II Forum Rowerowe: spotkanie rowerzystów, samorządowców, blogerów i planistów

Jak doprowadzić do wspólnych działań samorządowców i rowerowych entuzjastów? Odpowiedź przynoszą obrady II Forum Rowerowego na Warmii i Mazurach, w którym wzięli udział pasjonaci jazdy rowerem oraz samorządowcy, dzięki którym powstają trasy rowerowe.

Rowerem przez świat. Rowerowa rewolucja trwa

W Polsce rowerowa rewolucja nabiera rozpędu, ale są kraje, w których dokonała się już dawno.

Polish Bicycle Summit: Różne strony świata, wspólna sprawa

Kluczowymi elementami skutecznego zachęcania ludzi do przesiadania się na rowery są budowa przyjaznej infrastruktury oraz nauka bezpiecznego poruszania się jednośladami, a jednocześnie zniechęcanie do korzystania z aut.

Specustawa o budowie dróg rowerowych w centrum uwagi

Choć mówi się, że samorządowcy mają tę „przypadłość”, że poradzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami,to jednak specprzepisy dotyczące budowy dróg rowerowych rozwiązałyby systemowo wiele problemów i przyspieszyły tworzenie bezpiecznej infrastruktury rowerowej.

Rower środkiem transportu

Rower musi stać się w Polsce środkiem transportu, a nie tylko służyć do rekreacji. Samorządy muszą brać to pod uwagę, tworząc strategie rowerowe – podkreślali eksperci na szczycie rowerowym Polish Bicycle Summit.

Polish Bicycle Summit: Rower środkiem transportu

Rower musi stać się w Polsce środkiem transportu, a nie tylko służyć do rekreacji. Samorządy muszą brać to pod uwagę, tworząc strategie rowerowe – podkreślali eksperci na szczycie rowerowym Polish Bicycle Summit.

Polish Bicycle Summit: Jak zachęcić mieszkańców do jazdy rowerem

Co możemy zrobić by zachęcić mieszkańców do jazdy rowerem. Debata na temat polityki rowerowej z punktu widzenia codziennych użytkowników.

Polish Bicycle Summit: Jeżdżę rowerem, bo…

Ambasadorzy akcji „Rowerem przez Polskę” opowiadają, jak i dlaczego korzystają z roweru.

Debata Polish Bicycle Summit: co nam dają rowery

Eksperci dyskutują o transporcie rowerowym z punktu widzenia sportowców i turystyki. W dyskusji „Rozwój aktywności fizycznej, korzyści płynące z aktywności fizycznej. Co nam dają rowery?”

Polish Bicycle Summit: Rower musi być środkiem transportu

Jak zmienia się rowerowa polska? O tym rozmawiano w ramach panelu „Polityka transportowa miast i regionów, w tym polityka rowerowa. Gdzie jesteśmy?”podczas Polish Bicycle Summit.

Prof. Sibilski: Rowery są ważne dla świata

Jak Światowy Dzień Roweru ogłoszony przez ONZ może zwiększyć zrównoważoną aktywną mobilność w Polsce. Wystąpienie prof. Leszka Sibilskiego, inicjatora Światowego Dnia Roweru w trakcie szczytu Polish Bicycle Summit.

[Transmisja] Polish Bicycle Summit.: Debata ambasadorów

Szczyt Polish Bicycle Summit rozpoczął się od debaty ambasadorów najbardziej rowerowych krajów Europy.

Polish Bicycle Summit: Przesiadka na rower to korzyści dla środowiska i naszego zdrowia

Rower to bezspornie jeden z najtańszych, najzdrowszych i najbardziej ekologicznych rodzajów transportu – podsumowano podczas debaty ambasadorów najbardziej rowerowych krajów Europy, która odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie w ramach szczytu Polish Bicycle Summit.

Debata: Jak opleść Polskę trasami rowerowymi

W ramach akcji Rowerem przez Polskę, rozmawiamy o infrastrukturze rowerowej.

Debata: Jaką przyszłość ukształtuje rower?

Czy rower – bezemisyjny, coraz bardziej popularny środek transportu, to w Polsce wciąż jedynie sposób rekreacji? A może odpowiedź na szereg problemów: od korków ulicznych, poprzez rosnące ceny benzyny, po walkę ze smogiem i hałasem.

Debata: Miasta dobrze skomunikowane

Mieszkańcy przesiadają się na rowery i żaden ratusz nie może przejść wobec tego zjawiska obojętnie. Ale bez pieniędzy z europejskiej kasy inwestycji tego typu byłoby niewiele: budżety samorządów są z roku na rok coraz skromniejsze.

Debata: Stawiamy na autostrady dla rowerów

Istniejące rozwiązania dla rowerzystów w miastach trzeba połączyć w spójne systemy. To priorytet – deklarowali samorządowcy podczas debaty zorganizowanej przez „Życie Regionów” w ramach IV E-Forum Liderów Samorządowych