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Mieszkańcy miast chcą więcej zieleni. Domagają się jej coraz głośniej

Parki, zieleńce, ogrody społeczne, tereny rekreacji – to inwestycje, których coraz głośniej domagają się mieszkańcy miast.

173 tysiące pracujących emerytów i rencistów na Mazowszu

W województwach: zachodniopomorskim, śląskim i lubuskim emeryci i renciści stanowią największą część osób pracujących. Jest to od 102 do 96 osób na tysiąc pracujących.

Wiosenne porządki w Warszawie

Pogoda sprzyja gruntownym porządkom, dlatego Zarząd Oczyszczania Miasta zleca już szereg prac, do których używa się wody. Na mokro czyszczone są nie tylko ulice i chodniki, ale także wiaty, kosze i przejścia podziemne.

Odwołuj wizytę w przychodni, nie blokuj terminu

W zeszłym roku tylko w warszawskich przychodniach i szpitalach pacjenci nie zjawili się na niemal 300 tys. zaplanowanych wizyt. Te niechlubne statystyki można zmienić - i to w bardzo prosty sposób. Wystarczy zadzwonić i odwołać umówioną wizytę lub zmienić jej termin.