Aktualizacja: 07.11.2024 22:54 Publikacja: 22.02.2024 17:49
Kraków jest kolejnym dużym miastem w Polsce, które inwestuje w bezgotówkowy i bezbiletowy system opłat za komunikację miejską
Foto: adobestock
Nowe biletomaty oznaczają nowy system opłat za przejazd, ale też - zdaniem urzędników - będą sporym ułatwieniem dla pasażerów.
– To będzie prawdziwa rewolucja. Nowe automaty biletowe umożliwią pasażerom bardzo łatwe opłacenie przejazdu. Pasażer wsiądzie, wybierze w takim automacie interesujący go bilet i od razu zapisze go na karcie, smartfonie czy smartwatchu. Nośnikiem biletu będzie nie papier, ale to samo urządzenie, którym pasażer zapłaci za przejazd. Nie będzie konieczne drukowanie i kasowanie papierowego biletu – tłumaczy Sebastian Kowal, rzecznik prasowy krakowskiego Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.
Kielce wprowadzają "muzyczne przystanki". Obok zapowiedzi słownych słychać będzie odgłosy pociągów, ptaków czy... kibiców Korony. Podobne rozwiązania już wcześniej ruszyły w innych miastach.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Warszawski Wilanów ma wreszcie połączenie tramwajowe z centrum miasta. Uruchomiona we wtorek trasa jest najdłuższym od kilkudziesięciu lat odcinkiem sieci tramwajowej w stolicy.
Już za kilka dni rozpocznie się budowa kolejnego odcinka tunelu tramwajowego przy Dworcu Zachodnim w Warszawie, dlatego w nocy z 18 na 19 października zmieni się organizacja ruchu w tej części Alej Jerozolimskich. Podobnych inwestycji nie brakuje też w innych miastach.
Miasta położone w bezpośrednim sąsiedztwie kolei dużych prędkości (KDP) nie zostaną od niej odcięte - deklaruje spółka CPK.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Mieszkańcy Katowic szykują się na coraz większy drogowy koszmar. Nie tylko ci zmotoryzowani – już za kilka dni także pasażerowie autobusów utkną na dobre w drogowych korkach.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
W czwartek po południu nastąpiła poważna awaria systemu e-Toll. Kierowcy w całej Polsce mają problem z dostępem do Internetowego Konta Klienta (IKK) i uiszczeniem opłat w systemie.
Na polskim rynku nieustannie maleje popyt na samochody ciężarowe. Spadki jednak tracą dynamikę.
Niski popyt osłabionej unijnej gospodarki powoduje, że ceny usług transportu drogowego maleją mimo rosnących kosztów.
Korzyść polegająca na oddaniu pracownikom w użytkowanie rowerów elektrycznych podlega wliczaniu do podstawy wymiaru składek.
Cool BTS Gdańsk zaoferuje ok. 21 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej. To obiekt BTS dla Nagel Group.
Rynek logistyki kontraktowej szybko koncentruje się. W Wielkiej Brytanii wiodący gracze, czyli GXO i Wincanton, nie połączą się, chyba że do 7 listopada przedstawią kroki zapobiegające nadmiernej koncentracji.
Jest środa, 6 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia kluczowe wiadomości gospodarcze.
O ponad połowę wzrosła w trzech kwartałach 2024 r. liczba niewypłacalności polskich firm transportowych. Na rynkach UE zlecenia podbierają im przewoźnicy z Ukrainy, dramatycznie brakuje też kierowców.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas