Stary kościół może odzyskać blask. W planach punkt widokowy i muzeum

Zrujnowany kościół ewangelicki w Miłkowie w Kotlinie Jeleniogórskiej może zostać uratowany. Władze gminy chcą wyremontować świątynię wraz z wieżą, by nadal służyły one mieszkańcom i turystom.

Festiwal Trans/Misje: Aktorzy zagrają mocnego punk rocka

Międzynarodowy Festiwal Trans/Misje w Rzeszowie (27–30 sierpnia) to ostatnia wielka teatralna prezentacja w finale wakacji.

Szlakiem pinezek, które Google wbija w mapę Polski

Złote Pinezki wyznaczają najciekawsze, zdaniem internautów, atrakcje turystyczne w Polsce.

Polityka spalonych mostów, czyli „nie każda stara rzecz jest zabytkiem”

Stalowy most nad Jeziorem Pilchowickim przetrwał 111 lat. Musi jeszcze przetrzymać wizytę Toma Cruise’a.

Odkryj Szczecin w wakacje. Stolica Pomorza Zachodniego zaprasza!

Stolica Pomorza Zachodniego to obowiązkowy punkt na wakacyjnej trasie. Szczecin kusi nie tylko bliskością natury, ale też niezwykłą historią i ciekawą architekturą.

Odpocznij na Mazowszu!

Z rodziną i przyjaciółmi. Na łonie natury i zwiedzając instytucje kultury. Aktywnie i w stylu slow? Sposobów na poznawanie regionu jest wiele. Warto zatem skorzystać z dobrej pogody i zaplanować urlop z rodziną lub weekend na Mazowszu.

Odetchnij zdrowo na Warmii i Mazurach

Warmia i Mazury zapraszają na bezpieczne wakacje! Mnóstwo możliwości znajdą tu dla siebie miłośnicy aktywnego wypoczynku.

Kierunek – wschód!

Może nie zawsze będzie idealnie, ale na pewno zawsze – ciekawie. A kiedy trafi się lepsza okazja na rowerowe krajoznawstwo niż w tak nietypowe wakacje?

Centra nauki znów otwarte. Jakie ograniczenia dla zwiedzających?

Po pandemicznej izolacji centra nauki otwierają się dla zwiedzających. Wciąż obowiązują ograniczenia – to na minus. Na plus – część działań rozpoczętych w czasie epidemii będzie kontynuowana po otwarciu instytucji.