Aktualizacja: 22.11.2017 17:29 Publikacja: 22.11.2017 17:29
Paweł Tomczak, dyrektor Biura Związku Gmin Wiejskich RP
Foto: rp.pl
Rusza nowa akcja zachęcająca do wsparcia regionu dotkniętego powodzią. Tym razem samorząd województwa i regionalne atrakcje jednoczą siły w apelu: wspieraj Dolny Śląsk, by nie dotknęła go kolejna dramatyczna w skutkach fala odwołanych rezerwacji.
Finanse, zmiany demograficzne i ekologia – to największe wyzwania dla włodarzy miast w zaczynającej się kadencji. Nowo wybrani prezydenci i burmistrzowie przedstawiali swoje strategie na rozwój i zarządzanie miastami w trudnych czasach.
Kraków – stolica polskiej kultury, miasto pełne cennych zabytków i unikatowych zbiorów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, jest dziś ważną europejską metropolią, która nie tylko w twórczy sposób prezentuje swoje tysiącletnie dziedzictwo, ale potrafi je łączyć z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, troską o zrównoważony rozwój i dbałością o jakość życia mieszkańców.
Prawie 1000 żeglarzy i żeglarek weźmie udział w żeglarskim festiwalu Gdynia Sailing Days. Ta jedna z najważniejszych imprez regatowych w północnej Europie rozpocznie się w piątek 28 czerwca i potrwa do 21 lipca.
Krótki wypoczynek od codziennych obowiązków połączony ze sportem i zwiedzaniem to wyczekiwany przez wielu sposób na spędzenie wiosennych weekendów.
W tym roku swoje dwie dekady istnienia obchodzi również Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej”. Z tej okazji wyłoniliśmy liderów 20-lecia Rankingu Samorządów, czyli miasta i gminy, które dotychczas najczęściej stawały na podium naszego zestawienia.
Używając skali szkolnej, w pomocy uchodźcom mieszkańcy zdali egzamin na szóstkę. To było coś fantastycznego – mówi Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa.
Stworzyliśmy w mieście centrum pomocy humanitarnej, które nadal działa i pomaga uchodźcom – mówi Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.
Tegoroczna XIX edycja Rankingu Samorządów oparta jest na danych dotyczących roku 2022. Na pewno nie był to łatwy rok dla samorządów.
Bez naszych mieszkańców nic by się nie udało. To oni przyjęli uchodźców do swoich domów – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
To na barkach samorządowców w dużej mierze leży odpowiedzialność za tworzenie jak najlepszych warunków życia dla mieszkańców zarówno tych obecnych, jak i przyszłych pokoleń.
To, czego dziś najbardziej potrzeba samorządom, to stabilność i przewidywalność prawa. I adekwatność środków finansowych do zadań – mówi Jan Olbrycht, europoseł.
Ostatnie lata były dla samorządów wyjątkowo trudne, m.in. ze względu na kryzys uchodźczy, galopującą inflację czy napięte relacje na linii rząd–samorząd. Spytaliśmy laureatów naszego Rankingu Samorządów 2023, co decyduje o osiąganych przez nich sukcesach.
Rewitalizację budynku w sercu Warszawy zakończyła właśnie firma Zeitgeist Asset Management.
Należąca do popularnego kantoru internetowego Cinkciarz.pl platforma Conotoxia ma coraz większe kłopoty. Prokuratura na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego wszczęła śledztwo w sprawie spółki.
Podwyższenie zasiłku pogrzebowego było jedną z obietnic Koalicji Obywatelskiej na pierwsze 100 dni rządów. Obecnie temat jest kością niezgody między resortem finansów i rodziny. Kiedy można spodziewać się podwyżki? Minister wskazał konkretny termin.
Opublikowano pierwszy zwiastun nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. W „Dom dobry sen zły” reżyser ponownie ma poruszyć ważny społecznie, a zarazem kontrowersyjny temat.
Przygotowania do kampanii prezydenckiej, sytuacja w Lewicy i historia Pauliny Matysiak, Polska po powodzi i awantura o alkotubki - to najważniejsze tematy kolejnego odcinka podcastu "Polityczne Michałki".
Zainspirowana hipopotamem karłowatym z Tajlandii cyfrowa waluta Moo Deng generuje krociowe zyski. Twórcy kryptowalut sięgają także po inne zwierzęta. W modzie są też nazwiska polityków.
Thalia Besson, córka słynnego reżysera Luca Bessona i producentki Virginie Besson-Silla, stała się ostatnio rozpoznawalna dzięki pojawieniu się w serialu „Emily w Paryżu”. Jej postać wzbudziła kontrowersje, ponieważ próbuje stanąć między główną bohaterką i jej ukochanym.
W Poznaniu ruszyły dzisiaj trzy imprezy targowe związane z turystyką - Tour Salon, Caravaning Salon i Yacht Salon.
Krajowa Sieć Onkologiczna (KSO) ma wystartować 1 kwietnia 2025 r. Resort zdrowia przygotowuje poprawki legislacyjne, które mają udrożnić ścieżkę pacjenta i umożliwić pełną współpracę szpitali na różnych poziomach sieci.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 3 na 4 października doszło do ataku dronów na północ i południe Ukrainy oraz do zrzucenia bomb na obwody charkowski, zaporoski i doniecki.
Widzimy rosnącą popularność zielonych obligacji jako instrumentu służącego finansowaniu inwestycji proekologicznych – mówi Krzysztof Dresler, wiceprezes PKO Banku Polskiego. – Ten rynek będzie się rozwijał, widzimy rosnące zainteresowanie klientów zielonymi inwestycjami.
Gdyby alkotubki były systemami AI, ewidentnie ich sprzedaż byłaby zakazana.
Dom mody Lanvin nie jest już jedyną francuską marką luksusową pod kontrolą chińskich firm. Miliarder z Hongkongu przywrócił do życia znanego przez kilkoma dekadami francuskiego producenta luksusowych toreb i walizek, który w przeszłości rywalizował między innymi z firmą Louis Vuitton.
Wzrost liczby miejsc pracy w USA przyspieszył znacznie bardziej, niż oczekiwano w zeszłym miesiącu, co stanowi dalsze potwierdzenie ciągłej stabilności rynku pracy.
Sześciomilionowy pasażer spodziewany jest w pierwszej połowie grudnia. Prognoza na cały 2024 rok zakłada obsłużenie ponad 6,2 milionów podróżnych, co będzie najlepszym wynikiem w historii Katowice Airport.
Japończycy zbudowali pod Tokio obiekt, który zyskał miano „podziemnej katedry”. To zbiorniki retencyjne zdolne pomieścić ogromne ilości wody. Japończycy mieli okazję je przetestować przy okazji tegorocznych ulew.
W wyniku katastrofy myśliwca F-18, do której doszło w piątek, zginął pilot hiszpańskich sił powietrznych – informują lokalne media. To nie pierwszy raz, kiedy w kraju rozbija się maszyna tego typu.
Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu uznał, że dane osobowe z telefonu komórkowego mogą być przekazane organom ścigania nie tylko w sprawach o „poważne przestępstwa”. Wymaga to jednak zgody sądu, a zakres dostępu jest ograniczony zasadą proporcjonalności.
- Prokuratura zrobiła przedstawienie - powiedział mec. Jacek Dubois, obrońca zatrzymanego w czwartek w Lublinie przez CBA Janusza Palikota. Mecenas podkreślił, że celem zatrzymania było upokorzenie jego klienta. Były polityk, któremu postawiono zarzuty oszustwa, nie przyznaje się do winy.
Robotyzacja na polach bitew wkracza na mocno futurystyczny poziom. Do walki z bezzałogowcami amerykańska armia chce wysłać robopsy uzbrojone w karabiny. Takie nowatorskie maszyny mają być już używane na Bliskim Wschodzie.
Twórcy firm w naszej części Europy często mają silną osobowość, co jest wynikiem trudnych warunków, w których zaczynali działalność. Wielu z nich ma przekonanie, że tylko oni dysponują doświadczeniem, by poradzić sobie z wyzwaniami – mówi doktor Adrianna Lewandowska prezeska Instytutu Biznesu Rodzinnego, ekspertka z zakresu sukcesji rodzinnych, doradczyni ds. strategii właścicielskiej i sukcesji.
Najwyżej rozstawiona Aryna Sabalenka uległa w ćwierćfinale WTA 1000 China Open Karolinie Muchovej 6:7 (5), 6:2, 6:4. Ten wynik ma ogromne znaczenie dla czołówki światowego rankingu.
Urzędnicy ONZ alarmują, że blisko 900 tymczasowych ośrodków dla uchodźców wewnętrznych w Libanie zapełniło się i wiele osób, które uciekają przed izraelskimi atakami, musi spać na ulicach lub w parkach.
W jakiej kondycji jest rynek fuzji i przejęć w Polsce? Jakie branże cieszą się szczególnym zainteresowanie i jak rysuje się przyszłość? Przemysław Tychmanowicz rozmawiał o tym w programie Rzecz o Biznesie z Karolem Sową, partnerem zarządzającym w kancelarii White Owl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas