Aktualizacja: 21.11.2024 14:21 Publikacja: 24.09.2024 10:45
Zdjęcie ze spotu do spektaklu „Romeo i Julia” Jana Klaty. Odtwórcy głównych ról Jan Kowalewski i Klaudia Waszak
Foto: Łukasz Gawroński
Wrocławski Capitol zaprasza 28 września na premierę musicalu „Romeo i Julia” w reżyserii Jana Klaty.
Październik to czas ożywionych literackich wydarzeń, festiwali, książkowych premier, spotkań z pisarzami.
Jakie atrakcje czekają na tych, którzy ostatnie tygodnie wakacji spędzają w Warszawie? Prezentujemy subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń.
Spektakle Jarzyny, Klaty, Donellena, prapremiera Zdrady złożą się na 28. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku (25 lipca – 4 sierpnia).
Najpopularniejsze są koncerty muzyczne. Ale wakacyjna oferta w miastach przybiera najróżniejsze formy: wspólne oglądanie przedstawień dla dzieci na pufach i kocach rozłożonych na trawie, czy jak przed wiekami: pokazy akrobatów i artystów cyrkowych.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Grand Prix 30. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (80 tys. zł) otrzymały „Dropie” Natalki Suszczyńskiej w reżyserii Marcina Libera z Teatru im. Horzycy w Toruniu.
W Rankingu Samorządów 2024 zwyciężyły Dąbrowa Górnicza, Łeba i gmina Sulmierzyce. Czym się wyróżniły?
Gimnazjów nie przywrócimy. Ale obecny system małych szkół odpowiada potrzebom rodziców, a nie potrzebom uczniów.
Zarządzanie finansami, emisja obligacji, wsparcie transformacji energetycznej – jest wiele pól współpracy, na których bank może pomóc samorządom w sprostaniu wyzwaniom współczesności.
Jak co roku znaczącym parametrem oddziaływującym na wyniki rankingu samorządów są dane dotyczące dochodów własnych.
Zrównoważony rozwój, transformacja energetyczna, Europejski Zielony Ład to najbardziej gorące tematy ostatniego okresu.
Choć rządzi Gdańskiem niespełna sześć lat, to Aleksandrze Dulkiewicz udało się nie tylko nawiązać dobre relacje z mieszkańcami, ale przede wszystkim skutecznie realizować strategię rozwoju miasta, które za jej rządów stało się europejską metropolią.
Angażowała się w powstanie w konstytucji rozdziału o samorządzie terytorialnym, ale też tak przeciągała swoje wystąpienie w Sejmie, by opozycja nie odrzuciła projektów ustaw o reformie administracyjnej, która wprowadziła trójstopniowy podział terytorialny, oraz utworzyła instytucje samorządu terytorialnego w powiatach i województwach.
Najważniejsze priorytety dla władz lokalnych to równoległy rozwój gospodarki, społeczeństwa i środowiska – deklarują zgodnie laureaci Rankingu Samorządów 2024. Wszystko po to, by mieszkańcom żyło się jak najlepiej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas