19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 07:43 Publikacja: 25.05.2017 22:30
Dzisiaj siatka letnich połączeń z wrocławskiego portu to już 70 kierunków.
Foto: Oleandra – Fotolia
Rynek rosnący w tempie dwucyfrowym skłania przewoźników do wzbogacenia oferty z wrocławskiego lotniska. Już wiadomo, że od sezonu zimowego, czyli od października 2017 r., z Wrocławia będzie można polecieć bezpośrednio do Zurychu i stamtąd dalej w świat.
Prezes wrocławskiego portu Dariusz Kuś nie ukrywa, że o te rejsy zabiegał od dawna. Już wtedy, gdy na tej trasie latała przybudówka LOT-u , Eurolot, połączenie z Zurychem cieszyło się ogromnym powodzeniem. Potem jednak Eurolot zaczął mieć kłopoty finansowe, bo nie sprawdziła się strategia rozwijania siatki niezależnej od LOT-u, wreszcie przewoźnik zbankrutował i zniknął. Sam LOT także wpadł w finansowe turbulencje i musiał ograniczać siatkę z powodu korzystania z pomocy publicznej, więc nie miał możliwości przejęcia tych rejsów. Potem z kolei szwajcarski Swiss na tej trasie nie miał odpowiednich maszyn. Teraz je ma: są to nowoczesne i bardzo nowe bombardiery CSeries 100.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji to klucz do udrożenienia miast.
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesowego dla prowadzonych przez kobiety startujących firm technologicznych.
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego?
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Architecture & Management, o znaczeniu terenów zielonych w rozwoju miast.
Wiele z zeszłorocznych rozwiązań, czy to dobrych, czy złych, wymusza na włodarzach podjęcie nowych wyzwań.
Rząd wygasza mrożenie cen energii dla samorządów. Rynkowe ceny spadają, co potwierdzają największe miasta w Polsce, które już teraz płacą mniej niż mrożona stawka. Są jednak jeszcze miasta, gdzie płaci się więcej.
Gdańszczanie wielokrotnie udowadniali, że lubią korzystać z rowerów. Ruch rośnie z roku na rok, ale dynamika i zasięg tych zmian zależą od tempa i kompleksowości działania miasta – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Wybory samorządowe wiosną 2024 roku ustawiły „stan gry” w samorządach. Najbliższe 12 miesięcy pod względem wyborczym na pewno będzie spokojniejsze. Ale to nie znaczy, że całkiem spokojne.
Sztuczna inteligencja w służbie samorządu? Wyobraź sobie miasto, w którym po ciężkim dniu pracy wracasz do domu, a korki – po prostu zniknęły.
Województwo warmińsko-mazurskie, z ponad 200 km granicy z obwodem królewieckim, wymaga wsparcia, zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej – mówi Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
Chociaż najważniejszym dla samorządowców wydarzeniem w 2024 roku były oczywiście wybory, to mijający rok był także czasem reform. I na pewno na tym się nie skończy.
Region organizuje szereg akcji pomocowych, również skierowanych do dzieci i młodzieży.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas