Spotkanie dwóch obrazów. Wielka sztuka mistrzów renesansu i romantyzmu

Obrazy Cranacha, sztukę Niderlandów doby Bruegla i Rubensa, duńskiego mistrza Hammershøia oraz Bacha, portrecisty Wrocławia, można oglądać w muzeach narodowych Polski.

Jarmarki bożonarodzeniowe z mniejszą liczbą atrakcji

W tym roku nie odbędzie się wiele znanych jarmarków i targów bożonarodzeniowych u naszych sąsiadów w Niemczech i Czechach, ale również we Włoszech.

Krakowskie szopki: zdalne i z drutem kolczastym

Grudzień to czas Konkursu Szopek Krakowskich. Ponad 20 z nich zdobi miejskie place, ulice i witryny, a większość szopek można oglądać na wystawie w Pałacu Krzysztofory.

Caravaggio w Warszawie. Dwa dzieła w Zamku Królewskim

Warto przyjechać do Warszawy, by w Zamku Królewskim obejrzeć dwa arcydzieła Caravaggia.

Oni wiedzą jak dbać o zabytki. Rozstrzygnięto konkurs NID

Gminy: Cedry Wielkie oraz Ełk – zostały laureatami drugiej edycji konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Samorząd Dla Dziedzictwa”.

Październikowe spotkania teatralne. Najlepsze spektakle z kraju i zagranicy

Jesień to już tradycyjnie czas teatralnych festiwali. Przedstawiamy przewodnik po najciekawszych nadchodzących wydarzeniach.

Największy na świecie bursztyn w gdańskim muzeum

Rekordowa bryła stanie się własnością Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie w Gdańsku.

Małopolska, Dolny Śląsk i Mazowsze królują wśród turystów

Największy park rozrywki oraz najstarszy ogród zoologiczny – to najpopularniejsze miejsca turystyczne w Polsce. Tak wynika przynajmniej z trendów na Google Maps.

Stary kościół może odzyskać blask. W planach punkt widokowy i muzeum

Zrujnowany kościół ewangelicki w Miłkowie w Kotlinie Jeleniogórskiej może zostać uratowany. Władze gminy chcą wyremontować świątynię wraz z wieżą, by nadal służyły one mieszkańcom i turystom.

Festiwal Trans/Misje: Aktorzy zagrają mocnego punk rocka

Międzynarodowy Festiwal Trans/Misje w Rzeszowie (27–30 sierpnia) to ostatnia wielka teatralna prezentacja w finale wakacji.

Szlakiem pinezek, które Google wbija w mapę Polski

Złote Pinezki wyznaczają najciekawsze, zdaniem internautów, atrakcje turystyczne w Polsce.

Polityka spalonych mostów, czyli „nie każda stara rzecz jest zabytkiem”

Stalowy most nad Jeziorem Pilchowickim przetrwał 111 lat. Musi jeszcze przetrzymać wizytę Toma Cruise’a.

Odkryj Szczecin w wakacje. Stolica Pomorza Zachodniego zaprasza!

Stolica Pomorza Zachodniego to obowiązkowy punkt na wakacyjnej trasie. Szczecin kusi nie tylko bliskością natury, ale też niezwykłą historią i ciekawą architekturą.

Odpocznij na Mazowszu!

Z rodziną i przyjaciółmi. Na łonie natury i zwiedzając instytucje kultury. Aktywnie i w stylu slow? Sposobów na poznawanie regionu jest wiele. Warto zatem skorzystać z dobrej pogody i zaplanować urlop z rodziną lub weekend na Mazowszu.

Odetchnij zdrowo na Warmii i Mazurach

Warmia i Mazury zapraszają na bezpieczne wakacje! Mnóstwo możliwości znajdą tu dla siebie miłośnicy aktywnego wypoczynku.

Kierunek – wschód!

Może nie zawsze będzie idealnie, ale na pewno zawsze – ciekawie. A kiedy trafi się lepsza okazja na rowerowe krajoznawstwo niż w tak nietypowe wakacje?

Centra nauki znów otwarte. Jakie ograniczenia dla zwiedzających?

Po pandemicznej izolacji centra nauki otwierają się dla zwiedzających. Wciąż obowiązują ograniczenia – to na minus. Na plus – część działań rozpoczętych w czasie epidemii będzie kontynuowana po otwarciu instytucji.