Aktualizacja: 21.11.2024 10:40 Publikacja: 08.11.2022 12:19
Foto: Napoleon Bryl
Obejrzyj nagranie debaty:
Jak zmienia się rowerowa polska? O tym rozmawiano w ramach panelu „Polityka transportowa miast i regionów, w tym polityka rowerowa. Gdzie jesteśmy?”podczas Polish Bicycle Summit. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele władz jednostek samorządu terytorialnego oraz działacze organizacji społecznych.
Rower jako codzienny środek transportu, inwestycje w infrastrukturę i kampanie edukacyjne – to główne tematy debaty podczas wrześniowego Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi.
Jak włączyć rower do turystyki i rekreacji, wykorzystywać jego potencjał w regionach, a także jak integrować społeczność wokół rowerowych inicjatyw – o tym, między innymi, dyskutowali goście Polish Bicycle Summit.
Integralną częścią wydarzenia z 17 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie były debaty poświęcone wymianie wiedzy i najlepszych praktyk oraz ich wpływu na rozwój infrastruktury rowerowej w Polsce i innych krajach.
Jak doprowadzić do wspólnych działań samorządowców i rowerowych entuzjastów? Odpowiedź przynoszą obrady II Forum Rowerowego na Warmii i Mazurach, w którym wzięli udział pasjonaci jazdy rowerem oraz samorządowcy, dzięki którym powstają trasy rowerowe.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W Polsce rowerowa rewolucja nabiera rozpędu, ale są kraje, w których dokonała się już dawno.
Przepisy drogowe powinny być zrozumiałe, jednoznaczne i logiczne. Jeśli budzą wątpliwości, trzeba je błyskawicznie zmienić. Kierowca i rowerzysta na skrzyżowaniu nie mają czasu na czekanie na wyrok sądu.
Przedsiębiorca może zaliczyć do podatkowych kosztów wydatki na rower, który wykorzystuje do załatwiania firmowych spraw. Interpretacje skarbówki są pozytywne.
Doskonały początek roku potwierdzają sklepy stacjonarne i internetowe. Branża mocno liczy na modele elektryczne.
Ciekawski turysta zapłacił mandat za spacer po pasie drogi na granicy z Rosją. Nie przypuszczał, że śledzą go kamery.
W regionach bardzo mocno zurbanizowanych rozwinie się trend łączenia nieodległych miast szybkimi trasami dla rowerów.
W Katowicach rozkręcają się inwestycje w budowę dróg dla rowerów. Miasto właśnie wybrało wykonawcę pierwszej velostrady, która połączy dwie dzielnice – Brynów z Giszowcem.
46 dni i niemal 3500 kilometrów. Na rowerową wyprawę z Poznania do Maroka zaprasza Jakub Wróblewski, podróżnik, student prawa, redaktor portalu "Wiadomości blisko ciebie".
Na wyjątkowy pomysł, który ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów, wpadł Rafał Topolewski. Jego start-up Primario Grande opracował urządzenie BikeWatch, które może podbić świat.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas