Polska na dobrej drodze do zwiększenia turystycznego ruchu rowerowego

Jak włączyć rower do turystyki i rekreacji, wykorzystywać jego potencjał w regionach, a także jak integrować społeczność wokół rowerowych inicjatyw – o tym, między innymi, dyskutowali goście Polish Bicycle Summit.

Rowerowe Inspiracje: rowery elektryczne na ścieżce wzrostu

Polish Bicycle Summit przyniósł też debatę na temat popularności rowerów elektrycznych. Przedstawiciele branży omawiali różne oblicza tego dynamicznie rozwijającego się rynku podczas panelu moderowanego przez Grzegorza Siemionczyka, redaktora „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”.

Debata: Rower jako sposób na tworzenie więzi społecznych

Integralną częścią wydarzenia z 17 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie były debaty poświęcone wymianie wiedzy i najlepszych praktyk oraz ich wpływu na rozwój infrastruktury rowerowej w Polsce i innych krajach.

II Forum Rowerowe: spotkanie rowerzystów, samorządowców, blogerów i planistów

Jak doprowadzić do wspólnych działań samorządowców i rowerowych entuzjastów? Odpowiedź przynoszą obrady II Forum Rowerowego na Warmii i Mazurach, w którym wzięli udział pasjonaci jazdy rowerem oraz samorządowcy, dzięki którym powstają trasy rowerowe.

Rowerem przez świat. Rowerowa rewolucja trwa

W Polsce rowerowa rewolucja nabiera rozpędu, ale są kraje, w których dokonała się już dawno.

Polish Bicycle Summit: Różne strony świata, wspólna sprawa

Kluczowymi elementami skutecznego zachęcania ludzi do przesiadania się na rowery są budowa przyjaznej infrastruktury oraz nauka bezpiecznego poruszania się jednośladami, a jednocześnie zniechęcanie do korzystania z aut.

Specustawa o budowie dróg rowerowych w centrum uwagi

Choć mówi się, że samorządowcy mają tę „przypadłość”, że poradzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami,to jednak specprzepisy dotyczące budowy dróg rowerowych rozwiązałyby systemowo wiele problemów i przyspieszyły tworzenie bezpiecznej infrastruktury rowerowej.

Rower środkiem transportu

Rower musi stać się w Polsce środkiem transportu, a nie tylko służyć do rekreacji. Samorządy muszą brać to pod uwagę, tworząc strategie rowerowe – podkreślali eksperci na szczycie rowerowym Polish Bicycle Summit.

Polish Bicycle Summit: Rower środkiem transportu

Rower musi stać się w Polsce środkiem transportu, a nie tylko służyć do rekreacji. Samorządy muszą brać to pod uwagę, tworząc strategie rowerowe – podkreślali eksperci na szczycie rowerowym Polish Bicycle Summit.

Polish Bicycle Summit: Jak zachęcić mieszkańców do jazdy rowerem

Co możemy zrobić by zachęcić mieszkańców do jazdy rowerem. Debata na temat polityki rowerowej z punktu widzenia codziennych użytkowników.

Polish Bicycle Summit: Jeżdżę rowerem, bo…

Ambasadorzy akcji „Rowerem przez Polskę” opowiadają, jak i dlaczego korzystają z roweru.

Debata Polish Bicycle Summit: co nam dają rowery

Eksperci dyskutują o transporcie rowerowym z punktu widzenia sportowców i turystyki. W dyskusji „Rozwój aktywności fizycznej, korzyści płynące z aktywności fizycznej. Co nam dają rowery?”

Polish Bicycle Summit: Rower musi być środkiem transportu

Jak zmienia się rowerowa polska? O tym rozmawiano w ramach panelu „Polityka transportowa miast i regionów, w tym polityka rowerowa. Gdzie jesteśmy?”podczas Polish Bicycle Summit.

Prof. Sibilski: Rowery są ważne dla świata

Jak Światowy Dzień Roweru ogłoszony przez ONZ może zwiększyć zrównoważoną aktywną mobilność w Polsce. Wystąpienie prof. Leszka Sibilskiego, inicjatora Światowego Dnia Roweru w trakcie szczytu Polish Bicycle Summit.

[Transmisja] Polish Bicycle Summit.: Debata ambasadorów

Szczyt Polish Bicycle Summit rozpoczął się od debaty ambasadorów najbardziej rowerowych krajów Europy.

Polish Bicycle Summit: Przesiadka na rower to korzyści dla środowiska i naszego zdrowia

Rower to bezspornie jeden z najtańszych, najzdrowszych i najbardziej ekologicznych rodzajów transportu – podsumowano podczas debaty ambasadorów najbardziej rowerowych krajów Europy, która odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie w ramach szczytu Polish Bicycle Summit.

Debata: Jak opleść Polskę trasami rowerowymi

W ramach akcji Rowerem przez Polskę, rozmawiamy o infrastrukturze rowerowej.

Debata: Jaką przyszłość ukształtuje rower?

Czy rower – bezemisyjny, coraz bardziej popularny środek transportu, to w Polsce wciąż jedynie sposób rekreacji? A może odpowiedź na szereg problemów: od korków ulicznych, poprzez rosnące ceny benzyny, po walkę ze smogiem i hałasem.