Miejskie dwa kółka na ostrym zakręcie

Systemy najmu rowerów i hulajnóg na minuty przeżywają trudne chwile. Tak zwany bike-sharing wychodzi na prostą, ale elektryczne jednoślady czekają nowe porządki.

Na dwóch kółkach do szkoły i przedszkola. "Rowerowy Maj sprawdził się wszędzie"

Ponad pół tysiąca szkół i przedszkoli ze stolicy zgłosiło się do siódmej edycji warszawskiego Rowerowego Maja. Zapisy w innych miastach jeszcze trwają.

W roku wyborczym samorządy rozwiną sieci dróg rowerowych

W regionach bardzo mocno zurbanizowanych rozwinie się trend łączenia nieodległych miast szybkimi trasami dla rowerów.

Metrorower w GZM, czyli wypożyczalnia na miarę dwumilionowej metropolii

Największy w Polsce i jeden z największych w Europie. Liczący 7 tysięcy pojazdów i tysiąc stacji. Dostępny w 31 gminach, zintegrowany z systemem transportu zbiorowego. Taki będzie Metrorower, czyli wypożyczalnia rowerów miejskich w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Katowice kończą z rowerami miejskimi. Będą rowery metropolitalne

To już koniec katowickiego roweru miejskiego. Po dziewięciu latach i przeszło 1,2 mln wypożyczeń dotychczasowy system publicznego jednośladu definitywnie żegna się z miastem.

Stołeczne Veturilo dostępne w aglomeracji

Warszawskim rowerem miejskim można dojechać do Otwocka, Marek, Piaseczna i Pruszkowa i tam go zostawić. Stołeczny system jest kompatybilny z systemami w czterech ościennych miastach.

Velostrada połączy dwie dzielnice Katowic. Ma być gotowa pod koniec 2024 r.

W połowie listopada zostanie wybrany wykonawca pierwszego w Katowicach odcinka velostrady - miasto właśnie uruchomiło przetarg na jej budowę.

Velo-City 2025 w Gdańsku: konferencja, targi i wydarzenia towarzyszące

Na Velo-City 2025 będziemy chcieli zaprosić ludzi ze 160-170 państw, którzy decydują o polityce rowerowej. Będzie to największe wydarzenie dotyczące polityki rowerowej na świecie - mówi Łukasz Kłos, dyrektor Velo-City 2025 z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Velo-city 2025, czyli energetyzująca solidarność Gdańska

Stolica Pomorza będzie w 2025 roku gospodarzem najważniejszej światowej konferencji rowerowej. Impreza odbędzie się pod hasłem „Energising solidarity”, które uwzględnia dziedzictwo miasta.

BIKE talk: Rowerem do Maroka

46 dni i niemal 3500 kilometrów. Na rowerową wyprawę z Poznania do Maroka zaprasza Jakub Wróblewski, podróżnik, student prawa, redaktor portalu "Wiadomości blisko ciebie".

Czas na Gdańsk. Wykorzystać w pełni potencjał roweru

Gdańsk stale rozwija swój wizerunek miasta rowerowego, szeroko wykorzystując rower w transporcie, rekreacji i turystyce.

Trasy rowerowe to sukces Pomorza Zachodniego

Tym różnimy się od większości polskich regionów, że u nas są trasy długodystansowe, czyli takie, którymi można przemierzyć całe województwo – mówi Wanda Nowotarska, pełnomocniczka marszałka woj. zachodniopomorskiego ds. komunikacji rowerowej.

Bike talk: Rower w pociągu - jak podróżują rowerzyści w Polsce i w Europie?

O tym jak powiiny wyglądać standardy przewozu rowerów w wagonach kolejowych opowiada Szymon Nitka, autor bloga „Znajkraj”

Bike talk: czy Polska może podwoić ruch rowerowy do 2030?

O krajowej strategii rowerowej i o tym, czy Polska może podwoić ruch rowerowy do 2030 opowiada Wanda Nowotarska, pełnomocniczka marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. komunikacji rowerowej.

Bike talk: Narodowa strategia rowerowa z punktu widzenia samorządu

O wyzwaniach lokalnych władz w kontekście transformacji transportu w kierunku roweru opowiada Łukasz Kłos, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

Bike talk: Optymalizacja systemu edukacji rowerzystów

O optymalizacji systemu edukacji rowerzystów jako niezbędnym elemencie strategii rowerowej opowiada Cezary Grochowski, prezes Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej.

Bike talk: Velo-city 2025 – szansa dla rozwoju komunikacji rowerowej

O rozwoju miejskiej polityki rowerowej oraz o planowanej w Gdańsku imprezie Velo-city mówi Piotr Kryszewski, wiceprezydent Gdańska ds. usług komunalnych.

Bike talk: Jak odstawić samochód w polskim mieście?

O tym jak odejść od samochodu i przestawić się na rower mówi Marta Żakowska, antropolożka miejska, wykładowczyni Uniwersytetu SWPS i Instytutu Badań Przestrzeni Publicznej ASP w Warszawie.