Nowa strategia POT uwzględni rolę przedsiębiorców

Promocja turystycznych walorów Polski musi się odbywać przy współpracy na szczeblu lokalnym, regionalnym i centralnym. Trwają prace nad jej strategicznymi założeniami.

Warszawa: secesyjna willa odzyskuje świetność

Trwa remont zabytkowych budynków przy ulicy Modlińskiej 257 – willi oraz dwóch oficyn, w których działać będzie centrum lokalne dla mieszkańców Białołęki. Remont całego kompleksu zakończy się jeszcze w tym roku.

Warszawa: Pisklę w centrum miasta – trzeba się przytulić

W przestrzeni placu Pięciu Rogów pojawiło się „Pisklę. Drozd śpiewak”, to nowa rzeźba – instalacja autorstwa Joanny Rajkowskiej. Jeśli przyłożymy ucho do skorupy dużego modelu jaja drozda, usłyszymy dźwięki wykluwającego się ptaka i bicie jego serca.

Przed nami Noc Muzeów. „Wielkie święto współczesnych odkrywców”

Wernisaże, pokazy, warsztaty, prelekcje, zwiedzanie wystaw, konkursy z nagrodami, zabawy dla najmłodszych zwiedzających. W sobotę Noc Muzeów.

Ursynowskie Lapidarum. Sterty starego betonu

W parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK na warszawskim Ursynowie pojawiła się całkiem nowa „atrakcja" dla okolicznych mieszkańców. Warszawski Zarząd Zieleni zafundował spacerowiczom - lapidarium.

Linie turystyczne wracają na trasy

Od poniedziałku na ulice Warszawy powrócą zabytkowe autobusy i tramwaje, dwa brzegi Wisły połączą promy, a w słoneczne soboty na przejażdżkę wąskotorówką zawiezie ikarus. W Poznaniu już wyjechała na tory Kolejka Parkowa Maltanka, a w Bydgoszczy na trasie Las Gdański - Wilczak zostanie uruchomiona linia nr 1. Na trasie kursować będzie zabytkowy tramwaj 5N.

Park kulturowy Historycznego Centrum Warszawy coraz bliżej

Prace nad utworzeniem parku kulturowego Historycznego Centrum Warszawy wchodzą właśnie w kluczowy etap. Z początkiem kwietnia Mazowiecki Wojewodzki Konserwator Zabytków pozytywnie zaopiniował projekt uchwały tworzącej park kulturowy.

Nowa opowieść o Krakowie. "Teraz mamy swoje miejsce"

W Pawilonie Wyspiańskiego rekomendowani przez kuratorów artyści, twórcy i rzemieślnicy biorą udział w projekcie Kraków Story.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie z nowym obiektem

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego to interdyscyplinarne centrum badawczo-rozwojowe, w którym będą badane procesy uczenia się i tworzone nowoczesne narzędzia edukacyjne.

Zmiany na głównych placach w Warszawie i Krakowie

Plac Defilad czeka potężna metamorfoza. A na krakowskim Rynku Głównym mają pojawić się drzewa! Ale wcześniej, bo już w przyszłą środę miasto przeprowadzi debatę na ten temat.

Artyści zagrają dla walczącej Ukrainy

W pierwszą rocznicę drugiej agresji Rosji odbędzie się wiele wydarzeń i zbiórek dla napadniętego sąsiada.

Pamiętajmy o solidarności i liczmy na Wolanda

Musical „1989” oraz „King Size” Christopha Marthalera będą hitami PPA we Wrocławiu, a w krakowskim Starym grana jest „Opera za trzy grosze”.

Klasycy renesansu i baroku oraz nowi mistrzowie

Dzieła Uccella w Warszawie, Martensa w Krakowie, instalacje Piene we Wrocławiu i fotografie Bergemann w Gdańsku można oglądać od przełomu stycznia i początku lutego.

Międzypokoleniowy szał gwiazd

Michael Bublé, Justin Bieber, Robbie Williams, Peter Gabriel, Joe Satriani, Def Leppard zagrają w Polsce zimą i wiosną.

Krótka sława zarośniętej latarni. Wrocław zepsuł atrakcję turystyczną

Bluszcz tak obrósł wrocławską latarnię, że przypominała obrazy Zdzisława Beksińskiego. Jednak jej sława nie trwała długo, bo pnącza zostały przycięte. A przecież taka instalacja mogła zostać lokalną atrakcja turystyczną.

Pierwsza tego typu nekropolia w Polsce. Powstaną kolejne lasy pamięci?

Nie ma tu sztucznych kwiatów, wieńców, betonowych ścieżek czy zniczów. Tylko krzewy, drzewa i dwie kamienne tablice. Strefa pochówków otoczona jest ogrodzeniem i nie można do niej wchodzić. Tak wygląda Las Pamięci na cmentarzu junikowskim w Poznaniu. To pierwsza tego typu nekropolia w naszym kraju.

Coraz bliżej święta. W miastach już to widać

Warszawa czy Kraków mają już włączone choinki i świąteczne iluminacje na ulicach. W Gdańsku – lampki na miejskim drzewku zostaną odpalone dzisiaj, a we Wrocławiu – we wtorek.

Dolny Śląsk zaprasza na malownicze szlaki górskie

Najlepsze schroniska, najpiękniejsze szlaki, kultowe miejsca, porady GOPR-owców i atrakcje idealne na sezon zimowy w Sudetach. Region zaprasza w góry i promuje bezpieczne zachowania na szlakach pod hasłem #GóryBezBrawury.