Miejskie meble – fantazyjne czy zwyczajne?

Ćmielowskie ławki filiżanki i fontanna w kształcie imbryka to jak dotąd najoryginalniejsze meble miejskie z jakimi można się zetknąć w przestrzeni miejskiej. - Oryginalne. Mnie osobiście się podobają. Ale zazwyczaj meble miejskie są mniej fantazyjne i wybierane z katalogu miejskich mebli – mówi Dariusz Nowak, rzecznik prasowy krakowskiego magistratu. – My właśnie taki katalog dopracowujemy - dodaje.

Obrazy przeszłości i współczesności. Spektakularne wystawy w polskich miastach

Wystawy przypominające rządy ostatnich Jagiellonów, Matejki, ale także dokonania mistrza muralu Sainera oraz Andrzeja Żuławskiego prezentują muzea i galerie.

Najciekawsze szlaki spacerowe w Warszawie

Są już znane Perełki Warszawy 2023 - to zwycięskie trasy spacerowe w corocznym konkursie organizowanym przez miasto. W rywalizacji uczestniczyło ponad siedemdziesięciu uczestników z propozycjami wycieczek po różnych dzielnicach stolicy, od Wawra po Bemowo.

Warszawa najbardziej atrakcyjna dla turystów. Jak wygląda reszta stawki?

Wśród powiatów i miast na prawach powiatów liderem pod względem walorów turystycznych jest Warszawa – wynika z analizy GUS.

Warszawa: Na Żoliborzu powstaje Skwer Krasińskiego

Rozpoczyna się budowa skweru oczekiwanego przez mieszkańców Żoliborza. W pasie drogowym wzdłuż ul. Krasińskiego pojawią się alejki, różnorodna zieleń i strefa zabaw dla dzieci. Zadanie będzie realizowane etapami. Nadzór nad inwestycją sprawuje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Warszawa pokazała nowe świąteczne iluminacje

W upalne lato można zatęsknić za zimową Warszawą. Jak co roku mieszkańcy stolicy poczują magię świąt za sprawą wyjątkowych iluminacji. W sezonie 2023/2024 miejskie ozdoby świąteczne nawiążą do lat 50. i 60. Styl retro będzie oddawał aurę domowego ciepła.

Dokąd na spacer w stolicy

To już trzecia edycja konkursu Perełki Warszawy na najciekawsze szlaki spacerowe po Warszawie. Stołeczne Biuro Turystyki z Warszawską Organizacją Turystyczną zapraszają wszystkich miłośników miejskich wycieczek do pokazania atrakcji kryjących się w uliczkach i podwórkach różnych dzielnic Warszawy.

Warszawa: Złota wyspa w środku miasta

Przy Warszawskim ZOO powstała niezwykła przestrzeń – Złota Wyspa. Dawny wybieg dla niedźwiedzi wzdłuż al. Solidarności zmienił się w przestrzeń artystyczno-rekreacyjną.

Zamiast festiwalu, mecz albo zwiedzanie miasta

W środę miał się rozpocząć Fest Festival w Parku Śląskim. Jednak organizator odwołał imprezę, ale dla niedoszłych uczestników zorganizowano alternatywną imprezę. Poza tym mogą oni skorzystać z lokalnych promocji, czy zwiedzić ... Katowice.

Fragmenty dawnej Warszawy na placu Centralnym

Serce Warszawy wzbogaci się o nową przestrzeń – pełną zieleni, uporządkowaną, przyjazną mieszkańcom miasta. Powstającą z poszanowaniem historii miasta, bo budowa Nowego Centrum Warszawy przyczynia się do odkrycia pozostałości dawnego śródmieścia Warszawy, składającego się z gęstej siatki ulic i kamienic.

Park pod Kopcem Powstania Warszawskiego znów otwarty

Zakończyła się rewitalizacja Parku Akcji „Burza” na warszawskim Mokotowie. Przestrzeń w parku została uporządkowana i zagospodarowana zgodnie z historyczną symboliką tego miejsca, a także z myślą o przyrodzie. Pojawiła się nowa zieleń i udogodnienia dla użytkowników.

Warszawa: odnowiony park otwarty dla mieszkańców

Zakończyła się przebudowa ursynowskiego parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK.

Sandro Botticelii w Warszawie

Dzieła Mantegny i Perugino w stolicy, zaś we Wrocławiu arcydzieła rokoka można oglądać na otwartych właśnie wystawach.

Pałac Kultury i Nauki kończy 68 lat

Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków stolicy – Pałac Kultury i Nauki – obchodzi dzisiaj 68. urodziny. Z tej okazji na wszystkich świętujących czeka moc atrakcji.

Warszawskie kocykowanie na trawie w Parku Bródnowskim

W letnie niedziele miasto zaprasza na plenerowe wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców – warszawskie kocykowanie. Tym razem spotkanie odbędzie się już w niedzielę 23 lipca w Parku Bródnowskim.

Zagrają spektakularnie i kameralnie

Depeche Mode, Rammstein, The Weeknd, Sting, ale też Off Festival i koncerty klubowe czekają fanów do końca wakacji.

Najpiękniejsze warszawskie balkony, ogrody i ogródki

Trwa 40. edycja konkursu Warszawa w kwiatach. W tym roku, oprócz ukwieconych balkonów, ogrodów, osiedli czy szkół, do konkursu mogą się zgłosić także kawiarnie, lokale usługowe i ogródki działkowe. Zgłoszenia przyjmowane są już tylko do 17 lipca 2023 r.

Srebrny jubileusz inscenizacji grunwaldzkiej bitwy

Tegoroczne starcie wojsk Jagiełły z zastępami zakonu krzyżackiego oglądać będzie 100 tysięcy widzów, na których czekają także nowe, niedostępne wcześniej atrakcje.