Podnieśli ceny wody bez zgody. Sąd nakazał ją obniżyć

Po niemal dwóch latach od podwyżki opłat za dostarczanie wody i odbiór ścieków mieszkańcy lubuskich Lubniewic znów płacą za to mniej. To wynik wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nakazał obniżyć taryfę, która nie została zatwierdzona przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Powiadom ratusz, o zalegających śmieciach. Służby to posprzątają

Władze Łodzi uruchomiły specjalny adres mailowy na który mieszkańcy mogą wysyłać informacje o zalegających śmieciach. W niektórych miastach są specjalne aplikacje, gdzie można wysyłać takie zgłoszenia.

Podwyżki cen wody: 150 gmin ze zgodą na zmianę taryfy

Do Wód Polskich wpłynęło 850 wniosków o skrócenie obecnie obowiązującej taryfy za wodę i ścieki i ustalenia nowej. Zgodę otrzymało 150 – poinformował PAP Paweł Rusiecki, wiceprezes państwowego regulatora.

Wstrzymywane inwestycje, coraz większe straty. Ceny wody topią lokalne spółki

Nie gaśnie spór między samorządami a państwowym regulatorem o stawki za dostarczaną mieszkańcom wodę.

Zostań wirtualnym maszynistą! Koleje Śląskie proponują wyjątkowy świąteczny prezent!

Każdy pasjonat kolei, kolekcjoner miniaturowych lokomotyw czy budowniczy szynowych makiet i dioram marzy, by choć przez chwilę poprowadzić prawdziwy skład i beztrosko mknąć wzdłuż przepięknych polskich szlaków transportowych.

Wody Polskie kontra samorządy. Czy grozi nam wodny blackout?

Sytuacja finansowa samorządowych spółek wodociągowo-kanalizacyjnych staje się coraz trudniejsza. Kolejne wnioski o zmianę taryf są odrzucane przez Wody Polskie.

Co z podwyżkami opłat za wodę? „Nasze wystąpienie jest głosem rozpaczy”

Pogłębia się patowa sytuacja związana z odrzucaniem przez Wody Polskie wniosków samorządów o podwyżki cen wody i ścieków.

Wywóz śmieci coraz droższy. Winna też inflacja

Od lipca więcej trzeba będzie zapłacić za wywóz odpadów w Krakowie. W Poznaniu drożeją takie opłaty dla m.in. biur, sklepów czy firm.

Jak złagodzić skutki drożejącego gazu i prądu dla samorządów

Być może jeszcze w tym roku wzrośnie subwencja oświatowa, jednak niewiele da się zrobić, by osłonić samorządy przed wzrostem cen ciepła systemowego – wynika z zapowiedzi przedstawicieli rządu.

Gaz i prąd droższy nawet o kilkaset procent. Samorządowcy chcą osłony rządu

Nie tylko osoby fizyczne, ale też spółki czy instytucje komunalne powinny korzystać z działań osłonowych – uważa Związek Miast Polskich oraz Unia Metropolii Polskich.

Kolejna zmiana w opłatach za śmieci w stolicy. Metraż bez znaczenia

Od 2022 roku warszawiacy mają płacić jednolitą stawkę za odpady. Będzie wynosić 85 zł od mieszkania oraz 107 złotych za dom jednorodzinny.

Miejskie modły o łagodną zimę

Polski Ład uderzy w budżety samorządów. Mimo to władze lokalne zapewniają, że nie będą oszczędzać na odśnieżaniu.

Kolejna śmieciowa rewolucja w stolicy. Im większe mieszkanie, tym drożej

Od nowego roku warszawiacy będą płacić za wywóz nieczystości w zależności od metrażu mieszkania. Taką uchwałę podjęła Rada Warszawy.

Usługi komunalne: Jakie reformy potrzebne, by zatrzymać drożyznę

Za wywóz śmieci czy wodę w kranie trzeba płacić coraz więcej. Jeśli rząd nie wprowadzi zmian, to albo ceny takich usług będą dalej rosły, albo zagrożona będzie ich realizacja.

Wysoka inflacja to droższe usługi komunalne. Podwyżki w kolejnych miastach

Sopot od nowego roku podnosi opłatę za wywóz śmieci o ponad 6 proc. W Bydgoszczy będą nowe stawki opłat za przejazdy komunikacją miejską oraz parkowanie w centrum.

Wojna o ceny wody. Spółki walczą w sądach

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę łódzkiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji na niezatwierdzenie przez Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie taryfy opłat z podwyżkami za wodę i ścieki w Łodzi.

Kiedy ciepło, kiedy zimno. Od czego zależy start sezonu grzewczego

Najpierw centralne ogrzewanie włączane jest w żłobkach, przedszkolach, szkołach czy przychodniach. O ciepłych kaloryferach w mieszkaniach decydują odbiorcy, czyli np. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Duży postęp w segregacji śmieci. Ale recykling wciąż kuleje

Polacy coraz więcej odpadów wyrzucają do odpowiednich pojemników. Pomogły zakupy online i edukacja ekologiczna, ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia.