Morski wiatr da drugie życie lokalnym portom

Łeba, Ustka i Władysławowo to trzy miejscowości, które mogą zyskać najbardziej wśród polskich miast na rozwoju morskich farm wiatrowych.

Ptasia grypa mocno zaczęła rok, wybito wielkie stada

W ciągu zaledwie tygodnia wybito 90 tys. ptaków, a to może być początek. Ruszyły migracje, grypa krąży po całej Europie.

Kontraktacja środków w ramach RPO – Lubuskie 2020 przekroczyła 100 proc.

Lubuszanie potrafią wykorzystać fundusze europejskie jak mało kto: w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 zrealizowano łącznie 1378 projektów za łączną kwotę 4 miliardów złotych.

Firmy mniej boją się o przyszłość. Duże różnice pomiędzy regionami

Największe obawy przedsiębiorców nadal wiążą się ze wzrostem cen energii i ogólnych kosztów działalności.

Made in Małopolska. Pochodzenie ma znaczenie!

Inicjatywy, Miejsca, Smak, Wody, Biznes, Dizajn – co łączy te sześć elementów? To filary projektu Made in Małopolska! Jego celem jest promocja regionalnego biznesu, tradycyjnych, a także niestandardowych form artystycznego wyrazu, dziedzictwa kulinarnego, wydarzeń, organizacji, osób pełnych pasji i wartościowych idei, a także samorządów.

Z Zachodniego Pomorza popłynie więcej zielonego prądu

Województwo zachodniopomorskie to jeden z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla rozwoju energetyki wiatrowej – ocenia w raporcie firma Cushman & Wakefield.

Wakacje poprawiły wyniki regionalnych lotnisk. Szykuje się rekordowy rok

To może być bardzo dobry rok dla regionalnych lotnisk w Polsce. Już pierwsza połowa roku przyniosła znaczący wzrost frekwencji. Teraz wakacje ugruntowały korzystny trend.

Karpacz już czeka na gości Forum Ekonomicznego

Podczas tegorocznej, już XXXII edycji wydarzenia odbędzie się ponad 470 debat. Do górskiej perełki Dolnego Śląska przyjedzie przeszło 5 tys. uczestników konferencji.

Nowy inkubator przedsiębiorczości na ostatniej prostej

Już wkrótce we Wrocławiu rozpocznie działalność triQube – nowa przestrzeń zorientowana na wsparcie małych i średnich firm, szczególnie w obszarze innowacji i inteligentnych specjalizacji Dolnego Śląska.

Dolnośląscy przedsiębiorcy otrzymają nową przestrzeń do działania

Nowoczesne biura i sale konferencyjne, jak również szeroka oferta usług dodatkowych czekają na firmy, które zdecydują się działać w dolnośląskim Inkubatorze Przedsiębiorczości triQube.

Dolny Śląsk z szeroką ofertą dla biznesu

Już w październiku Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej uruchomi inkubator przedsiębiorczości triQube, który będzie oferował efektywne wsparcie mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom z regionu.

Najbardziej innowacyjny region w Europie

Zorganizowana pod koniec kwietnia w szczecińskiej Operze na Zamku Konferencja „Marketing & zarządzanie” nie była zwykłym biznesowym wydarzeniem, lecz festiwalem inspiracji.

Do polskich portów wracają wielkie statki wycieczkowe

W trójmiejskich portach rozpoczął się sezon. Kilka dni temu pierwszy statek wycieczkowy zawinął do portu w Gdyni.

Małe reaktory jądrowe. „W budowie widzimy bardziej szansę, niż zagrożenie”

Wskazano siedem lokalizacji, w których mogą powstać małe reaktory jądrowe. Pierwszy z nich ma ruszyć już w 2029 roku. Czy przy podejmowaniu ostatecznej decyzji głos mieszkańców będzie się liczył?

Rosną koszty, spada liczba samozatrudnionych

W trzech województwach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i lubuskim, w zeszłym roku zmniejszyła się liczba firm i instytucji w porównaniu z 2021 r. Tam też ubyło procentowo najwięcej samozatrudnionych.

Bez drapaczy chmur na krakowskim Płaszowie. "Manhattan kosztem przedsiębiorców"

Po dziesięciu godzinach dyskusji i targów radni Krakowa odrzucili w pierwszym czytaniu projekt zagospodarowania "Nowego Miasta”.

Sąd radnych nad planem krakowskiego „Nowego Miasta”. „Wielka liczba pułapek”

Trwa dyskusja nad projektem planu zagospodarowania obszaru Płaszowa i Rybitw w Krakowie. Teren z przemysłowego ma się zmienić w mieszkaniowo-usługowy. Radni wskazują punkty zapalne.

Konflikt samorządowców z aptekarzami o dyżury. Szans na kompromis nie widać

Spór o świąteczne i nocne dyżury aptek powraca co jakiś czas w różnych częściach Polski. By go rozwiązać, należałoby zmienić przepis, który obwiązuje od 2001 r.