Aktualizacja: 11.05.2025 19:13 Publikacja: 24.09.2018 09:20
Elektrobusy zmienią charakter przystanków w miastach – te mogą stać się centrami spotkań, otoczonymi zielenią i kawiarniami.
Foto: Volvo
Boom na auta elektryczne (EV), a także dynamiczny rozwój projektów autonomicznego transportu to trendy, które w kolejnych latach będą kształtować nasze miasta, zmieniając jego oblicze, do którego przyzwyczailiśmy się przez dziesięciolecia. Dobitnie pokazuje to projekt ElectriCity, realizowany przez Volvo Buses. Szwedzi – wdrażając transport publiczny oparty na bezemisyjnych pojazdach – chcą zmienić obraz metropolii. Przystanki jako stacje ładowania autobusów, ale też atrakcyjne punkty w mieście, przekształcone w otoczone zielenią centra spotkań, wyposażone np. w punkty gastronomiczne, to wizja, którą urzeczywistnia Göteborg. – Autobusy elektryczne mogą zmienić pejzaż miast. Dzięki wyeliminowaniu spalin takie pojazdy mogą być bliżej ludzi i np. wjeżdżać do wnętrz budynków – mówi Marek Gawroński, wiceprezes Volvo Group Poland.
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji...
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesow...
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu T...
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Archi...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas