Aplikacja rowerowa Pomorza Zachodniego

Coraz więcej osób zaczyna korzystać w swych rowerowych wyprawach z elektronicznej nawigacji zamiast z tradycyjnej papierowej mapy. Od niedawna podróżowanie regionalnym miłośnikom „dwóch kółek” ułatwia aplikacja Pomorze Zachodnie.

Publikacja: 25.09.2023 09:00

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego

Foto: mat.pras.

Materiał partnera: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Pomysłodawcą aplikacji jest marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Na mapach tras m.in. oznaczono prawie 4 tys. atrakcyjnych miejsc w regionie, które warto odwiedzić i zobaczyć, np. zabytki, muzea, parki, miejsca sportowe, przystanie, plaże itp.

W aplikacji szczegółowo opisano wszystkie trasy rowerowe Pomorza Zachodniego – ponad 1410 km. Do tego zawiera ona praktyczne informacje dotyczące rodzaju nawierzchni, sąsiedztwa drogi, dróg tymczasowych, tych w budowie itp.

Aplikacja wyposażona jest także w kilka podkładów mapowych do wyboru: traseo, terenowy i satelitarny, kalendarz wydarzeń na Pomorzu Zachodnim, encyklopedię przyrodniczą, panoramy wybranych miejsc, czytnik kodów QR, system zgłaszania usterek (wystarczy wykonać zdjęcie i podać opis) oraz proponowane wycieczki, np. jak dojechać na Pol’and’Rock z Berlina, Szczecina, Koszalina, Wałcza, Kołobrzegu, Gorzowa itp.

Dla trasy wokół zalewu aplikacja została wyposażona m.in. w fotoretrospekcje – historyczne zdjęcie danego miejsca, modele zwierząt 3D – zaznaczone są siedliska zwierząt i można obejrzeć modele np.: żurawia, kumaka nizinnego, bielika i innych – oraz w gry terenowe: w Czarnocinie, Nowym Warpnie i po Szczecinie. „Apka” jest dostępna w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i ukraińskiej.

Działa w oparciu o mobilny system operacyjny Android (od wersji 8) oraz iOS (w wersjach od iOS 13). Od połowy czerwca dostępna jest w serwisie Google Play oraz AppStore.

Materiał partnera: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Rowerem przez Polskę
Ruszyła rozgrzewka przed rowerowymi zmaganiami miast
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Rowerem przez Polskę
Zbliża się wiosna, miejskie jednoślady masowo wracają na ulice
Rowerem przez Polskę
Rowery elektryczne są za drogie? O zakupie wciąż decyduje cena
Rowerem przez Polskę
Metrorower wystartował. Docelowe 7 tysięcy rowerów jeszcze w te wakacje
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Rowerem przez Polskę
Miejskie dwa kółka na ostrym zakręcie