Cena wody rośnie, podobnie jak ścieków. Na wiosnę kolejne podwyżki

Za rządów PiS Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie niezbyt chętnie godziło się na podwyżki opłat za wodę i ścieki. Teraz to się zmienia.

Bydgoszcz: Prywatna firma przejmuje obsługę autobusów komunikacji miejskiej

Nawet kilka autobusów dziennie wypada z siatki lokalnych połączeń w Bydgoszczy. Dlatego lokalny Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zdecydował się przekazać obsługę trzech autobusów prywatnej firmie, zamiast MZK.

Mieszkania samorządowe są coraz poważniej zadłużone

Ponad 12 tys. zł wynosi przeciętne zadłużenie w mieszkaniach komunalnych i socjalnych. Długi ma przynajmniej czterech na dziesięciu lokatorów.

Bezpłatna i ekologiczna komunikacja jest możliwa

500 – tyle dokładnie dni mija dziś od chwili wprowadzenia w Starachowicach bezpłatnej komunikacji. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Polacy akceptują podwyżki cen wody związane z inwestycjami i remontami

Ponad 70 proc. badanych akceptuje podwyżki opłat za wodę i odbiór ścieków wynikające z konieczności inwestycji i remontów – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.

Naliczanie opłat za śmieci do gruntownej przebudowy

Zasady tworzone przez samorządy próbują nadążyć za zmianami przepisów i ich odmiennymi interpretacjami. Ich egzekwowanie wymaga od urzędów coraz więcej pracy, a i tak bywa nieskuteczne.

Sąd sobie, Wody Polskie sobie. Jest szansa na zmianę patowej sytuacji

Samorządy alarmują: Wody Polskie ignorują argumenty sądu administracyjnego dotyczące zasad zatwierdzania taryf opłat za wodę i ścieki.

Rząd chce zatwierdzać samorządowe taryfy opłat za śmieci? Sprzeciw ZMP

Związek Miast Polskich (ZMP) przyjął stanowisko, w którym sprzeciwia się zapowiedziom powołania rządowego regulatora opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowa instytucja miałaby zatwierdzać taryfy opłat za śmieci.

Ceny wody polem walki. Czy rząd zmieni przepisy przed wyborami?

Samorządy negocjują z rządem zmiany w przepisach dotyczących opłat za wodę i ścieki.

Samorządy płacą kary za śmieciowe limity

Lokalne władze muszą sprostać coraz surowszym wymogom dotyczącym gospodarowania odpadami. Za ich niespełnianie grożą im kary.

Podnieśli ceny wody bez zgody. Sąd nakazał ją obniżyć

Po niemal dwóch latach od podwyżki opłat za dostarczanie wody i odbiór ścieków mieszkańcy lubuskich Lubniewic znów płacą za to mniej. To wynik wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nakazał obniżyć taryfę, która nie została zatwierdzona przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Powiadom ratusz, o zalegających śmieciach. Służby to posprzątają

Władze Łodzi uruchomiły specjalny adres mailowy na który mieszkańcy mogą wysyłać informacje o zalegających śmieciach. W niektórych miastach są specjalne aplikacje, gdzie można wysyłać takie zgłoszenia.

Podwyżki cen wody: 150 gmin ze zgodą na zmianę taryfy

Do Wód Polskich wpłynęło 850 wniosków o skrócenie obecnie obowiązującej taryfy za wodę i ścieki i ustalenia nowej. Zgodę otrzymało 150 – poinformował PAP Paweł Rusiecki, wiceprezes państwowego regulatora.

Wstrzymywane inwestycje, coraz większe straty. Ceny wody topią lokalne spółki

Nie gaśnie spór między samorządami a państwowym regulatorem o stawki za dostarczaną mieszkańcom wodę.

Wody Polskie kontra samorządy. Czy grozi nam wodny blackout?

Sytuacja finansowa samorządowych spółek wodociągowo-kanalizacyjnych staje się coraz trudniejsza. Kolejne wnioski o zmianę taryf są odrzucane przez Wody Polskie.

Co z podwyżkami opłat za wodę? „Nasze wystąpienie jest głosem rozpaczy”

Pogłębia się patowa sytuacja związana z odrzucaniem przez Wody Polskie wniosków samorządów o podwyżki cen wody i ścieków.

Wywóz śmieci coraz droższy. Winna też inflacja

Od lipca więcej trzeba będzie zapłacić za wywóz odpadów w Krakowie. W Poznaniu drożeją takie opłaty dla m.in. biur, sklepów czy firm.

Jak złagodzić skutki drożejącego gazu i prądu dla samorządów

Być może jeszcze w tym roku wzrośnie subwencja oświatowa, jednak niewiele da się zrobić, by osłonić samorządy przed wzrostem cen ciepła systemowego – wynika z zapowiedzi przedstawicieli rządu.