Pomorskie miasta zyskują nowe oblicze

Rewitalizacja zdegradowanych dotąd pomorskich miast sprzyja włączeniu społecznemu i podnoszeniu poziomu życia mieszkańców.

Katowice - zielone miasto z nowoczesną infrastrukturą

Zielone, innowacyjne i wypełnione nowoczesną infrastrukturą – takie są Katowice w 2021 roku.

„Polisa na biznes” - ubezpieczenie zbiorowe dla wszystkich prowadzących sklepy Żabka

„Polisa na biznes” to nowy produkt, który wprowadziła Żabka w celu ochrony współpracujących z nią przedsiębiorców. Ubezpieczenie działa w przypadku ujemnego salda w momencie zakończenia działalności pod szyldem sieci. Mimo że sklepy Żabka cechuje dużo wyższy wskaźnik sukcesu biznesowego, niż sklepy niezależne na otwartym rynku, to prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z ryzykami. Polisa na biznes to jedyne tego typu ubezpieczenie na rynku oferowane przez sieć franczyzową. Została wypracowana po konsultacjach z franczyzobiorcami i przygotowana we współpracy z TUW PZUW. Koszty dla przedsiębiorców nie są wysokie, a dodatkowo Żabka finansuje część wysokości składki.

Przestrzeń definiuje jakość życia

Zagospodarowanie przestrzenne nie jest pojęciem teoretycznym. Wpływa na dostęp do infrastruktury i obiektów użyteczności publicznej. Przekłada się tym samym na jakość życia.

Lubuskie: Zielona kraina nowoczesnych technologii

IV Kongres Gospodarczy województwa lubuskiego, to kolejne już forum wymiany myśli, pomysłów, idei i inspiracji. Możliwość spotkania świata biznesu z władzami samorządowymi i znanymi politykami.

Dolny Śląsk stawia na zrównoważoną kolej

Na regionalne tory wyjeżdża nowoczesny hybrydowy Impuls II – pierwszy polski pojazd szynowy dysponujący jednocześnie napędem elektrycznym i spalinowym.

Dolny Śląsk mocno stawia na poprawę jakości powietrza

Na termomodernizację w regionie trafi 120 mln zł. Dzięki tym pieniądzom zniknie wiele szkodliwych kopciuchów, a przybędzie instalacji do produkcji energii z odnawialnych źródeł.

Logistyka rośnie w oczach

Miastu zależy przede wszystkim na rozwoju gospodarczym, który jest uwarunkowany napływem nowych inwestorów, a tym samym lokowaniem w Toruniu kolejnych inwestycji. To dzięki nim powstają nowe miejsca pracy – mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Szczecin, czyli zieleń, woda i biznes

Szczecin to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce, a biorąc pod uwagę sporej wielkości Jezioro Dąbie można go zaliczyć do miast z ponadprzeciętnym udziałem obszarów czynnych biologicznie.

Inwestorzy sięgają po grunty w Toruniu

Duże, międzynarodowe koncerny, a także lokalne firmy kupiły grunty pod inwestycje w Toruniu. Na sprzedaż czeka jeszcze blisko 50 ha miejskich nieruchomości, z czego część położona w Strefie Inwestycyjno–Logistycznej Toruń Wschód.

Bransoletki życia dla 3 tysięcy seniorów

W Kujawsko-Pomorskiem ruszył właśnie duży samorządowy wojewódzki program teleopieki domowej.

Karpacz centrum wydarzeń gospodarczych i politycznych

Kilkaset paneli dyskusyjnych, tysiące spotkań kuluarowych, 4200 gości z 56 krajów. Tak w największym skrócie można podsumować jubileuszowe, XXX Forum Ekonomiczne w Karpaczu.

Tereny inwestycyjne w Toruniu

W najbliższych tygodniach miasto Toruń zaprezentuje kilka ciekawych ofert dla biznesu. W portfolio znalazły się nieruchomości dla deweloperów, tereny pod usługi, handel i produkcję, a także działki pod budownictwo jednorodzinne.

Dolny Śląsk zaprasza na kulinarną przygodę

Region hasłem #SzlakMaSmak zachęca do poznania lokalnych produktów rzemieślniczych oraz miejscowych kulinariów

Grunty dla logistyki

Atrakcyjne grunty pod inwestycje o łącznej powierzchni blisko 50 ha wystawiło na sprzedaż Miasto Toruń. Większość z nich znajduje się na terenie Strefy Inwestycyjno–Logistycznej Toruń Wschód, położonej tuż przy autostradzie A1.

Dolny Śląsk przygotowuje się do Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Region szykuje się do przyjęcia gości największego wydarzenia gospodarczego w naszej części Europy.

Samorządowy horyzont Warmii i Mazur

Samorządy odgrywają fundamentalną, strategiczną rolę w procesie rozwoju Warmii i Mazur, jak i wszystkich regionów kraju – mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.