19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.01.2025 15:13 Publikacja: 25.09.2023 14:43
Udało wam się stworzyć jedną z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce.
To jest forma zachęcenia do aktywności. Po to jesteśmy, po to organizujemy nasz bieg. Chcemy jak najwięcej niezdecydowanych przekonać do tego, że warto się ruszać. Każdy z przeszłości ma wspomnienia, że bieganie, zwłaszcza jeśli się nie było przygotowanym, „bolało”. Dlatego teraz wielu mówi „ja nie lubię biegać”. Po starcie w naszym biegu wszyscy zaczynają na powrót to lubić. Dlatego idziemy właśnie w tym kierunku: zachęcenia jak największej liczby ludzi. I staramy się uatrakcyjnić formułę. Jest dużo zabawy na trasie, wysepek muzycznych. W tym roku świetna współpraca z zarządem Legii spowodowała, że finiszujemy na płycie stadionu przy Łazienkowskiej. Miałem przyjemność tutaj występować, ale to było 30 lat temu, jeszcze na żużlowej bieżni.
Po co lokalnym włodarzom deficytowe kluby piłkarskie? Bo mieszkańcy kochają swoich lokalnych reprezentantów.
W tle wielkich międzynarodowych imprez sportowych w gminach toczy się zwykłe – i z pozoru zupełnie oderwane od świata – sportowe życie. Toczą się spory, czy samorządy powinny się w nie angażować, zwłaszcza finansowo. Korzyści zdają się jednak przeważać.
W Katowicach może powstać Centralny Ośrodek Sportów Lodowych. Jest też szansa, że Warszawa w końcu doczeka się modernizacji Tory Łyżwiarskiego Stegny.
Marcin Lewandowski brązowy medalista MŚ na 1500 m, zachęca do wzięcia udziału w trekkingu pod Monte Cassino. Na imprezę Biegnij Warszawo przyleci delegacja z Włoch.
W 12 gminach, gdzie będą rozgrywane zawody Igrzysk Europejskich, powstaną specjalne strefy kibica. Ale nie wszędzie tam, gdzie będą toczone sportowe zmagania.
Wiele z zeszłorocznych rozwiązań, czy to dobrych, czy złych, wymusza na włodarzach podjęcie nowych wyzwań.
Rząd wygasza mrożenie cen energii dla samorządów. Rynkowe ceny spadają, co potwierdzają największe miasta w Polsce, które już teraz płacą mniej niż mrożona stawka. Są jednak jeszcze miasta, gdzie płaci się więcej.
Gdańszczanie wielokrotnie udowadniali, że lubią korzystać z rowerów. Ruch rośnie z roku na rok, ale dynamika i zasięg tych zmian zależą od tempa i kompleksowości działania miasta – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Wybory samorządowe wiosną 2024 roku ustawiły „stan gry” w samorządach. Najbliższe 12 miesięcy pod względem wyborczym na pewno będzie spokojniejsze. Ale to nie znaczy, że całkiem spokojne.
Sztuczna inteligencja w służbie samorządu? Wyobraź sobie miasto, w którym po ciężkim dniu pracy wracasz do domu, a korki – po prostu zniknęły.
Województwo warmińsko-mazurskie, z ponad 200 km granicy z obwodem królewieckim, wymaga wsparcia, zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej – mówi Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
Chociaż najważniejszym dla samorządowców wydarzeniem w 2024 roku były oczywiście wybory, to mijający rok był także czasem reform. I na pewno na tym się nie skończy.
Przyszłoroczny budżet regionu będzie najwyższy w historii. Zamknie się kwotą przeszło 4,1 mld zł, z czego ponad połowa trafi na inwestycje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas