Aktualizacja: 21.11.2024 14:04 Publikacja: 19.04.2019 12:00
Foto: Fot./UM Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Jest liczącą się postacią w amerykańskim biznesie zaawansowanych technologii, prestiżowe media umieszczają ją na szczycie rankingów najbardziej wpływowych kobiet globu. Ari Horie, zaliczana do pięćdziesięciu najważniejszych osób, które zmieniają świat, na zaproszenie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego odwiedziła z wykładami Toruń i Bydgoszcz.
Na początku kwietnia wygłosiła dwukrotnie wykład „Dlaczego Dolina Krzemowa? Ucz się na sukcesach i porażkach. Rola kobiet w innowacjach”, w ramach prowadzonego przez Urząd Marszałkowski (w partnerstwie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym) projektu, w którym inwestorzy i przedsiębiorcy z Doliny Krzemowej dzielą się wiedzą i własnymi receptami na sukces w dziedzinie nowych technologii, efektywnej współpracy nauki i gospodarki, gospodarki opartej na wiedzy i generalnie rozwoju i wzrostu.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji to klucz do udrożenienia miast.
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego?
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Architecture & Management, o znaczeniu terenów zielonych w rozwoju miast.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Elektromobilność, inteligentne oświetlenie, a teraz smart przejścia dla pieszych to kolejne inicjatywy Tauronu zwiększające wygodę i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców południowej Polski.
W Rankingu Samorządów 2024 zwyciężyły Dąbrowa Górnicza, Łeba i gmina Sulmierzyce. Czym się wyróżniły?
Gimnazjów nie przywrócimy. Ale obecny system małych szkół odpowiada potrzebom rodziców, a nie potrzebom uczniów.
Zarządzanie finansami, emisja obligacji, wsparcie transformacji energetycznej – jest wiele pól współpracy, na których bank może pomóc samorządom w sprostaniu wyzwaniom współczesności.
Jak co roku znaczącym parametrem oddziaływującym na wyniki rankingu samorządów są dane dotyczące dochodów własnych.
Zrównoważony rozwój, transformacja energetyczna, Europejski Zielony Ład to najbardziej gorące tematy ostatniego okresu.
Choć rządzi Gdańskiem niespełna sześć lat, to Aleksandrze Dulkiewicz udało się nie tylko nawiązać dobre relacje z mieszkańcami, ale przede wszystkim skutecznie realizować strategię rozwoju miasta, które za jej rządów stało się europejską metropolią.
Angażowała się w powstanie w konstytucji rozdziału o samorządzie terytorialnym, ale też tak przeciągała swoje wystąpienie w Sejmie, by opozycja nie odrzuciła projektów ustaw o reformie administracyjnej, która wprowadziła trójstopniowy podział terytorialny, oraz utworzyła instytucje samorządu terytorialnego w powiatach i województwach.
Najważniejsze priorytety dla władz lokalnych to równoległy rozwój gospodarki, społeczeństwa i środowiska – deklarują zgodnie laureaci Rankingu Samorządów 2024. Wszystko po to, by mieszkańcom żyło się jak najlepiej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas