Aktualizacja: 09.05.2025 18:21 Publikacja: 25.07.2017 23:30
Dzięki unijnym dotacjom na Mazowszu zostaną zrealizowane inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową.
Foto: materiały prasowe
Umowa, którą podpisano na zaprojektowanie, budowę i eksploatację nowej instalacji oczyszczania ścieków, będzie obowiązywała do 2049 r. – to najdłuższy dotąd termin tego typu porozumienia w ramach realizowanych w Polsce projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. – Inwestycja jest konieczna ze względu na zły stan techniczny obecnej oczyszczalni ścieków w Mławie.
Pomysł burmistrza Sławomira Kowalewskiego, aby zrealizować ją w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, jest podyktowany tym, że pozwala to na wykonanie inwestycji bez zaangażowania kapitałowego miasta – tłumaczy Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy ratusza w Mławie. Podkreśla, że finansowanie oczyszczalni z budżetu – nawet z udziałem dotacji zewnętrznej, która wyniosłaby 50 proc. wartości przedsięwzięcia – byłoby bardzo dużym obciążeniem, uniemożliwiającym realizację innych pilnych inwestycji w najbliższych latach. Miesiąc temu na terenie obecnie istniejącej Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Mławie odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję. Po wybudowaniu nowej wysłużona instalacja zostanie wyłączona z eksploatacji. Oczyszczalnię buduje spółka Ondeo, należąca do grupy SUEZ – globalnego lidera w zakresie usług komunalnych. Szacowany koszt obiektu to 50 mln zł. – Środki zapewnia partner prywatny – firma Ondeo.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji...
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesow...
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu T...
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Archi...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas