Nie mamy ani jednej strefy czystego transportu. Czas to zmienić

Unia Metropolii Polskich i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych chcą by samorządy, także te mniejsze, tworzyły bezemisyjne strefy transportu.

Kopalnia Turów: czescy i polscy samorządowcy chcą zakończenia sporu

Polscy i czescy samorządowcy apelują do władz obu krajów. Władze lokalne po obu stronach granicy chcą umowy międzyrządowej gwarantującej zakończenie sporu o kopalnię Turów.

Dziesiątki tysięcy publicznych ładowarek elektryków. Już za cztery lata

Do 2025 roku w Polsce może powstać aż 50 tysięcy punktów ładowania samochodów elektrycznych. Budowa infrastruktury przyspieszy dzięki dopłatom.

Co zrobić z pustą puszką czy butelką? Czasem można oddać w automacie

W polskich miastach przybywa automatów, w których mieszkańcy mogą oddać plastikowe butelki bądź puszki. I to wcale nie za darmo.

Dzik w dużym mieście. Jak miasta reagują na zwierząta na osiedlach

Po specjalne klatki, repelenty, petardy hukowe, odstraszające środki zapachowe oraz wypłaszanie – sięgają miasta, by odstraszać dziki, które zapuszczają się coraz głębiej na osiedla mieszkalne.

Ekolodzy apelują o niegrabienie liści, miasta popierają

Coraz więcej miast rezygnuje z grabienia liści na rzecz ochrony bioróżnorodności oraz stymulacji retencji wody w glebie.

Śląsk zamawia wodorowe autobusy

Za dwa lata po Śląsku i Zagłębiu zaczną jeździć wodorowe autobusy. Samorząd zdecydował się na zakup 20 pojazdów.

Nowe wyzwania wymagają przygotowanych na nie kadr

Jedna z najważniejszych kompetencji decydujących o sukcesie jakiejkolwiek aktywności obywatelskiej XXI wieku to umiejętne odniesienie się do polityki na rzecz ochrony klimatu.

Zostań sponsorem łąki, rabaty bądź drzewa

Nie masz własnego ogródka? Nic nie szkodzi, bo i tak możesz mieć własny kawałek zieleni. Samorządy oferują mieszkańcom i firmom możliwość założenia własnej rabaty czy zasadzenia drzewa na ich terenie. Warunek jest jeden- trzeba za to zapłacić.

Zielone miasta. Tu sadzą, ile się da

Koszalin, Zielona Góra i Kielce – to polskie miasta z największą ilością zieleni. Ale inne samorządy nie chcą zostawać w tyle. Sadzą lasy, parki czy tworzą kwietne łąki.

Wydawało się, że Polska już rozwiązała ten problem. Niestety, nie

Wiosną ruszy nowy nabór do programu usuwania azbestu. Zdaniem samorządowców potrzebne jest jednak radykalne przyśpieszenie działań.

Rozbiorą most pontonowy, ścieki znów trafią do Wisły

Most pontonowy z rurociągiem, którym ścieki z lewobrzeżnej Warszawy awaryjnie płyną do oczyszczalni „Czajka”, zostanie czasowo zdemontowany.

Kubki jednorazowe w urzędach nie są trendy

Wałbrzych, Kraków, Trzcianka. Co je łączy? Ekologia. W tych miastach jednorazowe naczynia plastikowe mają z czasem zniknąć z urzędów, miejskich instytucji oraz plenerowych imprez.

Poskarżyć się jest trudno

Obywatelom trudno zmusić władze samorządowe do wydania planu ochrony powietrza. Będzie niższy poziom zanieczyszczenia, wywołujący obowiązek informacji.