Aktualizacja: 23.11.2024 10:30 Publikacja: 12.08.2024 14:58
Obserwowanie Perseidów w Centrum Nauki Kopernik
Foto: PAP, Tomasz Gzell
W nocy z 12 na 13 sierpnia na niebie będzie można zaobserwować deszcz Perseidów. Centrum Nauki Kopernik zaprasza na wspólne oglądanie tego niezwykłego astronomicznego widowiska. O godzinie 20, na scenie przy Planetarium, wspólne obserwowanie Perseidów rozpocznie koncert kompozytora i wokalisty Alch3mika. Od godzinny 21 będzie można obserwować Perseidy za pomocą rozstawionych przez organizatorów teleskopów. W programie są również rozmowy z gośćmi specjalnymi zajmującymi się astronomią, warsztaty obserwacji nieba oraz oglądanie meteorytów. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.
Październik to czas ożywionych literackich wydarzeń, festiwali, książkowych premier, spotkań z pisarzami.
Teatralny wrzesień kończą trzy mocne premiery muzyczne na najważniejszych scenach kraju – wrocławskim Capitolu, trójmiejskim Wybrzeżu i krakowskim „Słowaku".
Spektakle Jarzyny, Klaty, Donellena, prapremiera Zdrady złożą się na 28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku (25 lipca – 4 sierpnia).
Najpopularniejsze są koncerty muzyczne. Ale wakacyjna oferta w miastach przybiera najróżniejsze formy: wspólne oglądanie przedstawień dla dzieci na pufach i kocach rozłożonych na trawie, czy jak przed wiekami: pokazy akrobatów i artystów cyrkowych.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Grand Prix 30. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (80 tys. zł) otrzymały „Dropie” Natalki Suszczyńskiej w reżyserii Marcina Libera z Teatru im. Horzycy w Toruniu.
Chorwacja dzięki pięknej i różnorodnej przyrodzie, wspaniałym zabytkom, kulturze i atrakcjom oferuje niezapomniane doświadczenia przez cały rok. Magiczna przedświąteczna atmosfera zimą, aktywności na świeżym powietrzu wiosną, błogi relaks latem czy delektowanie się bogactwem smaków jesienią, to tylko niektóre z wielu interesujących propozycji na ciekawe spędzenie czasu w Chorwacji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Umorzenie czwartej raty podatku rolnego jest postulatem rolników, którzy w sobotę rano blokują przejście w Medyce. – Czy Polska panuje nad swoimi granicami? Polski biznes na tym nie zyskuje, rolnicy też nie. "Tylko Rosja" - oburzają się Ukraińcy.
Rząd Szwajcarii poinformował, że wstrzymuje eksport amunicji do Polski. To wynik ustaleń, że 645 000 sztuk amunicji małokalibrowej produkcji szwajcarskiej trafiło na Ukrainę.
Z początkiem listopada biuro podróży Grecos zaprosiło 160 najlepszych agentów na Rodos. Już dziesiąty raz podsumowało sezon turystyczny zorganizowaną specjalnie dla nich imprezą pod nazwą Grecos Adventure.
Ma układ trimarana, 500 ton wyporności, oszałamiający zasięg i może zwalczać cele morskie, podwodne i lotnicze – tak prezentuje się autonomiczny, pozbawiony załogi nowy chiński okręt wojenny zaprezentowany w czasie targów... lotniczych.
„Jak ocenia Pani/Pan decyzję USA o zgodzie na atakowanie amerykańską bronią celów w głębi Rosji przez Ukrainę?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie poinformowali Ukraińców o zgodzie na atakowanie celów w głębi Rosji bronią dostarczaną przez USA 12 listopada.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas