Wyniki Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2020

Miasta na prawach powiatu

Pozycja w rankinguNazwa gminyPunktacja w kategorii: Trwałość ekonomiczno-finansowaPunktacja w kategorii: Trwałość społecznaPunktacja w kategorii: Trwałość środowiskowa Punktacja w kategorii: Jakość zarządzania i współpracaPunktacja łączna
1Gliwice28.3116.9522.057.0083.68
2Opole21.6719.9625.545.0083.21
3Sopot21.6922.5320.634.0081.32
4Bydgoszcz28.0617.4617.868.0081.04
5Rzeszów18.4516.6028.008.0080.24
6Szczecin20.2416.8927.296.0079.77
7Kraków15.2617.9826.537.5077.22
8Gdynia17.1118.7223.307.5076.99
9Katowice21.3419.6919.894.5076.31
10Poznań20.8818.6317.988.0075.79
11Bielsko-Biała23.0216.4618.648.0075.21
12Rybnik23.6014.7223.005.0074.46
13Świnoujście22.7917.7817.376.0073.77
14Gdańsk20.4517.2817.489.0073.77
15Toruń16.7916.6622.508.0073.17
16Piekary Śląskie23.1911.6726.054.5071.86
17Biała Podlaska30.0012.9616.495.0071.63
18Łódź17.2118.0918.168.0071.46
19Płock24.6916.0414.516.5070.60
21Kalisz15.1616.6222.745.5069.22
20Suwałki23.8716.7713.895.0068.80
22Tarnów17.9816.0718.567.0068.50
23Zamość25.1815.5215.193.5067.98
24Częstochowa12.7915.8323.447.0067.82
25Żory16.9116.4320.594.5067.52
26Wrocław14.5719.1216.776.0067.04
27Lublin14.9516.3217.947.5065.74
28Koszalin14.6318.2314.495.5062.93
30Ruda Śląska18.4713.3818.194.0061.44
29Konin15.7816.9813.745.5061.39
31Białystok19.8115.0512.076.0061.26
32Sosnowiec16.2715.5016.014.5060.86
33Łomża16.5015.2216.853.5060.50
34Olsztyn15.1415.4416.125.0060.24
35Elbląg16.3715.1013.526.0059.34
36Piotrków Trybunalski15.8912.8915.296.5057.70
37Legnica13.6715.9911.157.0056.66
41Bytom13.4711.9819.175.0056.25
42Ostrołęka15.6716.0911.084.5056.24
38Kielce16.8714.4311.375.5056.15
40Tychy25.9512.1011.350.0056.10
39Wałbrzych 17.5213.9510.906.0056.07
43Chorzów16.2215.3712.142.5054.73
44Jastrzębie-Zdrój26.969.4911.740.0053.44
45Zielona Góra20.5010.7914.700.0051.96
46Zabrze12.5213.8811.875.0050.95
47Dąbrowa Górnicza19.169.8515.660.0050.12
48Krosno16.3912.1014.760.0049.93
49Mysłowice18.199.3616.400.0049.12
51Słupsk16.5010.2715.110.0047.55
50Gorzów Wielkopolski19.529.1913.760.0047.55
52Nowy Sącz22.299.1510.620.0047.12
53Leszno18.2410.7311.630.0046.55
55Skier0wice14.7110.1013.880.0044.28
54Grudziądz20.299.149.310.0043.80
57Tarnobrzeg11.429.9215.530.0042.37
56Włocławek15.7711.308.830.0042.15
58Siemianowice Śląskie12.749.5714.280.0041.88
59Jaworzno15.549.0111.480.0041.01
60Jelenia Góra14.449.8310.260.0039.96
61Chełm15.439.519.610.0039.80
62Radom15.218.549.090.0037.57
63Przemyśl10.1810.947.832.5037.51
64Siedlce13.679.818.230.0037.13
65Świętochłowice11.708.4610.520.0035.36

Mogą Ci się również spodobać

Polskie miasta przed tramwajowym boomem

Warszawa rozstrzygnęła wart 1,9 mld zł przetarg na dostawę 213 niskopodłogowych tramwajów. Będą potrzebne ...

Podkarpackie samorządy stracą miliony

W efekcie przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego lokalne samorządy stracą ponad 40 proc. depozytów ...

Bezrobocie wypełza. Ale to nie w górach uderza najbardziej

Pandemia mocno namieszała na lokalnych rynkach pracy. W powiecie kołobrzeskim bezrobocie wzrosło najbardziej, prawie ...

Fitch Ratings: covidowe turbulencje zostaną z nami na dłużej

Nawet w 2021 r. dochody podatkowe miast pozostaną poniżej poziomów z 2019 r., a ...

Sieć 5G wymusi zmiany prawa dla samorządów

Zakazy w miejscowych planach nie będą już mogły blokować budowy stacji bazowej telefonii komórkowej. ...

Wejście do stacji Targówek Mieszkaniowy

Warszawskie metro coraz dłuższe

Na warszawskim Targówku są już gotowe nowe stacje metra. Na Woli trwa ich wykańczanie. ...