Klasycy renesansu i baroku oraz nowi mistrzowie

Dzieła Uccella w Warszawie, Martensa w Krakowie, instalacje Piene we Wrocławiu i fotografie Bergemann w Gdańsku można oglądać od przełomu stycznia i początku lutego.

Międzypokoleniowy szał gwiazd

Michael Bublé, Justin Bieber, Robbie Williams, Peter Gabriel, Joe Satriani, Def Leppard zagrają w Polsce zimą i wiosną.

Krótka sława zarośniętej latarni. Wrocław zepsuł atrakcję turystyczną

Bluszcz tak obrósł wrocławską latarnię, że przypominała obrazy Zdzisława Beksińskiego. Jednak jej sława nie trwała długo, bo pnącza zostały przycięte. A przecież taka instalacja mogła zostać lokalną atrakcja turystyczną.

Pierwsza tego typu nekropolia w Polsce. Powstaną kolejne lasy pamięci?

Nie ma tu sztucznych kwiatów, wieńców, betonowych ścieżek czy zniczów. Tylko krzewy, drzewa i dwie kamienne tablice. Strefa pochówków otoczona jest ogrodzeniem i nie można do niej wchodzić. Tak wygląda Las Pamięci na cmentarzu junikowskim w Poznaniu. To pierwsza tego typu nekropolia w naszym kraju.

Coraz bliżej święta. W miastach już to widać

Warszawa czy Kraków mają już włączone choinki i świąteczne iluminacje na ulicach. W Gdańsku – lampki na miejskim drzewku zostaną odpalone dzisiaj, a we Wrocławiu – we wtorek.

Dolny Śląsk zaprasza na malownicze szlaki górskie

Najlepsze schroniska, najpiękniejsze szlaki, kultowe miejsca, porady GOPR-owców i atrakcje idealne na sezon zimowy w Sudetach. Region zaprasza w góry i promuje bezpieczne zachowania na szlakach pod hasłem #GóryBezBrawury.

Najlepsze polskie produkty turystyczne? Internauci mogą przyznać własny tytuł

Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU) w Pniewie, trasa rowerowa VeloDunajec, Antidotum Airshow Leszno – to przykłady miejsc, przedsięwzięć i wydarzeń, startujących w konkursie na najlepsze produkty turystyczne 2022 r.

Koncertowa jesień: Występów więcej niż liści

The Cure, Zaz, Backstreetboys, 50 Cent, ale też The Libertines i Midge Ure wystąpią już w październiku i listopadzie.

Przebojowy początek sezonu

Festiwale w Cieszynie i Radomiu proponują znakomite spektakle najlepszych scen z kraju i ze świata.

Burmistrz Krynicy Morskiej: Przekop może ożywić turystycznie naszą gminę

Pomimo tych trudnych ekonomicznie zjawisk, które nas spotkały w Europie, nie możemy narzekać na turystów, którzy odwiedzili nas latem. Gości mieliśmy naprawdę dużo – mówi Adam Ostrowski, burmistrz Krynicy Morskiej.

Coś dla cyklistów. Jarocin robi imprezę rowerową

Miasto otwiera Aleję Światowego Dnia Roweru. Przy okazji zorganizuje festyn rowerowy.

Smoki zaleją ulice Krakowa? Na początek staną w dwóch dzielnicach

Wrocław ma słynne krasnale, Kraków będzie miał smoki. Stolica Małopolski właśnie tworzy smoczy szlak, czyli szczególną spacerową trasę dla mieszkańców i turystów.

Trójstyk w Istebnej z nową atrakcją dla turystów

Gmina Istebna wybuduje tężnię solankową na Trójstyku. Podpisano właśnie umowę na tę inwestycję.

Zajrzyjmy w korzenie nowoczesności

Jeśli doskwierają upały, w klimatyzowanych salach dobrze ogląda się sztukę, a obejrzenie dzieł Dalego, Miro, Witkacego to także atrakcja, gdy pada deszcz.

Cała na dół! Wzdłuż Dunajca

Dunajcem można spłynąć – kajakiem, pontonem lub tradycyjną drewnianą tratwą. Ale jakby tak spływ zamienić na zjazd? W końcu Pieniny najlepiej widać z siodełka!

Słodkie symbole polskich miast, czyli lokalne ciastka lokalną atrakcją

Poznań ma rogale świętomarcińskie, Warszawa- Zygmuntówkę, w Łodzi jest żulik. A Kraków , który świętuje w tym roku 50-lecie rzeźby Smoka Wawelskiego, zaprosił do współpracy nie tylko twórców lodów, ale także piekarza i cukiernika.

Kłódki miłości znikają z mostów, ale trafiają w inne miejsca

Ponad 600 pomysłów na zagospodarowanie kłódek z kładki ojca Bernatka przesłano do Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Ostateczna decyzja dotycząca ich dalszego losu ma zostać podjęta we wrześniu.

Vitkienė: Kowno nie miało odpowiedniej legendy, postanowiliśmy ją stworzyć

Kowno nie miało odpowiedniej legendy, więc postanowiliśmy ją stworzyć. Ostatecznie każda legenda została kiedyś przez kogoś stworzona – mówi dr Virginija Vitkienė, szefowa projektu „Kowno – Europejska Stolica Kultury 2022