Dolnośląscy przedsiębiorcy otrzymają nową przestrzeń do działania

Nowoczesne biura i sale konferencyjne, jak również szeroka oferta usług dodatkowych czekają na firmy, które zdecydują się działać w dolnośląskim Inkubatorze Przedsiębiorczości triQube.

Publikacja: 24.07.2023 03:00

Inkubator Przedsiębiorczości triQube rozpocznie działalność we Wrocławiu już w październiku

Inkubator Przedsiębiorczości triQube rozpocznie działalność we Wrocławiu już w październiku

Foto: mat. pras.

Materiał powstał we współpracy z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej i Dolnośląskim Funduszem Rozwoju

Inkubator Przedsiębiorczości triQube rozpocznie działalność w październiku. Powstanie w prestiżowej lokalizacji, będzie nowoczesnym budynkiem wplecionym w tkankę miejską zabytkowej dzielnicy Wrocławia.

Takie położenie zapewni przedsiębiorcom, którzy zdecydują się skorzystać z przestrzeni triQube, poczucie komfortu związane z dostępnością komunikacyjną. triQube znajdzie się tylko 15 minut od wrocławskiego Rynku i zaledwie 10 minut od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Z myślą o biznesie

Działalność nowego inkubatora przedsiębiorczości będzie skierowana do mikro-, małych i średnich firm z regionu. Grupą docelową triQube będą przedsiębiorstwa m.in. z branży informatycznej, energetycznej i elektronicznej. Działanie inkubatora wpisywać się będzie w realizację Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030 poprzez wspieranie inteligentnych specjalizacji regionu.

Obiekt, którego operatorem jest spółka Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej (DAWG), zamierza aktywnie wspierać przedsiębiorców. Jak zapowiadają twórcy triQube, możliwości współpracy będą bardzo szerokie.

Użytkownicy triQube będą mieli do dyspozycji szereg bonusów i dodatkowych usług, m.in. profesjonale

Użytkownicy triQube będą mieli do dyspozycji szereg bonusów i dodatkowych usług, m.in. profesjonale studio muzyczne

mat.pras.

– Zamierzamy przedstawić dolnośląskim przedsiębiorcom bardzo zróżnicowaną ofertę – mówi Paulina Duszyńska, dyrektor generalna DAWG.

– Będą to oczywiście biura na wyłączność. Będziemy dysponować prawie 80 lokalami o powierzchni od 10 do 55 mkw., zlokalizowanymi na pięciu kondygnacjach naziemnych. Będą to także biur(k)a na godziny, czyli indywidualne biurka znajdujące się w sali coworkingu, z dostępem do zaplecza socjalnego. Przedsiębiorcy będą mogli korzystać również z opcji biura wirtualnego. Zaoferujemy outsourcing obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności w biurze. A więc adres korespondencyjny czy odbiór i powiadomienie o przychodzącej korespondencji. Takie wirtualne biuro będzie mieć również w triQube swoją tabliczkę z nazwą firmy – wymienia Paulina Duszyńska.

Jak dodaje, w obiekcie znajdzie się także pełna infrastruktura do organizacji spotkań. – Będzie duża sala konferencyjna, w której będzie można organizować spotkania do 200 osób, oraz mniejsze sale konferencyjne, sale seminaryjne, business rooms, a także pokoje telefoniczne – informuje dyrektor generalna DAWG.

Różnorodne usługi i bonusy

Obiekt będzie wyposażony w szereg funkcjonalności, które będą go plasować w czołówce tego typu instytucji, tak by przedsiębiorcy mieli do dyspozycji nie tylko zwykłe wyposażenie biurowe, ale także przestrzeń do relaksu.

Wśród udogodnień dla użytkowników Inkubatora Przedsiębiorczości triQube i ich gości, poza samą przestrzenią biurową, znajdą się: dolnośląski punkt regionalny, recepcja i lobby, zaplecza socjalne, zewnętrzna strefa relaksu z miejscami do pracy, rowerownia z szatniami i natryskami, klub i restauracja, ale również studio nagrań audio i wideo, laboratorium fotogrametrii oraz laboratorium motion capture. Całość zostanie wykonania w wysokim standardzie wykończenia. Nad bezpieczeństwem obiektu będzie czuwać całodobowa ochrona i system monitoringu. Wstęp do budynku będzie możliwy tylko z kartą magnetyczną.

To wszystko znajdzie się na wspomnianych pięciu kondygnacjach naziemnych. W budynku będzie też podziemny garaż. Łączna powierzchnia triQube będzie wynosić 6900 mkw. (powierzchnia użytkowa – 3500 mkw.), a kubatura obiektu to 17 tys. m sześc.

Jak podkreśla Mateusz Pasierbski, manager Inkubatora Przedsiębiorczości triQube, obiekt będzie się wyróżniać tym, że przedsiębiorca, wynajmując w nim biuro, otrzyma tym samym bilet wstępu do społeczności inkubatora.

– W jej ramach planujemy wymianę doświadczeń, wizyty studyjne, networking, spotkania z ekspertami, szkolenia i konferencje, webinary, podcasty, imprezy integracyjne, a w ramach wsparcia przedsiębiorców w poszerzaniu sieci kontaktów i pozyskiwaniu nowych klientów także misje gospodarcze i targi – wyjaśnia Mateusz Pasierbski. – Będą także autorskie publikacje, wewnętrzna giełda zleceń, newslettery oraz grupa na Facebooku – dodaje.

Ale to nie wszystko, gdyż będzie też możliwość skorzystania z bonusów. – To choćby takie benefity jak karta sportowa, pakiet medyczny, pakiet ubezpieczeniowy, kursy językowe czy sekcja sportowa – zapowiada Mateusz Pasierbski.

W triQube znajdzie się również studio muzyczne, którego założycielami są Filip Libner i Patryk Majewski, członkowie duetu producenckiego Voskovy. Po odniesieniu wielu sukcesów muzycznych, takich jak zdobycie złotych płyt i współpraca z topowymi polskimi artystami, kolejnym etapem rozwoju kariery muzycznej duetu jest nowe studio nagraniowe wzbogacone o część foto-wideo.

Jak podkreślają członkowie Voskovy, korzystając z najwyższej jakości sprzętu w połączeniu z doświadczeniem i pasją, studio jest w stanie sprostać najwyższym wymaganiom klienta. – Począwszy od nagrań lektorskich, podcastowych i sesji studyjnych, jesteśmy w stanie zaoferować topową ofertę reklamową, zarówno audio, jaki i pełny, indywidualnie dopasowany pakiet audio-wideo z autorskim scenariuszem – mówi Filip Libner.

– Do całkowitej dyspozycji użytkowników studia audio-wideo jest również nowoczesna technologia green box, która w procesie postprodukcji wideo umożliwia dowolną edycję tła. Oznacza to, że w miejsce jednolitego koloru mogą pojawić się całkowicie inne elementy graficzne, filmowe czy animowane. Dodając do tego pełny zakres fotografii reklamowych i artystycznych, otrzymujemy profesjonalną i bardzo nowoczesną pracownię multimedialną gotową poradzić sobie z każdym zleceniem – dodaje Patryk Majewski.

Oferta szyta na miarę

W sumie, jak zaznacza Paulina Duszyńska, oferta triQube będzie nie tylko bardzo szeroka, ale też, co istotne, elastyczna i dostosowana do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy.

– Przedsiębiorca będzie mógł dopasować wysokość opłat do swoich potrzeb. Będzie mógł do czynszu dokupić pakiety wspierające swój biznes: usługi księgowe, prawne, informatyczne. Dostępne opcje to także doradca biznesowy oraz podatkowy, opieka psychologa, aranżacja wnętrz, wyposażenie, usługi porządkowe, a także internetowa obsługa klienta. To będzie oferta szyta na miarę – podsumowuje dyrektor generalna DAWG.

Materiał powstał we współpracy z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej i Dolnośląskim Funduszem Rozwoju

Materiał powstał we współpracy z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej i Dolnośląskim Funduszem Rozwoju

Inkubator Przedsiębiorczości triQube rozpocznie działalność w październiku. Powstanie w prestiżowej lokalizacji, będzie nowoczesnym budynkiem wplecionym w tkankę miejską zabytkowej dzielnicy Wrocławia.

Pozostało 95% artykułu
Materiał partnera
Żabka wspiera lokalną przedsiębiorczość
Biznes
Morski wiatr da drugie życie lokalnym portom
Biznes
Ptasia grypa mocno zaczęła rok, wybito wielkie stada
Materiał partnera
Kontraktacja środków w ramach RPO – Lubuskie 2020 przekroczyła 100 proc.