Wyniki Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2020

Miasta na prawach powiatu

Pozycja w rankinguNazwa gminyPunktacja w kategorii: Trwałość ekonomiczno-finansowaPunktacja w kategorii: Trwałość społecznaPunktacja w kategorii: Trwałość środowiskowa Punktacja w kategorii: Jakość zarządzania i współpracaPunktacja łączna
1Gliwice28.3116.9522.057.0083.68
2Opole21.6719.9625.545.0083.21
3Sopot21.6922.5320.634.0081.32
4Bydgoszcz28.0617.4617.868.0081.04
5Rzeszów18.4516.6028.008.0080.24
6Szczecin20.2416.8927.296.0079.77
7Kraków15.2617.9826.537.5077.22
8Gdynia17.1118.7223.307.5076.99
9Katowice21.3419.6919.894.5076.31
10Poznań20.8818.6317.988.0075.79
11Bielsko-Biała23.0216.4618.648.0075.21
12Rybnik23.6014.7223.005.0074.46
13Świnoujście22.7917.7817.376.0073.77
14Gdańsk20.4517.2817.489.0073.77
15Toruń16.7916.6622.508.0073.17
16Piekary Śląskie23.1911.6726.054.5071.86
17Biała Podlaska30.0012.9616.495.0071.63
18Łódź17.2118.0918.168.0071.46
19Płock24.6916.0414.516.5070.60
21Kalisz15.1616.6222.745.5069.22
20Suwałki23.8716.7713.895.0068.80
22Tarnów17.9816.0718.567.0068.50
23Zamość25.1815.5215.193.5067.98
24Częstochowa12.7915.8323.447.0067.82
25Żory16.9116.4320.594.5067.52
26Wrocław14.5719.1216.776.0067.04
27Lublin14.9516.3217.947.5065.74
28Koszalin14.6318.2314.495.5062.93
30Ruda Śląska18.4713.3818.194.0061.44
29Konin15.7816.9813.745.5061.39
31Białystok19.8115.0512.076.0061.26
32Sosnowiec16.2715.5016.014.5060.86
33Łomża16.5015.2216.853.5060.50
34Olsztyn15.1415.4416.125.0060.24
35Elbląg16.3715.1013.526.0059.34
36Piotrków Trybunalski15.8912.8915.296.5057.70
37Legnica13.6715.9911.157.0056.66
41Bytom13.4711.9819.175.0056.25
42Ostrołęka15.6716.0911.084.5056.24
38Kielce16.8714.4311.375.5056.15
40Tychy25.9512.1011.350.0056.10
39Wałbrzych 17.5213.9510.906.0056.07
43Chorzów16.2215.3712.142.5054.73
44Jastrzębie-Zdrój26.969.4911.740.0053.44
45Zielona Góra20.5010.7914.700.0051.96
46Zabrze12.5213.8811.875.0050.95
47Dąbrowa Górnicza19.169.8515.660.0050.12
48Krosno16.3912.1014.760.0049.93
49Mysłowice18.199.3616.400.0049.12
51Słupsk16.5010.2715.110.0047.55
50Gorzów Wielkopolski19.529.1913.760.0047.55
52Nowy Sącz22.299.1510.620.0047.12
53Leszno18.2410.7311.630.0046.55
55Skier0wice14.7110.1013.880.0044.28
54Grudziądz20.299.149.310.0043.80
57Tarnobrzeg11.429.9215.530.0042.37
56Włocławek15.7711.308.830.0042.15
58Siemianowice Śląskie12.749.5714.280.0041.88
59Jaworzno15.549.0111.480.0041.01
60Jelenia Góra14.449.8310.260.0039.96
61Chełm15.439.519.610.0039.80
62Radom15.218.549.090.0037.57
63Przemyśl10.1810.947.832.5037.51
64Siedlce13.679.818.230.0037.13
65Świętochłowice11.708.4610.520.0035.36

Mogą Ci się również spodobać

Takiej budy jeszcze nie było!

Najpierw symboliczną wstęgę przecięto przed wejściem do budynku – wspólnie z Wójtem Tarnowa Podgórnego ...

Marszałek dopłaci do biletów ulgowych

Rząd przyjął nowelę ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Nowe przepisy umożliwią zawieranie do końca ...

Mocny impuls dla lokalnych kolei. Tam, gdzie na torach było pusto, może wrócić życie

Samorządy województw będą mogły realizować przewozy kolejowe dalej niż do najbliższej stacji za granicą ...

Małe miasta też mają dobre strony życia. Na najlepsze czekają miliony

Mniejsze miejscowości od dawna borykają się z wieloma problemami. W 2019 roku powstał dla ...

ZMP kontra Kancelaria Premiera, czyli prawdy i półprawdy o samorządach

Związek Miast Polski rusza ze spotem „Cała prawda o samorządach”. To odpowiedź na filmik ...

Unijne dotacje dla branży stoczniowej

Po raz pierwszy w historii udało się zdobyć wsparcie w ramach regionalnego programu operacyjnego ...