W latach 2016–2022 PSG chce w Lubelskiem przeznaczyć na inwestycje prawie 58 mln złotych. – Wynika to z naszej nowej strategii nastawionej na rozwój spółki oraz stałe zwiększanie liczby odbiorców, a tym samym likwidowanie tzw. białych plam na polskiej mapie gazownictwa i wyrównywanie różnic cywilizacyjnych – tłumaczy podjęte działania Artur Michniewicz, rzecznik PSG.
Obecnie na terenie województwa zgazyfikowanych jest 115 z 213 gmin, czyli 54 procent (jeden z najniższych wyników w kraju). – Chcemy aktywnie współpracować z samorządami przy gazyfikacji nowych gmin – zapowiada Artur Michniewicz.
– Nasza gmina jest zgazyfikowana jedynie w ok. 43 proc. Wiele miejscowości nie posiada w ogóle dostępu do sieci – mówi Teresa Kot, wójt podlubelskiej gminy Jastkowo, jedna z 13 gmin, które podpisały umowy z PSG w kwietniu.
Od początku roku podobnych umów na Lubelszczyźnie PSG podpisała już 34. – Na razie nadal trwa jeszcze podpisywanie listów intencyjnych, stale przybywa nowych gmin zainteresowanych gazyfikacją. Po zebraniu wszystkich deklaracji o współpracy PSG dokona wszelkich niezbędnych analiz i na tej podstawie podejmie decyzję, gdzie i w jaki sposób zrealizować inwestycje – zapowiada przedstawiciel spółki.