- Zimowe warunki atmosferyczne, które w tym sezonie pojawiły się wcześniej niż latach ubiegłych, miały duży wpływ na stan nawierzchni ulic w mieście. Częste przechodzenie temperatury przez zero i zamarzająca w szczelinach nawierzchni woda „rozsadzała” asfalt, powodując liczniejsze niż w minionych latach ubytki – mówi Patryk Rosiński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Drogowcy czekają na zgłoszenia dziur
Prace przy łataniu dziur są prowadzone w Łodzi codziennie. Do napraw wykorzystywany jest asfalt lany na gorąco, którym uzupełniane są powstałe w nawierzchni ubytki. - Są to prace interwencyjne, które mają do wiosny zapewnić kierowcom bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko uszkodzenia pojazdu – podaje łódzki ratusz.
Urzędnicy dodają, że prowadzone jest także łatanie cząstkowe, czyli wycinanie większych fragmentów nawierzchni i układanie w ich miejsce porządnych łat.
Czytaj więcej
Stolica Małopolski ogłosiła właśnie przetarg na dostawę 760 nowych biletomatów do tramwajów i autobusów. Razem z biletomatami zostaną także zamówione specjalne zestawy urządzeń dla kontrolerów. Na razie będzie ich 110.
- Obecnie otrzymujemy średnio około kilkadziesiąt zgłoszeń w ciągu doby. Większość z nich się powtarza – przyznaje Tomasz Staruchowicz, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.