Praktycy biznesu z Polski i Niemiec już po raz trzeci będą wymieniać się doświadczeniami i opowiadać, jak skutecznie rozwijać relacje polsko-niemieckie i poszerzać perspektywy biznesu po obu stronach granicy. W tym roku konferencja, odbywająca się w ramach 3. edycji Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej, w całości zostanie poświęcona tematom branży TSL. Dlaczego? Szczecin wyróżnia się wyjątkową lokalizacją oraz łatwym dostępem do rynków zbytu i zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie. Strategiczna lokalizacja na skrzyżowaniu szlaków wszystkich rodzajów transportu oraz dostępność powierzchni magazynowych czynią miasto niezwykle atrakcyjnym miejscem do lokowania i rozwoju firm właśnie z branży logistycznej. Od kilku lat Szczecin stał się wyraźnym liderem rynku magazynowego w północno-zachodniej Polsce.

Co więcej, według tegorocznego raportu Colliers International Poland wszystkie hale magazynowe w Szczecinie i okolicach są wynajęte w stu procentach. – Branża logistyczna w Szczecinie to jedna z najważniejszych branż. Poświęcenie całej konferencji zagadnieniom logistycznym było dla nas naturalnym rozwiązaniem – tłumaczy Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. – Rozwojowi tego sektora służy nie tylko doskonałe położenie geograficzne Szczecina, ale także dostępność portu morskiego, lotniska cargo i sieci dróg ekspresowych.

Podczas konferencji przedsiębiorcy będą dyskutować o atrakcyjności inwestycyjnej Szczecina i możliwościach rozwojowych podczas dwóch paneli: „Logistyka przyszłości kluczowym czynnikiem w rozwoju transgranicznej metropolii Szczecina” i „Polsko-niemieckie analizy sektora TSL – aktualne trendy i wyzwania”. Będzie też można wziąć udział w warsztatach biznesowych. —red.