„To pora na wesołość!”. Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Podkowie Leśnej

Jarmarki Bożonarodzeniowe zyskują w Polsce na coraz większej popularności. Co roku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności, przedsiębiorców oraz odwiedzających gości.

Strefa Czystego Transportu w Krakowie. Czym jest i czemu ma służyć?

Aby chronić zdrowie krakowian władze miasta zdecydowały się wprowadzić Strefę Czystego Transportu (SCT) na terenie całego miasta. Stolica Małopolski podążyła tu drogą m.in. Londynu.

Velo-city 2025, czyli energetyzująca solidarność Gdańska

Stolica Pomorza będzie w 2025 roku gospodarzem najważniejszej światowej konferencji rowerowej. Impreza odbędzie się pod hasłem „Energising solidarity”, które uwzględnia dziedzictwo miasta.

Czas na Gdańsk. Wykorzystać w pełni potencjał roweru

Gdańsk stale rozwija swój wizerunek miasta rowerowego, szeroko wykorzystując rower w transporcie, rekreacji i turystyce.

Najlepszy w Polsce system informacji przestrzennej już działa

Digitalizacja 511 tysięcy operatów geodezyjnych i przygotowanie 40 baz danych tworzących Państwowy Zasób Geodezyjny i Kartograficzny - tym może pochwalić się Pomorze Zachodnie.

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie bije rekordy

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie przeżywa prawdziwe oblężenie. W niedzielę 1 października Centrum odwiedził stutysięczny gość!

TOP-owe narzędzia technologiczne dla franczyzobiorców Żabki

Bezpieczeństwo, partnerstwo i wielokierunkowe wsparcie mają w obecnych czasach szczególne znaczenie w prowadzeniu własnego biznesu.

Nasza rola na polskim rynku dopiero się rozwija

Początkowo broker był utożsamiany z dostarczaniem dobrych produktów ubezpieczeniowych, z punktu widzenia zakresu ubezpieczeniowego i wysokości składki. Jest to jednak wąskie podejście do sprawy – mówi Mateusz Baryliszyn, wiceprezes zarządu Pomerania Brokers.

Już w tym roku kierowcy pojadą nowym odcinkiem trasy Górna

Trasa Górna, która znajduje się w południowej części Łodzi, to jedna z ważniejszych arterii komunikacyjnych tego miasta.

Lublin: od smart city po high-tech

Lublin od 2010 roku przeżywa boom inwestycyjny, zarówno pod względem projektów miejskich, jak i biznesowych.

Wrocław stawia na nowe tory. Będzie więcej linii tramwajowych

Dwie nowe linie tramwajowe powstają w zachodniej części Wrocławia. Pierwsza – przez Popowice – ma być gotowa już w tym roku. A druga – na Nowy Dwór – ma być w całości dostępna w połowie 2023 roku.

20 lat dla Polski. Jubileusz Związku Województw RP

Rok 2022 jest dla Związku Województw RP rokiem szczególnym. Obchodzimy bowiem 20. rocznicę jego powstania. To okazja do podsumowań i patrzenia w przyszłość. Bo Związek jest potrzebny – członkowie zarządu nie mają wątpliwości. Jak mówi Olgierd Geblewicz, prezes zarządu ZWRP, regiony muszą być otwarte na szeroki dialog i współdziałanie.

Przestrzeń definiuje jakość życia

Zagospodarowanie przestrzenne nie jest pojęciem teoretycznym. Wpływa na dostęp do infrastruktury i obiektów użyteczności publicznej. Przekłada się tym samym na jakość życia.

Karpacz centrum wydarzeń gospodarczych i politycznych

Kilkaset paneli dyskusyjnych, tysiące spotkań kuluarowych, 4200 gości z 56 krajów. Tak w największym skrócie można podsumować jubileuszowe, XXX Forum Ekonomiczne w Karpaczu.

Dolny Śląsk przygotowuje się do Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Region szykuje się do przyjęcia gości największego wydarzenia gospodarczego w naszej części Europy.