Mundial w domu lub w pubie. Duże miasta nie tworzą stref kibica

Mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze Polacy będą mogli oglądać w pubach, bądź we własnych domach, bo mało które miasto zdecydowało się na utworzenie specjalnych stref kibica.

Publikacja: 21.11.2022 11:19

Mundial w Katarze wystartował w niedzielę

Mundial w Katarze wystartował w niedzielę

Foto: Christopher Pike/Bloomberg

- Utworzenie takiej strefy kibica na czas trwania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej było w Poznaniu rozważane, jednak w obecnej sytuacji finansowej miasta, na którą wpływ mają m.in. wzrosty cen, zwłaszcza energii  oraz z uwagi na koszt tego przedsięwzięcia nie zdecydowaliśmy się na jego realizację – przyznaje Joanna Żabierek, rzecznik prezydenta Poznania.

Mundial w Katarze wystartował w niedzielę. W czasie meczu otwarcia Ekwador pokonał reprezentację Kataru 2:0. Nasza reprezentacja zmierzy się we wtorek  z Meksykiem o godz. 17 czasu polskiego na Stadium 974 w Dosze.

Czytaj więcej

Igrzyska Europejskie w Krakowie. Podpisano umowę

Opolanie mecze reprezentacji Polski będą mogli obejrzeć w specjalnej strefie kibica w Stegu Arenie.

– Przyzwyczailiśmy się już w naszym mieście, że spotkania Polaków na ostatnich wielkich imprezach piłkarskich oglądamy wspólnie na dużych ekranach – mówi Marcin Sabat, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu.

Wejście do Stegu Areny będzie bezpłatne. Trzeba będzie jednak przed wejściem odebrać specjalny darmowy bilet. Bramy hali zostaną otwarte na godzinę przed każdym meczem, a w środku będzie przygotowanych około dwa tys. miejsc dla widzów.

Jak przy każdej imprezie piłkarskiej Łódź promuje reprezentacyjną ulicę miasta - ul. Piotrkowską jako najdłuższą strefę kibica. - Podobnie jak przy poprzednich turniejach opieramy się na miejscach, w których można oglądać mecze: puby, czy restauracje – podaje łódzki ratusz.

Łódzkie Centrum Wydarzeń odpowiada za promocję tych miejsc, tak aby ich liczba tworzyła najdłuższą strefę kibica, wypełnioną ogródkami wzdłuż ulicy.

- Przy tym turnieju i porze roku w jakim jest on rozgrywany, ogródków wzdłuż ulicy już nie ma, więc wszystko musi się odbywać wewnątrz lokali. Ile to będzie miejsc dowiemy się w tym tygodniu, gdyż wciąż spływają do nas informacje – poinformował nas łódzki magistrat.

Czytaj więcej

Nowy ranking najlepszych polskich miast do życia. Są zaskoczenia

Stołeczny ratusz o nie organizuje wydzielonych stref kibica podczas Mundialu w Katarze. - W obiektach miejskich – ośrodkach sportu i rekreacji – w punktach gastronomicznych i rekreacyjnych prowadzonych przez niezależnych najemców będzie możliwe oglądanie meczów – mówi Marlena Salwowska ze stołecznego ratusza.

Chodzi o cztery punkty: Arena Restaurant w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji w Hali Arena Ursynów, w Kręgielni Ursynów, w Kręgielni-TB w Ośrodku Sportu i Rekreacji we Włochach oraz w Kręgielni Gocław w OSiR-ze Praga Południe.

We Wrocławiu także nie będzie specjalnej strefy kibica. -  Zimno, ciemno, niech restauracje po Covidzie zarobią – mówi Arkadiusz Filipowski, rzecznik prezydenta Wrocławia.

W Krakowie podobnie. - W tym momencie miasto nie planuje organizacji strefy kibica w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Ewentualne jej funkcjonowanie mogłoby być utrudnione z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, charakterystycznych dla jesienno-zimowej aury – mówi Patrycja Piekoszewska z krakowskiego magistratu.

W Gdańsku także nie będzie strefy kibica.

Sport
Wielkie sportowe inwestycje z kampanii wyborczej zostaną realizowane?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Sport
Na świeżym powietrzu głowa lepiej pracuje
Sport
Zachęcamy Polaków, żeby się ruszali
Sport
Igrzyska Europejskie: strefy kibica nie w każdym mieście. Gdzie powstaną?
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Sport
Początek sezonu na otwartych kąpieliskach w Warszawie