- Warszawa napędza rowery, a rowery napędzają Warszawę. Zmodernizowaliśmy Veturilo i zapewniamy mieszkankom i mieszkańcom największy i najnowocześniejszy system roweru publicznego w Polsce. A tegoroczne pomiary ruchu rowerowego okazały się rekordowe – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. – Warszawa chce być stolicą wygody, a rower miejski bardzo zwiększa wygodę poruszania się po mieście – dodaje.
Wspólna większa sieć rowerów
Stołeczne Veturilo to dokładnie 3266 rowerów (w tym 300 elektrycznych) oraz 325 stacji. Od początku sezonu system powiększył się o 25 stacji i 266 rowerów. Udało się to dzięki wsparciu niektórych urzędów dzielnic oraz prywatnych partnerów.
Po kilku latach przerwy Warszawski Rower Publiczny znów jest kompatybilny z systemami w czterech ościennych miastach. Użytkownicy mogą także korzystać z systemów w Markach (KołoMarki), Otwocku (Otwocki Rower Miejski), Piasecznie (Piaseczyński Rower Miejski) i Pruszkowie (Pruszkowski Rower Miejski).
- W poprzednich latach odnotowaliśmy tysiące międzymiastowych przejazdów rowerowych. Dzięki nowej, wygodniejszej formule będzie ich jeszcze więcej. Naszym celem jest stworzenie spójnej i efektywnej sieci komunikacji rowerowej, która wzbogaci ofertę transportową nie tylko stolicy, ale i całego regionu – mówi Tomasz Wojtkiewicz, CEO Nextbike.
Czytaj więcej
Mieszkańcy stolicy coraz chętniej wykorzystują w mieście rower. W tym roku ruch rowerowy zwiększył się o 11 proc. – pokazują badania, które przedstawił stołeczny Urząd Miasta.