Sylwester w plenerze z różną muzyką

W rytmie disco lub reggae można przywitać Nowy Rok na Pomorzu Zachodnim.

Publikacja: 17.12.2015 17:15

Szczecin wyda na przywitanie Nowego Roku 300 tys. zł, Koszalin 70 tys. zł

Szczecin wyda na przywitanie Nowego Roku 300 tys. zł, Koszalin 70 tys. zł

Foto: Fotorzepa, Dariusz Gorajski

Mieszkańcy Szczecina cofną się aż do lat 80. i w rytmie disco wkroczą w 2016 rok. W takich klimatach odbędzie się impreza sylwestrowa w tym mieście, którą wspólnie organizują urząd miasta oraz Radio Szczecin.

Sylwester na Jasnych Błoniach w Szczecinie obędzie się pod hasłem „80’s power, 80’s disco”. A zabawa w rytmie lat 80. rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 21.

Na miejskiej imprezie wystąpi Fancy, gwiazda niemieckiej sceny disco i twórca przeboju „Flames of Love”. Oprócz tego uczestnicy miejskiego sylwestra będą mogli się bawić w rytmach italo disco. Na scenie pojawi się bowiem włoski wykonawca Gazebo.

Robert Grabowski z urzędu miasta zapowiada też udział szczecińskiego zespołu Jazzowski, czyli Jacka Janaszkiewicza oraz Krzysztofa Baranowskiego. Pierwszy z nich, znany pod pseudonimem DJ Jazzek, jest pionierem sceny klubowej w Polsce. Z kolei Krzysztof Baranowski to aranżer, kompozytor i pianista. A jak zapowiadają organizatorzy szczecińskiej zabawy sylwestrowej, połączenie tych dwóch skrajnie różnych zakamarków muzycznych owocuje dynamiczną, taneczną i przebojową muzyką. – Koszt organizacji sylwestra wyniesie, tak jak w poprzednich latach, około 300 tys. zł – mówi Robert Grabowski.

Mniej na organizację zabawy sylwestrowej przeznaczy Koszalin – około 70 tys. zł. Organizatorem zabawy na Rynku Staromiejskim w Koszalinie jest Centrum Kultury 105.

– O godz. 22.15 na scenie przed ratuszem wystąpi Raggafaya, rodzimy zespół prezentujący wybuchową mieszankę reggae, ragga, dancehall, rocka i wielu innych gatunków – zapowiada Emilia Wójcik, dyrektor promocji i marketingu w Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Dodaje, że zespół ten wystąpił na XVII Przystanku Woodstock, a w 2012 r. został wyróżniony nagrodą prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

– Występ Raggafaya jest niejako zapowiedzią kulminacji obchodów 750-lecia Koszalina, które przypada na nadchodzący 2016 r. – mówi Emilia Wójcik.

Podczas zabawy na scenie pojawi się K2,artysta reprezentujący hip-hop.

– Wykonawca jest nominowany do tegorocznych Eska Music Awards w kategoriach: najlepszy hit (piosenka „1 moment”), najlepszy artysta w sieci i najlepszy debiut radiowy – mówi Emilia Wójcik.

Na teren imprezy nie można wnosić alkoholu oraz ładunków pirotechnicznych – fajerwerków, petard itp. Jednak organizatorzy przygotowali pokaz sztucznych ogni. A po noworocznych życzeniach Piotra Jedlińskiego, prezydenta Koszalina, symbolicznym toaście i wspomnianych fajerwerkach na scenę wróci K2.

Ci, którzy wybierają się do Kołobrzegu, muszą skorzystać z komercyjnych ofert zabaw sylwestrowych w hotelach i lokalach restauracyjnych.

– Na podstawie wieloletnich doświadczeń wiemy, że sylwester ze sceną i koncertem nie zdaje u nas egzaminu. Owszem, koło północy sporo osób gromadzi się pod miejskim ratuszem, na kołobrzeskim molo czy na miejskich skwerach, jednak po wzniesieniu toastu wraca na zorganizowane wcześniej imprezy – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prezydenta Kołobrzegu.

Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej