TriQube z szeroką gamą usług

Nowo powstający Inkubator Przedsiębiorczości triQube we Wrocławiu obok przestrzeni do pracy i spotkań dla firm zaoferuje najemcom także szereg usług dodanych.

Publikacja: 14.08.2023 09:00

Otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości triQube we Wrocławiu jest zaplanowane na październik

Otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości triQube we Wrocławiu jest zaplanowane na październik

Foto: Furyarts Studio

Materiał powstał we współpracy z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej i Dolnośląskim Funduszem Rozwoju

W stolicy Dolnego Śląska powstaje Inkubator Przedsiębiorczości triQube – nowa przestrzeń zaprojektowana specjalnie z myślą o wsparciu dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z regionu. Miejsce, którego otwarcie jest zaplanowane na październik, zaoferuje nie tylko biura.

– W nowej, prestiżowej lokalizacji, w samym sercu nowo powstającego Inkubatora Przedsiębiorczości triQube, obok przestrzeni przeznaczonej dla firm – pomieszczeń do pracy i spotkań, sal konferencyjnych czy zaplecza – znajdzie się miejsce dla usług dodanych, z których będą mogli korzystać najemcy inkubatora i ich goście – zapowiada Mateusz Pasierbski, manager Inkubatora Przedsiębiorczości triQube.

Wśród oferty dodanej znajdzie się m.in. ogólnodostępny sklep, który może się stać wizytówką nowego miejsca, i kwintesencja tego, co najlepsze z Dolnego Śląska. W modnej i kultowej dzielnicy powstanie przestrzeń, która połączy rzemieślnicze tradycje z nowoczesnym stylem i profesjonalną obsługą.

Twórcy tego miejsca mają na swoim koncie pięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu sklepu lokalnego Ślężański w Sobótce – zdobywcy wielu dolnośląskich nagród, gdzie kultura regionu i legendy o Ślęży mieszają się z ludźmi i ich pasjami. Teraz ten koncept zostanie zaadaptowany we Wrocławiu, aby podzielić się nim z mieszkańcami i turystami. To właśnie dzięki ich pasji, wiedzy i miłości do Dolnego Śląska sklep Dolnośląski ma szansę stać się prawdziwą perełką na mapie stolicy regionu.

Gama wyjątkowych produktów

Sklep Dolnośląski zaoferuje szeroką gamę wyjątkowych produktów, które przeniosą klientów w podróż przez czas i kulturę regionu. Na półkach znajdą się wyroby z dolnośląskich winnic i browarni, herbaty i lokalnie palone kawy, wyroby rzemieślnicze, ręcznie zdobiona ceramika – zarówna ta szeroko znana, jak i nowa, tradycyjne przetwory, znakomite sery, miody, ręcznie wytwarzane kosmetyki, dzieła sztuki tworzone przez lokalnych artystów i wiele innych, produktów regionalnych. Każdy z nich będzie w sobie krył duszę Dolnego Śląska, pasję i miłość lokalnych producentów, co sprawi, że zakupy w Dolnośląskim będą niezapomnianą podróżą do kultury i historii regionu – w nowoczesnym wydaniu oraz klimatycznym wnętrzu.

Przestrzeń sklepu, który będzie się wyróżniał designem, oddając hołd regionowi i jego kulturowemu dziedzictwu w postaci starannie dobranego asortymentu, skupi się także na nawiązaniu do prestiżu samej dzielnicy i budynku, w którym powstaje. Każdy element wnętrza został starannie przemyślany, aby zapewnić klientom unikatową atmosferę i zachęcić ich do odkrywania regionalnych produktów, znaleźć czas na rozmowę, przywołanie historii w każdym oferowanym elemencie. Za projekt wnętrza odpowiada wrocławska pracownia projektowa CUDO.

Jak zapewniają jego twórcy, sklep Dolnośląski będzie kładł duży nacisk na jakość obsługi klienta. Zespół pracowników został starannie wybrany i przeszkolony, aby zapewnić każdemu odwiedzającemu indywidualne podejście i pomoc w znalezieniu produktów, poznanie historii ich powstania oraz ludzi, którzy za nimi stoją.

Połączenie tradycji i innowacyjności

W zamyśle twórców sklepu Dolnośląski nie tylko ożywi przeszłość, ale stanie się również miejscem, w którym można tworzyć nowe wspomnienia. Miejsce to zachęca do współpracy z lokalnymi artystami, rzemieślnikami i producentami, wspierając miejscowe inicjatywy i promując na szeroką skalę dziedzictwo Dolnego Śląska. W ramach doceniania i wspierania regionalnych producentów i ich umiejętności – przekazywanych często z pokolenia na pokolenie – planowany jest cykl warsztatów i degustacji, które przybliżą klientom kunszt rzemieślników i zaplecze powstawania wyjątkowych produktów.

Regionalny sklep Dolnośląski w Inkubatorze Przedsiębiorczości triQube ma być miejscem, w którym w harmonijną całość połączą się jakość, tradycja i innowacyjność. Jak zapewniają właściciele, ich doświadczenie oraz ogromna miłość do lokalnych produktów, kultury i tradycji regionu sprawi, że ta nowa przestrzeń przyciągnie kreatywnych entuzjastów i miłośników lokalnych wyrobów, stając się inspirującym miejscem oraz wizytówką na mapie Dolnego Śląska, którą będzie mógł się pochwalić każdy Dolnoślązak.

Miejsce spotkań biznesowych

Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o usługi dodane oferowane przez nowy Inkubator Przedsiębiorczości triQube. W budynku będzie działać m.in. także lokal gastronomiczny, łączący cechy swobodnej kawiarni i bardziej formalnej restauracji, gdzie będzie można organizować różnego typu spotkania i wydarzenia o charakterze biznesowym. Warto dodać, że w bezpośrednim sąsiedztwie inkubatora nie ma innych restauracji.

Lokal z różnorodną ofertą będzie też wyróżniał triQube na tle innych wrocławskich inkubatorów przedsiębiorczości, w których nie ma tego typu lokali. Wystrój i identyfikacja wizualna restauracji będzie bezpośrednio nawiązywać do architektury samego triQube, zielonej okolicy oraz identyfikacji wizualnej triQube.

W lokalu będzie możliwość zamówienia posiłków o różnych porach dnia – śniadań, lunchów, obiadów, ale też kolacji. Co ważne, będzie można zamówić posiłki nie tylko na miejscu, ale również na wynos, szczególnie w porze śniadań i lunchów – tak by jak najlepiej odpowiadać na zapotrzebowanie osób pracujących w triQube.

Twórcy restauracji zapowiadają, że będą w niej powstawać wyjątkowe kompozycje smakowe, które zachwycą każde podniebienie. Od klasycznych dań regionalnych po nowoczesne interpretacje, każde danie będzie starannie zaprojektowane, aby zachować esencję lokalnych smaków. Właściciele będą współpracować z lokalnymi dostawcami, aby zapewnić jak najwyższą jakość składników. Menu będzie sezonowe, by jeszcze bardziej wykorzystać potencjał.

Znajdą się w nim dania przygotowywane z użyciem produktów regionalnych. Twórcy restauracji chcą bowiem pokazywać obfitość Dolnego Śląska, jeśli chodzi o kuchnię. Ma to być miejsce, gdzie goście nie tylko jedzą, ale także poznają bogactwo i różnorodność regionu. Będzie to miejsce, gdzie lokalne produkty, rzemieślnicy i pasjonaci regionu łączą się, tworząc doświadczenie dla wszystkich, którzy je odwiedzą. Lokal będzie także serwować alkohole, a w karcie mają się znaleźć m.in. te pochodzące z Dolnego Śląska. Regionalny charakter lokalu podkreśli też wystrój wnętrza czy serwowanie posiłków na zastawie tworzonej na Dolnym Śląsku.

Materiał powstał we współpracy z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej i Dolnośląskim Funduszem Rozwoju

Materiał powstał we współpracy z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej i Dolnośląskim Funduszem Rozwoju

W stolicy Dolnego Śląska powstaje Inkubator Przedsiębiorczości triQube – nowa przestrzeń zaprojektowana specjalnie z myślą o wsparciu dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z regionu. Miejsce, którego otwarcie jest zaplanowane na październik, zaoferuje nie tylko biura.

Pozostało 94% artykułu
Inwestycje
Z myślą o najmłodszych. Miasta rewitalizują place zabaw
Inwestycje
Drogami wzdłuż Bałtyku pojedziemy szybciej. Ale część inwestycji ma opóźnienia
Inwestycje
Samorządowe wydatki przed inwestycjami w wiatr. Dołożą się do nich firmy?
Inwestycje
Na majówkę nad morzem dojedziemy w korkach
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Inwestycje
Najlepsze samorządowe inwestycje dwóch dekad Polski w Unii Europejskiej