Wyniki Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2020

Miasta na prawach powiatu

Pozycja w rankinguNazwa gminyPunktacja w kategorii: Trwałość ekonomiczno-finansowaPunktacja w kategorii: Trwałość społecznaPunktacja w kategorii: Trwałość środowiskowa Punktacja w kategorii: Jakość zarządzania i współpracaPunktacja łączna
1Gliwice28.3116.9522.057.0083.68
2Opole21.6719.9625.545.0083.21
3Sopot21.6922.5320.634.0081.32
4Bydgoszcz28.0617.4617.868.0081.04
5Rzeszów18.4516.6028.008.0080.24
6Szczecin20.2416.8927.296.0079.77
7Kraków15.2617.9826.537.5077.22
8Gdynia17.1118.7223.307.5076.99
9Katowice21.3419.6919.894.5076.31
10Poznań20.8818.6317.988.0075.79
11Bielsko-Biała23.0216.4618.648.0075.21
12Rybnik23.6014.7223.005.0074.46
13Świnoujście22.7917.7817.376.0073.77
14Gdańsk20.4517.2817.489.0073.77
15Toruń16.7916.6622.508.0073.17
16Piekary Śląskie23.1911.6726.054.5071.86
17Biała Podlaska30.0012.9616.495.0071.63
18Łódź17.2118.0918.168.0071.46
19Płock24.6916.0414.516.5070.60
21Kalisz15.1616.6222.745.5069.22
20Suwałki23.8716.7713.895.0068.80
22Tarnów17.9816.0718.567.0068.50
23Zamość25.1815.5215.193.5067.98
24Częstochowa12.7915.8323.447.0067.82
25Żory16.9116.4320.594.5067.52
26Wrocław14.5719.1216.776.0067.04
27Lublin14.9516.3217.947.5065.74
28Koszalin14.6318.2314.495.5062.93
30Ruda Śląska18.4713.3818.194.0061.44
29Konin15.7816.9813.745.5061.39
31Białystok19.8115.0512.076.0061.26
32Sosnowiec16.2715.5016.014.5060.86
33Łomża16.5015.2216.853.5060.50
34Olsztyn15.1415.4416.125.0060.24
35Elbląg16.3715.1013.526.0059.34
36Piotrków Trybunalski15.8912.8915.296.5057.70
37Legnica13.6715.9911.157.0056.66
41Bytom13.4711.9819.175.0056.25
42Ostrołęka15.6716.0911.084.5056.24
38Kielce16.8714.4311.375.5056.15
40Tychy25.9512.1011.350.0056.10
39Wałbrzych 17.5213.9510.906.0056.07
43Chorzów16.2215.3712.142.5054.73
44Jastrzębie-Zdrój26.969.4911.740.0053.44
45Zielona Góra20.5010.7914.700.0051.96
46Zabrze12.5213.8811.875.0050.95
47Dąbrowa Górnicza19.169.8515.660.0050.12
48Krosno16.3912.1014.760.0049.93
49Mysłowice18.199.3616.400.0049.12
51Słupsk16.5010.2715.110.0047.55
50Gorzów Wielkopolski19.529.1913.760.0047.55
52Nowy Sącz22.299.1510.620.0047.12
53Leszno18.2410.7311.630.0046.55
55Skier0wice14.7110.1013.880.0044.28
54Grudziądz20.299.149.310.0043.80
57Tarnobrzeg11.429.9215.530.0042.37
56Włocławek15.7711.308.830.0042.15
58Siemianowice Śląskie12.749.5714.280.0041.88
59Jaworzno15.549.0111.480.0041.01
60Jelenia Góra14.449.8310.260.0039.96
61Chełm15.439.519.610.0039.80
62Radom15.218.549.090.0037.57
63Przemyśl10.1810.947.832.5037.51
64Siedlce13.679.818.230.0037.13
65Świętochłowice11.708.4610.520.0035.36

Mogą Ci się również spodobać

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy

Warszawa dostanie 35 razy mniej niż reszta Polski z UE

Z nowego budżetu UE region stołeczny ma dostać 35 razy mniej niż reszta Polski ...

Aparthotel „Termy Uniejów”: nowe miejsce na szkolenie i konferencje w centrum Polski

172 pokoje o różnym standardzie, sale konferencyjne, w których zmieści się nawet 400 osób, ...

Kolej aglomeracyjna przyspiesza w Krakowie

We wrześniu samorząd województwa małopolskiego podpisał z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi list intencyjny o ...

Zadziwiający sposób na rozwój mniejszych miast

W Białymstoku, Kielcach, Radomiu czy Tarnowie powinny powstać systemy tramwajowe – uważa Instytut Sobieskiego. ...

Prezes Unii Miasteczek Polskich: chodzi o wydostanie się z marazmu

Małe samorządy powinny dostać wsparcie na know-how i nowe technologie - uważa Artur Tusiński, ...

Dwa nowe dworce kolejowe. Staną w miejscowościach Dębe Wielkie i Chrzęsne.

Nowe dworce w tempie błyskawicznym

PKP postawi dwa nowe dworce na Mazowszu. Zrobi to w ekspresowym tempie – jeszcze ...