Aktualizacja: 02.11.2024 22:43 Publikacja: 17.04.2023 12:52
Foto: Adobe Stock
Mazury przygotowują się do nowego sezonu żeglarskiego. Na 1 maja zaplanowano jego oficjalne otwarcie. Tym razem nie odbędzie się – jak w poprzednich latach – przy zabytkowym, moście obrotowym na kanale Łuczańskim: kanał jest gruntownie remontowany i do końca tegorocznego sezonu będzie zamknięty dla jachtów motorowych i żaglowych. Dlatego tegoroczna parada jachtów, będąca najważniejszym i najbardziej widowiskowym punktem otwarcia, wyruszy nietypowo – z okolic giżyckiej ekomariny.
Otwarcie sezonu żeglarskiego będzie częścią czterodniowych Dni Giżycka, które rozpoczną się w niedzielę 30 kwietnia i potrwają do 3 maja. Z początkiem maja uruchomiony zostanie także system alarmowy, ostrzegający żeglarzy przed gwałtownymi zmianami pogody.
Po co lokalnym włodarzom deficytowe kluby piłkarskie? Bo mieszkańcy kochają swoich lokalnych reprezentantów.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
W tle wielkich międzynarodowych imprez sportowych w gminach toczy się zwykłe – i z pozoru zupełnie oderwane od świata – sportowe życie. Toczą się spory, czy samorządy powinny się w nie angażować, zwłaszcza finansowo. Korzyści zdają się jednak przeważać.
W Katowicach może powstać Centralny Ośrodek Sportów Lodowych. Jest też szansa, że Warszawa w końcu doczeka się modernizacji Tory Łyżwiarskiego Stegny.
Marcin Lewandowski brązowy medalista MŚ na 1500 m, zachęca do wzięcia udziału w trekkingu pod Monte Cassino. Na imprezę Biegnij Warszawo przyleci delegacja z Włoch.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Po pandemii nasi rodacy są w gorszej formie. Warto, żeby zaczęli się ruszać, a bieganie to najłatwiejsza forma aktywności fizycznej. O imprezie Biegnij Warszawo opowiada jej organizator Bogusław Mamiński, wicemistrz świata w biegu na 3000 metrów z przeszkodami z 1983 r.
W ubiegłym roku Warmię i Mazury odwiedziło prawie 1,3 miliona turystów. Mieszkańcy i turyści obawiają się, że ten ruch grozić przyrodzie i krajobrazowi regionu. To wymaga świadomego planowania i współpracy lokalnych władz z mieszkańcami, inwestorami, architektami i planistami.
Eksperci wskazują, że Mazury muszą się rozwijać, ale ten rozwój powinien przebiegać z poszanowaniem unikatowych, przyrodniczych i krajobrazowych walorów regionu. W przeciwnym razie ucierpi między innymi turystyka, z której utrzymuje się wielu jego mieszkańców.
Od początku wakacji na Mazurach utonęło 25 osób, w tym rodzice czteroletniej dziewczynki. W całym ubiegłym roku utonięć w mazurskich jeziorach było tylko 10.
Progi stężenia alkoholu, od których zależy konfiskata, zostaną zniesione. Stosowanie tego środka ma być rozszerzone na m.in. łodzie i samoloty – dowiedziała się "Rzeczpospolita".
W czwartkowe popołudnie w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury odbyła się inauguracja połączenia czarterowego biura podróży Itaka do albańskiej Tirany.
Mazury szykują się do nowego sezonu turystycznego. Przedsiębiorstwo Wody Polskie zakończyło właśnie remont jednego z najbardziej charakterystycznych dla regionu elementów szlaku żeglugowego – śluzy Guzianka I, która w ubiegłym sezonie była zamknięta dla żeglarzy.
Można już płynąć przez kanały Węgorzewski i Szymoński.
Spółka Ptak wybuduje w dawnym PGR-ze w Łutynówku koło Olsztynka największy, jak zapowiada, park rozrywki w Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas