Betonoza. Wciąż jej dużo, a przybywa w kolejnych miastach

Po trzyletniej rewitalizacji do użytku oddano Rynek w Zakliczynie niedaleko Tarnowa. Główny plac miasteczka wygląda imponująco – jak na betonową pustynię przystało.

Nie spać! Trzeba iść do muzeum i galerii

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – w tym roku wraca Noc Muzeów. Atrakcji jak zwykle nie zabraknie.

Artystyczne wycieczki w historycznym pejzażu

Wiosenna pogoda nastraja do spacerów i wyjazdów, których atrakcją może być zwiedzanie wystaw położonych w zabytkowych częściach miast.

W końcu wracają miejskie fontanny! Były zamknięte przez covid

Kaczkę wyczarowaną ze świateł i rozpylonej wody można zobaczyć już od niedzieli w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie. Samorządy ponownie uruchamiają miejskie wodotryski, które nie działały w czasie pandemii.

Łódzkie Orientarium już otwarte. Jest się czym chwalić

Krokodyle gawialowe, wydry olbrzymie czy niedźwiedzie malajskie – to tylko niektóre ze zwierząt, które można podziwiać w łódzkim Orientarium.

Zostań turystą we własnym mieście. Ruszają linie sezonowe

Zabytkowe autobusy i tramwaje wyruszają w trasę. W miastach uruchamiane są też specjalne promy czy też statki. Wracają sezonowe i rekreacyjne linie komunikacji miejskiej.

Dolny Śląsk zaprasza na obserwacje nieba

Region przygotował nową ofertę dla turystów. To kultowe miejsca w górach oraz najlepsze lokalizacje dla miłośników astronomii do obserwacji nieba – zebrane wygodnie na specjalnych mapach.

Śmierć Kościoła czy zmartwychwstanie? „Te obrazy mną wstrząsnęły”

Coraz więcej spektakli poświęconych jest tematyce religijnej. W Poznaniu odbyła się właśnie premiera „Śmierci Jana Pawła II”.

Spotkanie dwóch obrazów. Wielka sztuka mistrzów renesansu i romantyzmu

Obrazy Cranacha, sztukę Niderlandów doby Bruegla i Rubensa, duńskiego mistrza Hammershøia oraz Bacha, portrecisty Wrocławia, można oglądać w muzeach narodowych Polski.

Jarmarki bożonarodzeniowe z mniejszą liczbą atrakcji

W tym roku nie odbędzie się wiele znanych jarmarków i targów bożonarodzeniowych u naszych sąsiadów w Niemczech i Czechach, ale również we Włoszech.

Krakowskie szopki: zdalne i z drutem kolczastym

Grudzień to czas Konkursu Szopek Krakowskich. Ponad 20 z nich zdobi miejskie place, ulice i witryny, a większość szopek można oglądać na wystawie w Pałacu Krzysztofory.

Caravaggio w Warszawie. Dwa dzieła w Zamku Królewskim

Warto przyjechać do Warszawy, by w Zamku Królewskim obejrzeć dwa arcydzieła Caravaggia.

Oni wiedzą jak dbać o zabytki. Rozstrzygnięto konkurs NID

Gminy: Cedry Wielkie oraz Ełk – zostały laureatami drugiej edycji konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Samorząd Dla Dziedzictwa”.

Październikowe spotkania teatralne. Najlepsze spektakle z kraju i zagranicy

Jesień to już tradycyjnie czas teatralnych festiwali. Przedstawiamy przewodnik po najciekawszych nadchodzących wydarzeniach.

Największy na świecie bursztyn w gdańskim muzeum

Rekordowa bryła stanie się własnością Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie w Gdańsku.

Małopolska, Dolny Śląsk i Mazowsze królują wśród turystów

Największy park rozrywki oraz najstarszy ogród zoologiczny – to najpopularniejsze miejsca turystyczne w Polsce. Tak wynika przynajmniej z trendów na Google Maps.

Stary kościół może odzyskać blask. W planach punkt widokowy i muzeum

Zrujnowany kościół ewangelicki w Miłkowie w Kotlinie Jeleniogórskiej może zostać uratowany. Władze gminy chcą wyremontować świątynię wraz z wieżą, by nadal służyły one mieszkańcom i turystom.

Festiwal Trans/Misje: Aktorzy zagrają mocnego punk rocka

Międzynarodowy Festiwal Trans/Misje w Rzeszowie (27–30 sierpnia) to ostatnia wielka teatralna prezentacja w finale wakacji.