Historyczna stolica Warmii, położona w malowniczych dorzeczach Łyny i Symsarny, wraca na uzdrowiskową mapę Polski. Miasto wyróżnia się unikalnym morenowym ukształtowaniem terenu i zdrowotnym mikroklimatem. Występują tu pokłady czystych wód termalnych i mineralnych, co w połączeniu z dziewiczą przyrodą i małą liczbą dużych zakładów przemysłowych, nadaje miastu specjalne właściwości.
Fot./materiały prasowe
Wisienką na torcie jest park uzdrowiskowy Doliny Symsarny, do którego można wejść wprost z miasta, a którego malownicze ścieżki zachęcają do spacerów, jazdy na rowerze i rekreacji na świeżym powietrzu. Znajdują się tu wiaty, ławki, parkingi dla rowerów, a o lokalnej faunie i florze można przeczytać na tablicach informacyjnych.
Lidzbark Warmiński: Powrót do dawnych tradycji
Lidzbark Warmińki posiada długą uzdrowiskową tradycję. Przed wojną w mieście istniał Luftkurort i przyjeżdżali tu kuracjusze z całych Niemiec. Dziś miasto powraca do dawnych czasów, a pomóc w tym mają planowane inwestycje.
Pierwszą z nich jest budowa tężni o długości blisko 100 metrów. Projekt kształtem nawiązuje do ślimaka – symbolu Międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia Cittaslow, której Lidzbark Warmiński jest członkiem już od 2006 roku. Inwestycja zasilana będzie wodą solankową z odwiertu.