Aktualizacja: 11.12.2024 10:08 Publikacja: 31.05.2023 17:10
Foto: Adobe Stock
W sobotę 3 czerwca zapowiedziana jest inauguracja Ośrodka Moczydło i basenów przy ul. Inflanckiej. Dzień później – w niedzielę, 4 czerwca – amatorzy wypoczynku nad wodą będą mogli odwiedzić kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim.
W stolicy jest pięć dużych kompleksów kąpielisk na otwartym powietrzu. Zlokalizowane są w dzielnicach: Wola (Moczydło), Śródmieście (Inflancka), Mokotów (Jeziorko Czerniakowskie), Ochota (Park Szczęśliwicki) oraz Wilanów (Park Kultury w Powsinie). Tradycyjnie otwierane były na początku kalendarzowego lata. W tym roku jednak ze względu na sprzyjającą, słoneczną aurę, część obiektów zostanie uruchomiona nieco wcześniej.
Po co lokalnym włodarzom deficytowe kluby piłkarskie? Bo mieszkańcy kochają swoich lokalnych reprezentantów.
W tle wielkich międzynarodowych imprez sportowych w gminach toczy się zwykłe – i z pozoru zupełnie oderwane od świata – sportowe życie. Toczą się spory, czy samorządy powinny się w nie angażować, zwłaszcza finansowo. Korzyści zdają się jednak przeważać.
W Katowicach może powstać Centralny Ośrodek Sportów Lodowych. Jest też szansa, że Warszawa w końcu doczeka się modernizacji Tory Łyżwiarskiego Stegny.
Marcin Lewandowski brązowy medalista MŚ na 1500 m, zachęca do wzięcia udziału w trekkingu pod Monte Cassino. Na imprezę Biegnij Warszawo przyleci delegacja z Włoch.
Przez wciąż wysoki wskaźnik inflacji wydatki świąteczne Polaków rosną z roku na rok. Podczas gdy w 2022 roku było to średnio 1427 zł, to w 2023 roku przeciętny Polak wydał na święta już 1490 zł .
Po pandemii nasi rodacy są w gorszej formie. Warto, żeby zaczęli się ruszać, a bieganie to najłatwiejsza forma aktywności fizycznej. O imprezie Biegnij Warszawo opowiada jej organizator Bogusław Mamiński, wicemistrz świata w biegu na 3000 metrów z przeszkodami z 1983 r.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
Podejrzany o zadanie śmiertelnych ciosów Dawid M. trafi do Polski. Turcja, w ramach procedury ekstradycji, przekaże do kraju podejrzanego ws. zabójstwa na warszawskim Nowym Świecie.
W Warszawie pułkownik Służby Ochrony Państwa zaatakował i pobił ratowników medycznych, którzy zostali wezwani, by udzielić mu pomocy - informuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego „Meditrans".
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Białoruski raper Maks Korż, który musiał opuścić Białoruś po gestach solidarności z Ukrainą i krytyce Łukaszenki, wystąpi 9 sierpnia 2025 r. na PGE Narodowym.
6 grudnia przybywa Mikołaj, zapowiadający nadejście Bożego Narodzenia.
Czy wiesz, że w Warszawie kryje się miejsce, gdzie dawne technologie gazowe stają się źródłem prawdziwej fascynacji? Planujesz weekend w stolicy i poszukujesz niebanalnych atrakcji, które łączą edukację z przyjemnością? Odkryj niezwykłe oblicze historii w sercu warszawskiej Woli – odwiedź Muzeum Gazowni Warszawskiej. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z nowoczesnością, oferując niezapomniane doświadczenia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla miłośników historii oraz techniki.
Aktywiści ekologiczni wydali oświadczenie, w którym odpowiedzieli na słowa premiera Donalda Tuska. Szef rząd poinformował, że wezwał służby do zdecydowanego reagowania na akcje polegające na blokowaniu dróg.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas