– Nasza oferta jest bardzo zróżnicowana pod kątem potrzeb zarówno dla startupów, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i korporacji poszukujących elastycznych form najmu – mówi Maciej Król, dyrektor ds. sprzedaży Business Link. Inwestycja, która ma powstać we wrześniu, realizowana jest razem z firmą Skanska.
– Na powierzchni około czterech tysięcy metrów kwadratowych znajdzie się m.in. 130 biur, 36 miejsc coworkingowych oraz sześć sal do spotkań – zapowiada Jarosław Bator, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Skanska CDE.
Efektem inwestycji ma być stworzenie miejsc pracy dla prawie 700 osób, w tym nawet ponad 100 startupów, a tych we Wrocławiu systematycznie przybywa. To efekt prężnie działającego w regionie sektora nowych technologii oraz współpracy z lokalnymi uczelniami i dużymi firmami. Zjawisko to powinno jeszcze przybrać na sile dzięki wspomnianej inwestycji.
– Zależy nam, aby w tym miejscu firmy na różnych etapach swojego rozwoju wymieniały się doświadczeniami. Dzięki temu zarówno startupy, jak i korporacje będą mogły wiele nauczyć się od siebie i skorzystać ze swoich zasobów i wiedzy – podkreśla Król. Wtóruje mu przedstawiciel grupy Skanska. – Każdy z przedsiębiorców, nawet jeśli jego pomysł na biznes jest podobny do innych, ma różne doświadczenie i kwalifikacje w zespole. Chcemy dopasować się programami wsparcia do indywidualnych potrzeb naszych mieszkańców – mówi.
Wrocław jest drugim po Warszawie największym centrum startupowym w Polsce. Potencjał młodych firm z Dolnego Śląska dostrzega też zagranica. Nie bez powodu w ramach akceleratora, działającego zgodnie z metodyką prestiżowej uczelni Massachusetts Institute of Technology, po raz pierwszy pojawi się specjalna ścieżka, ułatwiająca rozwój startupów z Wrocławia. W poprzednich trzech edycjach program odbywał się tylko w Warszawie.