Opole zatrudniło testerów turystycznych. Czym się zajmą?

Władze Opola zatrudniły testerów turystycznych. Trzy osoby z całej Polski na początku wakacji przyjadą z najbliższymi do tego miasta, by ocenić co może się podobać turystom, a co nie.

Ruszył sezon żeglarski na jeziorach. Nowe inwestycje czekają na żeglarzy

Rozpoczął się sezon turystyczny na pojezierzach północnej Polski. Żeglarze będą mogli skorzystać z ukończonych właśnie ważnych inwestycji.

Zabytkowe pojazdy nie tylko dla turystów. Sezonowe linie na trasach

Zabytkowe autobusy i tramwaje wracają na ulice stolicy, dwa brzegi Wisły łączą promy, a nad Zegrze pływa statek Zefir. Ruszył 16. sezon Warszawskich Linii Turystycznych.

Muzeum Pamięci Sybiru z nagrodą Rady Europy

Muzeum Pamięci Sybiru najlepszą placówką muzealną w Europie! Białostocka placówka – w końcówce ubiegłego roku – otrzymała Nagrodę Muzealną Rady Europy 2024. Muzeum zostało wybrane spośród kilkudziesięciu innych przez Komisję Kultury Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. To fantastyczne docenienie roli i znaczenia muzeum w Europie.

Jednonogi maszeruje w czasie

Aż cztery wystawy Bożenny Biskupskiej, finisaż ekspozycji Sainera oraz klasyków „Nowej ekspresji” przygotowały galerie sztuki nowoczesnej.

Prace Banksy’ego na Kazimierzu. Wystawa z miejską ścieżką dźwiękową

150 kopii prac Banksy’ego można oglądać w muzeum, które od grudnia działa na krakowskim Kazimierzu.

Miejskie meble – fantazyjne czy zwyczajne?

Ćmielowskie ławki filiżanki i fontanna w kształcie imbryka to jak dotąd najoryginalniejsze meble miejskie z jakimi można się zetknąć w przestrzeni miejskiej. - Oryginalne. Mnie osobiście się podobają. Ale zazwyczaj meble miejskie są mniej fantazyjne i wybierane z katalogu miejskich mebli – mówi Dariusz Nowak, rzecznik prasowy krakowskiego magistratu. – My właśnie taki katalog dopracowujemy - dodaje.

Obrazy przeszłości i współczesności. Spektakularne wystawy w polskich miastach

Wystawy przypominające rządy ostatnich Jagiellonów, Matejki, ale także dokonania mistrza muralu Sainera oraz Andrzeja Żuławskiego prezentują muzea i galerie.

Najciekawsze szlaki spacerowe w Warszawie

Są już znane Perełki Warszawy 2023 - to zwycięskie trasy spacerowe w corocznym konkursie organizowanym przez miasto. W rywalizacji uczestniczyło ponad siedemdziesięciu uczestników z propozycjami wycieczek po różnych dzielnicach stolicy, od Wawra po Bemowo.

Warszawa najbardziej atrakcyjna dla turystów. Jak wygląda reszta stawki?

Wśród powiatów i miast na prawach powiatów liderem pod względem walorów turystycznych jest Warszawa – wynika z analizy GUS.

Warszawa: Na Żoliborzu powstaje Skwer Krasińskiego

Rozpoczyna się budowa skweru oczekiwanego przez mieszkańców Żoliborza. W pasie drogowym wzdłuż ul. Krasińskiego pojawią się alejki, różnorodna zieleń i strefa zabaw dla dzieci. Zadanie będzie realizowane etapami. Nadzór nad inwestycją sprawuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Warszawa pokazała nowe świąteczne iluminacje

W upalne lato można zatęsknić za zimową Warszawą. Jak co roku mieszkańcy stolicy poczują magię świąt za sprawą wyjątkowych iluminacji. W sezonie 2023/2024 miejskie ozdoby świąteczne nawiążą do lat 50. i 60. Styl retro będzie oddawał aurę domowego ciepła.

Dokąd na spacer w stolicy

To już trzecia edycja konkursu Perełki Warszawy na najciekawsze szlaki spacerowe po Warszawie. Stołeczne Biuro Turystyki z Warszawską Organizacją Turystyczną zapraszają wszystkich miłośników miejskich wycieczek do pokazania atrakcji kryjących się w uliczkach i podwórkach różnych dzielnic Warszawy.

Warszawa: Złota wyspa w środku miasta

Przy Warszawskim ZOO powstała niezwykła przestrzeń – Złota Wyspa. Dawny wybieg dla niedźwiedzi wzdłuż al. Solidarności zmienił się w przestrzeń artystyczno-rekreacyjną.

Zamiast festiwalu, mecz albo zwiedzanie miasta

W środę miał się rozpocząć Fest Festival w Parku Śląskim. Jednak organizator odwołał imprezę, ale dla niedoszłych uczestników zorganizowano alternatywną imprezę. Poza tym mogą oni skorzystać z lokalnych promocji, czy zwiedzić ... Katowice.

Fragmenty dawnej Warszawy na placu Centralnym

Serce Warszawy wzbogaci się o nową przestrzeń – pełną zieleni, uporządkowaną, przyjazną mieszkańcom miasta. Powstającą z poszanowaniem historii miasta, bo budowa Nowego Centrum Warszawy przyczynia się do odkrycia pozostałości dawnego śródmieścia Warszawy, składającego się z gęstej siatki ulic i kamienic.

Park pod Kopcem Powstania Warszawskiego znów otwarty

Zakończyła się rewitalizacja Parku Akcji „Burza” na warszawskim Mokotowie. Przestrzeń w parku została uporządkowana i zagospodarowana zgodnie z historyczną symboliką tego miejsca, a także z myślą o przyrodzie. Pojawiła się nowa zieleń i udogodnienia dla użytkowników.

Warszawa: odnowiony park otwarty dla mieszkańców

Zakończyła się przebudowa ursynowskiego parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK.