Przebojowy początek sezonu

Festiwale w Cieszynie i Radomiu proponują znakomite spektakle najlepszych scen z kraju i ze świata.

Burmistrz Krynicy Morskiej: Przekop może ożywić turystycznie naszą gminę

Pomimo tych trudnych ekonomicznie zjawisk, które nas spotkały w Europie, nie możemy narzekać na turystów, którzy odwiedzili nas latem. Gości mieliśmy naprawdę dużo – mówi Adam Ostrowski, burmistrz Krynicy Morskiej.

Coś dla cyklistów. Jarocin robi imprezę rowerową

Miasto otwiera Aleję Światowego Dnia Roweru. Przy okazji zorganizuje festyn rowerowy.

Smoki zaleją ulice Krakowa? Na początek staną w dwóch dzielnicach

Wrocław ma słynne krasnale, Kraków będzie miał smoki. Stolica Małopolski właśnie tworzy smoczy szlak, czyli szczególną spacerową trasę dla mieszkańców i turystów.

Trójstyk w Istebnej z nową atrakcją dla turystów

Gmina Istebna wybuduje tężnię solankową na Trójstyku. Podpisano właśnie umowę na tę inwestycję.

Zajrzyjmy w korzenie nowoczesności

Jeśli doskwierają upały, w klimatyzowanych salach dobrze ogląda się sztukę, a obejrzenie dzieł Dalego, Miro, Witkacego to także atrakcja, gdy pada deszcz.

Cała na dół! Wzdłuż Dunajca

Dunajcem można spłynąć – kajakiem, pontonem lub tradycyjną drewnianą tratwą. Ale jakby tak spływ zamienić na zjazd? W końcu Pieniny najlepiej widać z siodełka!

Słodkie symbole polskich miast, czyli lokalne ciastka lokalną atrakcją

Poznań ma rogale świętomarcińskie, Warszawa- Zygmuntówkę, w Łodzi jest żulik. A Kraków , który świętuje w tym roku 50-lecie rzeźby Smoka Wawelskiego, zaprosił do współpracy nie tylko twórców lodów, ale także piekarza i cukiernika.

Kłódki miłości znikają z mostów, ale trafiają w inne miejsca

Ponad 600 pomysłów na zagospodarowanie kłódek z kładki ojca Bernatka przesłano do Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Ostateczna decyzja dotycząca ich dalszego losu ma zostać podjęta we wrześniu.

Vitkienė: Kowno nie miało odpowiedniej legendy, postanowiliśmy ją stworzyć

Kowno nie miało odpowiedniej legendy, więc postanowiliśmy ją stworzyć. Ostatecznie każda legenda została kiedyś przez kogoś stworzona – mówi dr Virginija Vitkienė, szefowa projektu „Kowno – Europejska Stolica Kultury 2022

Światowe przeboje z ukraińskimi napisami

271 filmów i 600 seansów złoży się na tegoroczną edycję Nowych Horyzontów we Wrocławiu. Kinomani pojadą też do Kazimierza i Janowca nad Wisłą oraz do Sokołowska.

Wielkie przeboje na stadionach i plażach

Wakacje to czas wielkich koncertów oraz plenerowych festiwali. Jarocin, Katowice i Olsztyn czekają na fanów.

Letnie Zakopane, czyli sztuka, muzyka i literatura

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich i Zakopiański Festiwal Literacki to niektóre z letnich imprez, jakimi Zakopane promuje letni sezon.

Betonoza. Wciąż jej dużo, a przybywa w kolejnych miastach

Po trzyletniej rewitalizacji do użytku oddano Rynek w Zakliczynie niedaleko Tarnowa. Główny plac miasteczka wygląda imponująco – jak na betonową pustynię przystało.

Nie spać! Trzeba iść do muzeum i galerii

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – w tym roku wraca Noc Muzeów. Atrakcji jak zwykle nie zabraknie.

Artystyczne wycieczki w historycznym pejzażu

Wiosenna pogoda nastraja do spacerów i wyjazdów, których atrakcją może być zwiedzanie wystaw położonych w zabytkowych częściach miast.

W końcu wracają miejskie fontanny! Były zamknięte przez covid

Kaczkę wyczarowaną ze świateł i rozpylonej wody można zobaczyć już od niedzieli w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie. Samorządy ponownie uruchamiają miejskie wodotryski, które nie działały w czasie pandemii.

Łódzkie Orientarium już otwarte. Jest się czym chwalić

Krokodyle gawialowe, wydry olbrzymie czy niedźwiedzie malajskie – to tylko niektóre ze zwierząt, które można podziwiać w łódzkim Orientarium.