Wielkie różnice między regionami. Gdzie w Polsce będzie najłatwiej o pracę

W całym kraju pracodawcy planują znacznie więcej przyjęć niż zwolnień. Ale prawie co piąte miejsce pracy powstaje w Warszawie i okolicach.

O kopalnię Turów walczą też mieszkańcy gminy

Turoszowski kompleks zapewnia dziś tysiące miejsc pracy i dziesiątki milionów złotych corocznych wpływów do budżetu gminy.

Która branża oferuje najlepsze zarobki? Najświeższe zestawienie

Opublikowane na początku tygodnia Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń nie pozostawia wątpliwości: nadal rekordowe zarobki gwarantuje branża IT. Inna sprawa, że nie uciekła ona innym topowym branżom daleko.

Bezrobocie wypełza. Ale to nie w górach uderza najbardziej

Pandemia mocno namieszała na lokalnych rynkach pracy. W powiecie kołobrzeskim bezrobocie wzrosło najbardziej, prawie cztery razy bardziej niż średnio w kraju.

Kryzys jeszcze nie wszędzie się skończył

Choć w niektórych regionach sytuacja gospodarcza poprawia się, to na Podkarpaciu, Warmii i Mazurach oraz Śląsku wciąż jest daleka od normy.

Programista dobrze zarobi nie tylko w stolicy

Choć to w Warszawie specjaliści IT mogą zwykle liczyć na najwyższe stawki, inne miasta też kuszą ich zarobkami.

Zatrzymać młodych medyków w regionie

Samorządy oferują pomoc finansową dla studentów medycyny. W ten sposób chcą zatrzymać ich w swoim regionie po zakończeniu  studiów.

Cała Polska szuka specjalistów od IT

Eksperci od nowych technologii mogą liczyć na wynagrodzenie znacząco przewyższające krajową średnią. W których regionach są rozchwytywani?