Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla płuc. Razem z samorządowcami

Dzień z prezydentem, sklejony własnoręcznie szkuner, głośnik z Sali Kongresowej, fotele z loży cesarskiej Teatru Słowackiego – to niektóre przedmioty wystawione przez prezydentów na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Publikacja: 21.01.2024 21:18

Rafał Trzaskowski po raz kolejny dołączy do wolontariuszy WOŚP podczas niedzielnej zbiórki

Rafał Trzaskowski po raz kolejny dołączy do wolontariuszy WOŚP podczas niedzielnej zbiórki

Foto: mat.pras.

W niedzielę na ulice polskich miast i miasteczek wyruszą wolontariusze WOŚP. W sumie ok. 120 tys. osób. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Warszawa i Kraków grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

– Legitymacja wolontariusza już odebrana z rąk Jurka Owsiaka. Jestem w pełni gotowy, żeby – jak co roku – grać z WOŚP po raz kolejny. Do końca świata i jeden dzień dłużej – przekazał Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. W tym roku na finał przekazał on głośnik z remontowanej od dziewięciu lat Sali Kongresowej PKiN. – Prawdziwe dzieło sztuki inżynieryjnej. Stworzony przez renomowaną firmę audio Goodmans of England głośnik. To dzięki tym głośnikom występujące w Sali gwiazdy brzmiały tak, że wspominamy te koncerty latami – przekazał prezydent Trzaskowski. Zapowiedział, że osobiście przekaże głośnik zwycięzcy aukcji.

Czytaj więcej

Jerzy Owsiak do sympatyków PiS: Spróbujcie się przekonać. Gramy ze wszystkimi

O historii może mówić też Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, który przekazał na Orkiestrę fotele z loży cesarskiej Teatru Słowackiego. – W czasie uroczystych spektakli zasiadały w loży cesarskiej głowy państw, wysokiej rangi urzędnicy państwowi, prezydenci Krakowa oraz inni specjalni goście, wśród nich marszałek Józef Piłsudski, prezydent Ignacy Mościcki, marszałek krajowy Galicji i Sejmu Galicyjskiego Stanisław hrabia Badeni czy marszałek Francji Ferdinand Foch – wylicza Urząd Miasta Krakowa.

W poprzednich latach ratusz przekazał na licytacje WOŚP m.in. rękawice bokserskie od Witalija Kliczki, replikę dzwonu Zygmunt czy fragment słynnego Szkieletora.

WOŚP: Prezydent Wrocławia wystawił sam siebie

Prezydent Wrocławia wystawił „sam siebie”: wspólny aktywny dzień na rowerze. Zwycięzcy aukcji oferuje rowerową wycieczkę po Wrocławiu, podczas której opowie o mieście, inwestycjach, ciekawych miejscach. Trasa obejmie rejs motorówką, wizytę na wieży Starego Ratusza, a dzień zakończy kolacja w Restauracji Tarasowa i zwiedzanie Hali Stulecia i Pergoli.

Łódź wystawia lalkę Jurka Owsiaka przygotowaną przez ekipę Teatru Pinokio. – Przepiękna, unikatowa, myślę, że będzie licytowana wysoko – mówi Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi. Poza tym na aukcję trafiło zaproszenie VIP na Great September połączone ze spotkaniem z Arturem Rojkiem. – Można wylicytować dla siebie i grupy znajomych Aquapark Fala na wyłączność – i popływać pół nocy, mając baseny tylko dla siebie – reklamuje Marcin Masłowski.

Czytaj więcej

Palikot dał na licytację WOŚP kolację w swoim towarzystwie. Inwestorzy oburzeni

Miasto wystawiło też bilet imienny bezterminowy do Orientarium, czyli najnowocześniejszego kompleksu prezentującego faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Na sprzedaż wystawiono też piłki, koszulki z autografami, gadżety od astronauty Sławosza Uznańskiego.

Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, tym razem wystawił własnoręcznie przygotowane ciasto oraz… drewniany model słynnego szkunera z czasów wojny o niepodległość USA, „Independence”. Prezydent Bydgoszczy jest bowiem absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni i przed laty pracował jako nawigator Polskich Linii Oceanicznych. – W prezentowanym modelu kwestie techniczne są bezdyskusyjne, a w każdym detalu pięknej drewnianej konstrukcji zaklęta jest prawdziwa miłość do morza – reklamuje WOŚP tę aukcję.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, oferuje historyczny bruk ze Starego Rynku, spotkanie z koziołkami czy limitowane karty PEKA, zaś prezydent Lublina Krzysztof Żuk przekazał na aukcję m.in. piłkę PlusLigi, na której autografy złożyli wszyscy zawodnicy Bogdanka LUK Lublin, i koszulkę Start Lublin, którą klub przygotował z okazji 70-lecia działalności.

W niedzielę na ulice polskich miast i miasteczek wyruszą wolontariusze WOŚP. W sumie ok. 120 tys. osób. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Warszawa i Kraków grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Z regionów
Jak Polska świętuje wstąpienie do Unii Europejskiej
Materiał partnera
Niebanalne podróże po Mazowszu. Doskonały wybór na majówkę
Materiał partnera
Sen o niekończących się szutrach
Materiał partnera
Dolny Śląsk zaprasza do aktywnego spędzania czasu
Materiał partnera
Olsztyn? Rowerem!