Te 15 lat ma kapitalne znaczenie dla nas, Polaków i dla Lubuszan, ponieważ wszyscy naprawdę jesteśmy świadkami cywilizacyjnego skoku. Teraz czas na nowe otwarcie, nowe wyzwania. Chcemy słuchać mieszkańców, rozmawiać z nimi o przyszłości Unii, ale przede wszystkim realizować ich inicjatywy – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji inaugurującej lubuskie obchody jubileuszu przystąpienia Polski do wielkiej, unijnej rodziny.
Konferencja, która odbyła się 28 marca, to tylko początek działań, jakie region przygotował dla swoich mieszkańcach w ramach tego jubileuszu. – Organizujemy 15 pikników europejskich. Będziemy w terenie, w regionie, w małych miejscowościach. Komisja Europejska organizuje także Dialogi Europejskie: 15 i 16 maja w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. Samorząd odbędzie także 15 lekcji obywatelskich w lubuskich szkołach. Zachęcam do wspólnego, radosnego świętowania – zapraszała marszałek Polak.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji to klucz do udrożenienia miast.
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesowego dla prowadzonych przez kobiety startujących firm technologicznych.
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego?
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Architecture & Management, o znaczeniu terenów zielonych w rozwoju miast.
Elektromobilność, inteligentne oświetlenie, a teraz smart przejścia dla pieszych to kolejne inicjatywy Tauronu zwiększające wygodę i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców południowej Polski.
Najbliższe wybory prezydenckie mogą dla dużej grupy samorządowców mieć decydujące znaczenie. Chodzi o jeden z najważniejszych postulatów ustrojowych.
Biegnąca nowym śladem droga ekspresowa S1 pozwoli bez korków dojechać do miejscowości Podbeskidzia.
Samorządy walczą z zadłużeniem, wzrostem kosztów utrzymania i wzrostem kosztów bieżących, a jednocześnie stoją przed koniecznością realizacji projektów inwestycyjnych – mówi Agata Wojda, prezydentka Kielc.
Muzea i galerie sztuki, choć skupiają się na prezentowaniu ekspozycji, to organizują koncerty, festiwale, zajęcia edukacyjne dla dzieci. Robią to w dużych miastach i malutkich miejscowościach.
Warszawa zwiększy wydatki na kulturę i zabytki o 11 proc., zaś Toruń o ponad 33 proc. Kraków utrzyma je na dotychczasowym poziomie.
Trzeba powtórzyć przetarg dotyczący ostatniego odcinka drogi wodnej do portu w Elblągu. Przekop za 2 mld zł wciąż pozostaje tylko kosztowną atrakcją turystyczną.
Luty na najważniejszych polskich scenach będzie obfitował w premiery, m.in. „Wiśniowego sadu”, „Ulissesa”, „Strasznego dworu” i „Potopu”.
Port Morski Police budzi zainteresowanie branży offshore – mówi nam Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas