Nie płacisz za śmieci? Zgłoś to, bo potem będą kary

Do końca sierpnia trwa abolicja śmieciowa w Kielcach. Przez ponad dwa miesiące zgłosiło się 70 osób. Od września mieszkańcy, którzy zaniżają liczbę osób w gospodarstwie domowym muszą liczyć się z karami.

Mimo pandemii, wody zużywamy mniej

Tylko w czasie lata przedsiębiorstwa wodociągowe odnotowały większy pobór wody przez mieszkańców. W pozostałym czasie jej zużycie wcale nie rośnie.

Sezonowe płukanie sieci? Nie we wszystkich miastach

Olsztyńskie Wodociągi przeprowadziły wiosenne płukanie swoich sieci i magistral. Inne przedsiębiorstwa wodociągowe w dużych miastach takich akcji nie przeprowadzają raczej sezonowo.

Dla kogo tańszy wywóz śmieci? Nie tylko duże rodziny

Kolejne miasta wprowadzają podwyżki za odbiór odpadów. Jednak rodziny wielodzietne, osoby w trudnej sytuacji finansowej czy kompostujące odpady mogą liczyć na zmniejszenie opłat.

Błędne koło gniewu. Miasto odcięło gminę od przystanków

Gmina Grudziądz od początku roku przestała korzystać z usług MZK w Grudziądzu, bo uruchomiła własną. Jednak nowy przewoźnik może zatrzymywać się jedynie na co piątym z planowanych przystanków w mieście.

Warszawa szykuje się na ratunek rzece

Do najbliższego czwartku ma być gotowy most pontonowy na Wiśle, potem rozpoczną się prace technologiczne nad przesyłem nim ścieków, co ma nastąpić w ciągu czterech tygodni.

Moja woda? Dotacje do oczek wodnych dotychczas nie zrobiły furory

Samorządy udzieliły do tej pory kilkuset dotacji do poprawy retencji. Rządowy program chce jednak znaleźć aż 20 tys. chętnych.

W Warszawie śmieci są najdroższe? Niekoniecznie, bywa znacznie gorzej

Czteroosobowa rodzina za odbiór odpadów najwięcej zapłaci w Rzeszowie, a najmniej w Radomiu – wynika z analizy cenników 20 największych miast w Polsce.

Odpady nie dają o sobie zapomnieć

Samorządy podnoszą opłaty za odpady. Nie zmieniają jednak innych postanowień swoich regulaminów.

Przy śmieciach trzeba kalkulować

Zryczałtowana stawka za odpady z ogródków działkowych czy domków letniskowych musi być oparta na rzetelnych i wnikliwych wyliczeniach.

Opłaty za odpady w górę

Rząd chce, by gminy dopłacały swoim mieszkańcom do wywozu śmieci. Te protestują. Nasze budżety nie są z gumy. Nie możemy do wszystkiego dokładać – twierdzą.