Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 06:48 Publikacja: 14.04.2019 21:00
Foto: regiony.rp.pl
Znaczna część społeczeństwa nie dostrzega jednak tych małych rewolucji, które na przestrzeni ostatnich dekad stały się czymś naturalnym i skutecznie pozbawiły nas ekscytacji wielkimi skokami. Równocześnie w tym tkwi ich największa siła.
W dzisiejszym świecie trudnością nie jest sama praca nad ulepszaniem wielu aspektów naszego życia, ale przede wszystkim nadążanie za nimi i odpowiednie przyswajanie.
Czy inteligentne parkingi pomogą rozwiązać problem z brakiem miejsc do parkowania? Samorządowcy z Zakopanego i Krakowa mają nadzieję, że tak.
Do końca przyszłego roku system miejskiego monitoringu w Łodzi wzbogaci się o 421 nowych kamer, które zostaną zamontowane w centrum miasta. Podobne inwestycje mają w planach także inne samorządy.
W ciągu dwóch lat w przestrzeń powietrzną miast wlecą automatyczne drony i będę realizować misje związane z monitoringiem, analizą jakości powietrza, kontrolą stanu wałów przeciwpowodziowych czy akcjami ratunkowymi.
Osoba starsza potrzebuje doraźnej pomocy? W urzędzie gminy pojawił się agresywny intruz – to przykładowe problemy, z którymi można będzie sobie poradzić z wykorzystaniem rodzimych technologii.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Covid-19 stał się katalizatorem koncepcji smart city. Czy miasta wyciągną wnioski z pandemii i kolejnych czyhających zagrożeń?
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Covid-19 stał się katalizatorem koncepcji smart city. Czy miasta wyciągną wnioski z pandemii i kolejnych czyhających zagrożeń?
Jakość e-sprzętu, który trafia do sklepów i hurtowni, a potem na ulice polskich miast, pozostawia wiele do życzenia. W efekcie korzystający z niego nie mogą czuć się w pełni bezpiecznie.
Tzw. norma smart city sprzyja miastom, które chcą metodycznie podejść do mierzenia postępów w swoim rozwoju – mówi Paweł Sokołowski, dyrektor ds. rozwoju w obszarze Smart City w Asseco Data Systems.
W rewolucję technologiczną włączają się polskie miejscowości, nie tylko te duże. Idą śladami Rzeszowa, który świeci przykładem.
Region może przyczynić się do rozwoju branży chipów w Polsce tak, jak miało to miejsce w poprzednich latach, na przykład w przypadku automotive czy elektroniki – mówi Radosław Bojarczuk, menedżer do spraw inwestycji strategicznych, Invest in Pomerania.
W Sopocie – po raz pierwszy w Polsce – odbyło się najważniejsze spotkanie europejskiej branży półprzewodnikowej. Konferencję zdominował temat wpływu sztucznej inteligencji na niemal wszystkie dziedziny życia.
Za zbudowaniem Doliny Krzemowej w Saksonii stoją cztery klucze do sukcesu – mówi Thomas Kralinski, sekretarz stanu i szef gabinetu Saksońskiego Ministerstwa Gospodarki, Pracy, Energii i Ochrony Klimatu.
Pomorze w najbliższych latach będzie dysponować potencjałem w zakresie energii ze źródeł odnawialnych, który zbuduje przewagę nie tylko regionu, ale także tej części Europy. To właśnie tu powstanie elektrownia jądrowa i morskie farmy wiatrowe – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas