Już w tym roku kierowcy pojadą nowym odcinkiem trasy Górna

Trasa Górna, która znajduje się w południowej części Łodzi, to jedna z ważniejszych arterii komunikacyjnych tego miasta.

Lublin: od smart city po high-tech

Lublin od 2010 roku przeżywa boom inwestycyjny, zarówno pod względem projektów miejskich, jak i biznesowych.

Gdańsk pokochał dwa kółka. Ze wzajemnością

Stolica Pomorza, jedno z najbardziej przyjaznych rowerom miast w Polsce, może w 2025 roku stać się światowym centrum jednośladów. Gdańsk od wielu lat rozwija tę formę transportu.

Zrównoważony rozwój to największe wyzwanie dla gospodarki

STRABAG jest firmą świadomą, jak dużym wyzwaniem są zmiany społeczne związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska. Dlatego prowadzimy liczne inwestycje związane z rozbudową infrastruktury rowerowej.

Wrocław stawia na nowe tory. Będzie więcej linii tramwajowych

Dwie nowe linie tramwajowe powstają w zachodniej części Wrocławia. Pierwsza – przez Popowice – ma być gotowa już w tym roku. A druga – na Nowy Dwór – ma być w całości dostępna w połowie 2023 roku.

Bezpieczni energetycznie jak Pomorze Zachodnie

Pomorze Zachodnie to jedyny region w Polsce i jeden z niewielu w Europie, który udowadnia, że dzięki zielonej energii można w znacznym stopniu uniezależniać się od rosyjskich węglowodorów.

Aleksandra Dulkiewicz: Konieczne są systemowe rozwiązania kryzysu

Długoterminowe schronienie dla uchodźców, finansowanie usług społecznych i szczepień czy myślenie o długofalowej integracji tych osób – takie wyzwania stoją przed Gdańskiem i innymi miastami, które przyjęły uciekających przed wojną w Ukrainie.

Dolny Śląsk zaprasza na obserwacje nieba

Region przygotował nową ofertę dla turystów. To kultowe miejsca w górach oraz najlepsze lokalizacje dla miłośników astronomii do obserwacji nieba – zebrane wygodnie na specjalnych mapach.

20 lat dla Polski. Jubileusz Związku Województw RP

Rok 2022 jest dla Związku Województw RP rokiem szczególnym. Obchodzimy bowiem 20. rocznicę jego powstania. To okazja do podsumowań i patrzenia w przyszłość. Bo Związek jest potrzebny – członkowie zarządu nie mają wątpliwości. Jak mówi Olgierd Geblewicz, prezes zarządu ZWRP, regiony muszą być otwarte na szeroki dialog i współdziałanie.

Prawda o lex Czarnek

Minister Czarnek wbrew oczywistym faktom twierdzi, że nowelizacja wzmacnia pozycję rodziców. Tak nie jest. Wiceminister Piontkowski twierdzi, że opinia prawna legislatorów sejmowych była pozytywna. Tak nie jest. Głosy ekspertów są jednoznaczne. Jaka więc jest prawda o lex Czarnek? Przytaczamy kluczowe argumenty, by przeciąć wątpliwości – dowodzi Związek Miast Polskich.

Katowice postawiły na e-sport

„Wyróżnij się albo zgiń” to nie tylko tytuł inspirującej książki autorstwa Jacka Trouta, ale także jedna z fundamentalnych zasad marketingu – zarówno konsumenckiego, jak i samorządowego. Miasta zawsze rywalizowały ze sobą w wielu obszarach.

Jedyny aż tak zielony region

Dobre wzorce budują dobre postawy – dlatego Rok Ekologiczny na Pomorzu Zachodnim wypełniły akcje sadzenia drzew, zainicjowane przez marszałka województwa, ekowarsztaty dla najmłodszych, czy projekty popularyzujące wiedzę o ochronie środowiska.

Dolny Śląsk promuje się na EXPO w Dubaju

Misja z regionu, z udziałem przedstawicieli samorządu województwa i przedsiębiorców, wzięła udział w największym na świecie wydarzeniu gospodarczo-promocyjnym.

Pomorskie miasta zyskują nowe oblicze

Rewitalizacja zdegradowanych dotąd pomorskich miast sprzyja włączeniu społecznemu i podnoszeniu poziomu życia mieszkańców.

Katowice - zielone miasto z nowoczesną infrastrukturą

Zielone, innowacyjne i wypełnione nowoczesną infrastrukturą – takie są Katowice w 2021 roku.

„Polisa na biznes” - ubezpieczenie zbiorowe dla wszystkich prowadzących sklepy Żabka

„Polisa na biznes” to nowy produkt, który wprowadziła Żabka w celu ochrony współpracujących z nią przedsiębiorców. Ubezpieczenie działa w przypadku ujemnego salda w momencie zakończenia działalności pod szyldem sieci. Mimo że sklepy Żabka cechuje dużo wyższy wskaźnik sukcesu biznesowego, niż sklepy niezależne na otwartym rynku, to prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z ryzykami. Polisa na biznes to jedyne tego typu ubezpieczenie na rynku oferowane przez sieć franczyzową. Została wypracowana po konsultacjach z franczyzobiorcami i przygotowana we współpracy z TUW PZUW. Koszty dla przedsiębiorców nie są wysokie, a dodatkowo Żabka finansuje część wysokości składki.

Przestrzeń definiuje jakość życia

Zagospodarowanie przestrzenne nie jest pojęciem teoretycznym. Wpływa na dostęp do infrastruktury i obiektów użyteczności publicznej. Przekłada się tym samym na jakość życia.

Lubuskie: Zielona kraina nowoczesnych technologii

IV Kongres Gospodarczy województwa lubuskiego, to kolejne już forum wymiany myśli, pomysłów, idei i inspiracji. Możliwość spotkania świata biznesu z władzami samorządowymi i znanymi politykami.